Generální partner
Světlý režim
11. březen 2023

První jarní výjezd bude na Vysočinu, Jihlava-Karviná (ne,14:30)

Fotbalisty MFK čeká druhé utkání jarní části, tentokrát cestují do Jihlavy. Domácí se teprve podruhé v sezóně představí na domácím stadionu jiný den než v pátek. Rozdíl mezi oběma kluby je šestibodový!

Po tříbodovém domácím startu do jara se svěřenci trenéra Tomáše Hejduška představí i na venkovním stadionu. Kouč věří v sílu svých zkušenějších svěřenců. „Všichni chceme v Jihlavě uspět. Čeká nás asi podobný zápas jako proti Příbrami – bojovný a proti kvalitnímu soupeři na balónu, který chce hrát fotbal,“ podotkl Tomáš Hejdušek.

Zatímco Karvinští na úvod brali tři body, Jihlava doma remizovala 0:0 s Chrudimí. A ztracené body bude chtít ve druhém domácím zápase za sebou získat zpět. „V tom zápase byla Jihlava lepší, hráči se dostávají do šancí, ale neproměňují je. Každopádně jsou trpěliví a hrají až do závěrečného hvizdu. My se musíme koncentrovat také až do úplného konce,“ nabádal své svěřence karvinský trenér. Jihlavskou minulost z kádru Karviné mají Dávid Krčík a Rajmund Mikuš.

Karvinský tým se musí výrazně zlepšit na hřištích soupeřů, na jaře k tomu má první pokus. „Uděláme pro to všechno, abychom v neděli odpoledne odjížděli s Jihlavou spokojení a s body,“ slíbil kouč MFK Karviná. Na podzim se venku vyhrálo pouze v Třinci a Líšni, remízu brali Karvinští v Příbrami – ostatní utkání prohráli…

Od konce října šéfuje jihlavské lavičce bývalý kouč ostravského Baníku Ondřej Smetana. Aktuálně má klub z Vysočiny v tabulce 22 bodů za šest výher, čtyři remízy a sedm porážek. V dosavadních sedmnácti duelech se povedlo jihlavským střelcům nastřílet osmnáct gólů, což průměr těsně nad jeden gól na zápas. Nejlepšími střelci jsou Tureček se Selnarem, oba vstřelili po třech gólech.

Během zimní přestávky doznal kádr Vysočiny jen dvou změn, obě jsou v kolonce příchodů. Z Mladé Boleslavi dorazil Matěj Vlk a z dorostu byl posunut do A-týmu reprezentant Filip Šancl. Raritou je, že nikdo z podzimního kádru neodešel! Svěřenci trenéra Smetany odehráli sedm přípravných duelů a vyhráli hned čtyřikrát (Živanice, Žižkov, Slavia B a Rosice). V generálce ve Vlašimi se urodila divoká remíza 3:3!

Podzimní zápas v Karviné skončil vítězstvím MFK 2:1 – trefili se Papadopulos a Bartl. Ovšem Jihlava předvedla sympatický výkon a nebodovala pouze kvůli nemohoucnosti v koncovce. Jihlavští vstoupili do jara domácí bezbrankovou remízou s Chrudimí 0:0.


Utkání 18. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY FC Vysočina Jihlava – MFK Karviná začíná na stadionu v Jiráskově ulici v neděli 12. března v 14:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Tomáš Batík.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo