Generální partner
Světlý režim
6. říjen 2023

Před repre pauzou ještě na jih Čech, České Budějovice-Karviná (so,15)

Nabuzeni po vysoké výhře z minulého týdne se fotbalisté MFK chystali na českobudějovické Dynamo. Na jihu Čech už konečně chtějí bodovat, jelikož prozatím v této sezóně odjížděli ze stadionů soupeřů pokaždé s prázdnou.

Získané tři body a pět vstřelených gólů Liberci vlilo do všech hráčů nový optimismus do žil. Tříbodovou obnovenou premiéru na lavičce MFK si užil trenér Juraj Jarábek. Jsem rád i za hráče, že se nám to podařilo zvládnout a zvítězit. Rozhodující bylo odhodlání a přístup k utkání. Věřím, že to takhle bude pokračovat i dál,“ podotkl.

Karvinští mají po deseti kolech, tedy třetině základní části, sedm bodů a nutně potřebují další přidat. Nejlépe hned na trávníku tabulkového souseda, který je na stejném bodovém zisku. Nečeká nás snadný soupeř, ale připraveni jsme. A věřím, že dobře. Soupeř má kvalitu a zajímavé, slušně rychlostně vybavené hráče do ofenzivy. Ale víme také o jeho slabinách. Věřím, že utkání zvládneme,“ prohlásil Juraj Jarábek.

Velmi specifický zápas čeká záložníka Patrika Čavoše, který v dresu Českých Budějovic odehrál během sedmi a půl sezón přes dvě stovky soutěžních utkání a poprvé přijede na Střelecký ostrov jako soupeř. V dresu domácích pak má karvinskou minulost Jan Suchan.

Trenér Jarábek má soupeře, kterému nevyšel začátek soutěže, nastudovaného. „Bylo to ale mimo jiné dáno také vylosováním. Postupně se zvedají, před týdnem poprvé bodovaly venku. Mají zajímavé hráče, kvalita tam je. Chtěli bychom hrát aktivně a v žádném případě nechceme prohrát,“ dodal slovenský kouč, který v úterý oslavil jednašedesáté narozeniny.

V Českých Budějovicích mají poměrně zajímavě poskládaný kádr, nechybí nechybí cizinci, dravé mládí, střední generace ani zkušenost v podobě hráčů jako Jiří Skalák, Zdeněk (Kobra) Ondrášek či Jakub Hora. Vedení klubu se podařilo z Polska získat i Michala Hubínka či šikulu z Brna – Nigerijce Wale Musu Alliho.

Jihočeši se potýkají s defenzivou, kterou mají se Zlínem nejhorší z celé soutěže. Můžou za to především úvodní čtyři kola, během kterých svěřenci trenérů Nikla se Zápotočným inkasovali neuvěřitelných sedmnáct gólů! Ovšem aspoň jednou už udrželi vzadu nulu, což se Karviné prozatím nepodařilo.

Poslední vzájemný duel obou soupeřů skončil na konci února 2022 remízou 2:2 a aktuálně nejlepšími střelci obou týmů jsou na karvinské straně třígóloví Adeleke s Mikušem a na českobudějovické straně se třikrát trefil Jakub Hora.


Utkání 11. kola FORTUNA:LIGY SK Dynamo České Budějovice – MFK Karviná začíná na Střeleckém ostrově v sobotu 7. října v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Michael Kvítek. Vstupenky do sektorů hostů lze zakoupit ZDE.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo