Generální partner
Světlý režim
24. únor 2024

Trenér Juraj Jarábek po remíze v Teplicích

Karvinští vyválčili na severu Čech bod proti týmu, který kouč Juraj Jarábek velice chválil. Ovšem slova díků měl i pro své svěřence, kteří po vedoucím gólu dvakrát inkasovali, ale nakonec urvali bodík za remízu.

Trenére, jak hodnotíte první jarní bod?
Nejprve pochvala pro domácí tým trenéra Frťaly – Teplice jsou nahoru, hrají agresivní a fyzicky náročný fotbal. Pro nás je tím pádem velmi pozitivní, že se nám tady podařilo bodovat. Ale rodilo se to hodně těžce. V úvodu jsme ustáli první šanci Gninga, při které nás podržel Domino Holec v bráně, potom jsme domácí prakticky do ničeho nepouštěli. Ujali jsme se vedení krásným gólem Krčíka – výstavní kousek a po dlouhých minutách jsme vstřelili gól. V kabině jsme si říkali, protože máme problémy s druhými poločasy, že do něj vstoupíme aktivně – ale… No, Teplice měly asi trochu štěstí při nakopnutém balónu, vyrovnaly z penalty a dostaly se na koně. Po naší velké chybě pak šly do vedení.

Potom jste se rozhodl pro změnu rozestavení a vyplatilo se, že?
Museli jsme reagovat a přešli jsme na trochu ofenzivnější pojetí 4-3-3. Nakonec se nám to vyplatilo. Škoda závěru, tam to bylo nervózní a zaplaťpánbůh rozhodčí neuznali Teplicím třetí gól, a stejně tam potom ještě domácí měli jednu šanci. Ale ustáli jsme to a jsem za kluky opravdu rád. Musím je pochválit za výkon, organizaci hry, bojovnost a nasazení.

Jste první, kteří Teplicím v jejich domácím prostředí vstřelilo dva góly…
…opravdu? To jsem nevěděl. Ale je to super, nepodařilo se to Slavii ani Spartě. Fajn (úsměv).

Co říkáte na první ligový gól Dávida Krčíka?
To bude mít drahé (smích). Vím, že má výbornou střelu a v systému s třemi obránci mu pozice pravého stopera vyhovuje. Hlavně, že to zkusil – a padlo to tam. Aspoň si začne víc věřit.

Jak jste viděl penaltové rozhodnutí, po kterém domácí na začátku druhé půle vyrovnali?
V pozici Jardy Svozila tomu je těžké zabránit – určitě v tom nebyl úmysl, míč ho trefil do lokte. Byla to otázka štěstí.

Nejnovější posila Momčil Raspopović zůstal pouze na lavičce. Proč?
Momo byl s námi na jednom tréninku – pátečním předzápasovém. Těžko jsem ho mohl použít v tomto zápase. Bavil jsem se s ním, dnes to bylo o tom, aby se rozkoukal a uvidíme v týdnu, jak na tom bude.

Rozhovory Rozhovory
st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo