Generální partner
Světlý režim
12. březen 2023

TRENÉR PO ZÁPASE: Druhý gól nás poznamenal, nakonec plusový bod z venku bereme

Trenér Tomáš Hejdušek hodnotil divoké remízové utkání v Jihlavě před pouhými třemi stovkami diváků, kam kvůli marodce vzal i mladé hráče. Uznal, že v každém z poločasů byl lepší jeden z týmů.

Trenére, jak hodnotíte čtyřgólový duel v Jihlavě?
Na můj vkus to byl až moc „hurá fotbal“ se spoustou šancí na obou stranách. V každém z poločasů byl lepší jeden tým. V tom prvním my, po přestávce určitě Jihlava, která tam měla dvě nebo tři jasné šance. Bod se vší pokorou bereme a jsme za něj rádi.

Asi narážíte na pětiminutovku soupeře v druhé půli, že ano?
Jo, přesně tak. Domácí tam během pár minut měli snad tři gólovky – byla tam tyč, vykopávali jsme i z prázdné brány. Kdybychom inkasovali, tak je asi po zápase. Jsem rád, že jsme na to dokázali zareagovat a podařilo se nám vyrovnat. Nakonec je to plusový bod z venku.

Jak nepříjemný byl inkasovaný gól hned po obrátce?
Do určité míry nás poznamenal, dlouho jsme se z toho oklepávali. Vláďa Neuman bohužel podběhl míč, byla to jeho taková první chyba. Ale to je fotbal.

Pořád máte poměrně dost hráčů zdravotně mimo. Jak velkým problémem je absence zkušených hráčů jako Papadopulos, Bartl či Žídek?
Je to špatné, o tom se ani nemusíme bavit. Chyběli nám tři nejzkušenější hráči. O to víc mě těší, že to kluci zvládli a vezeme si domů bod.

Oželet jste musel i Filipa Antovskeho a na místo něj dát na beka středního záložníka Dominika Žáka. Jak svou úlohu na kraji obrany zvládl?
Filip odehrál proti Příbrami velice dobrý zápas, ale na začátku týdne dostal neštovice. Je to nepříjemné, je oslabený a na antibioticích. Post levého beka jsme tedy vyřešili obsazením Žáka a bylo vidět, že to není úplně jeho post. Především v první půli měl problémy s rychlostí, jinak to ale zvládl celkem v pohodě.

Na lavičce byli mladí kluci s minimem zkušeností - David Moses z dorostu, Patrik Goj z béčka či Marek Bielan s Jurajem Teplanem.
Je potřeba poděkovat dorostu i béčku. Moses v sobotu odehrál celý zápas proti Dukle, potom nasedl do autobusu a jel s námi. Byli jsme v takovém stavu, že jsme řešili, abychom byli schopni v Jihlavě být v osmnácti lidech.

Na hřiště se s výjimkou Teplana nedostali, ale pro ně i tak cenné zkušenosti, ne?
Pochopitelně. Je to pro ně zkušenost – byli s týmem a viděli, jak to chodí v kabině a celkově okolo před zápasem. Určitě si z toho můžou vzít něco pozitivního. Postupnými krůčky se s námi sžívají.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo