Generální partner
Světlý režim
5. říjen 2023

Trenér Jarábek před Budějovicemi: Soupeř má kvalitu a zajímavé hráče

Po výborně zvládnutém domácím utkání se Karvinští pod staronovým trenérem představí poprvé na hřišti soupeře - v sobotu odpoledne na Střeleckém ostrově v Českých Budějovicích proti domácímu Dynamu. Kouč Juraj Jarábek o soupeři krátce promluvil...

Trenére, vraťme se o pár dnů dozadu – výhra nad Libercem 5:2 v obnovené premiéře na lavičce. Tak nějak jste si to představoval?
Všechno dobře dopadlo (úsměv). Jsem rád i za hráče, že se nám to podařilo zvládnout a zvítězit. Rozhodující bylo odhodlání a přístup k utkání. Věřím, že to takhle bude pokračovat i dál.

Jaký máte recept na udržení dobré nálady a maximálního soustředění před dalším utkáním? Přeci jen jedete s tým poprvé na hřiště soupeře…
…je potřeba věřit věcem z tréninku, které po hráčích chceme. Nečeká nás snadný soupeř, ale připraveni jsme. A věřím, že dobře (úsměv).

České Budějovice mají spolu se Zlínem nejhorší obranu, ale vaši noví svěřenci zatím neudrželi čisté konto. Dá se z tohoto predikovat, že půjde o ofenzivní duel?
Souhlasím! Soupeř má kvalitu. Dále pak zajímavé, slušně rychlostně vybavené hráče do ofenzivy. Ale víme také o jeho slabinách. Věřím, že utkání zvládneme.

Oba týmy mají stejně bodů a jen díky lepšímu skóre je Karviná před soupeřem z jihu Čech. Bude hlavním cílem, aby to tak i po vzájemném utkání zůstalo?
Ano, chceme hrát aktivně a v žádném případě nechceme prohrát. Víme, že Budějovice měly špatný vstup do sezóny, ale bylo to dáno také vylosováním. Postupně se zvedají, před týdnem poprvé bodovaly venku. Mají zajímavé hráče, kvalita tam je.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo