Generální partner
Světlý režim
23. únor 2024

První jarní výjezd! Teplice-Karviná (so,15)

V sobotu na sebe narazí dva týmy s odlišnými dosavadními výsledky, přestože už mají za sebou tři odehrané zápasy! Teplice na jaře ještě neprohrály, Karvinští na první body čekají...

Fotbalisty MFK čeká už čtvrtý mistrovský zápas kalendářního roku 2024, ale poprvé cestují na trávník soupeře – a hned jde o nejdelší výjezd sezóny! V cestě bude stát rozjetý soupeř, který zvládl středeční domácí dohrávku s Olomoucí (výhra 2:0) a na jaře získal z tří zápasů sedm bodů. Naopak svěřenci trenéra Juraje Jarábka potřebují nutně zabrat, jelikož na jaře ještě nebodovali.

Na severu Čech určitě nenastoupí David Moses, který pyká za vyloučení v duelu proti Pardubicím, naopak trest už vypršel Jiřímu Bederkovi.V pořádku již také je Patrik Čavoš, který minule proti Slavii premiérově na jaře nastoupil a dokonce absolvoval celou minutáž. „Začátek jara nám nevyšel, všichni se musíme vzpamatovat, bodovat v Teplicích a koukat pouze na sebe,“ prohlásil právě Čavoš.

Jenže Stínadla nepatří mezi oblíbené stadiony fotbalistů Karviné. Od sezóny 2016/2017 se odtud podařilo pouze dvakrát odjet s bodem za remízy (0:0 a 2:2) - jinak pokaždé vyhráli domácí! Z Teplic vyzařuje po skvělém vstupu do jara pohoda. Sedm získaných bodů za dvě výhry a jednu remízu vystřelili svěřence trenéra Frťaly do „prostřední skupiny“ s pouze dvoubodovou ztrátou od skupiny „o titul.

Forma Teplic může souviset i s udržením kádru z podzimu, který doznal pouze kosmetických změn. Přišli např. gólman slovenské U21 Richard Ludha nebo a dva mladí Ondřej Kricfaluši s Albertem Labíkem ze Slavie. Naopak teplický dres nebudou na jaře oblékat Vindheim, Vachoušek či exkarvinský univerzál Sufi Dramé.

Podzimní zápas v Karviné vyhrály Teplice 1:0 po gólu Daniela Fily z 82. minuty. Poslední vzájemný duel na Stínadlech je starý téměř přesně 2 dva roky – 20. února 2022 vyhráli domácí 1:0 po trefě Jana Fortelného. Hned pět vzájemných duelů skončilo výhrou Teplic o jediný gól. Celková bilance v nejvyšší soutěži? 2-6-7 v neprospěch MFK…


Utkání 22. kola FORTUNA:LIGY FK Teplice - MFK Karviná začíná Na Stínadlech v sobotu 24. února v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Tomáš Batík.

Rozhovory Rozhovory
st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo