Generální partner
Světlý režim
12. duben 2024

Radim Grussmann před slezským derby: Chceme potvrdit, že derby nemá favorita!

Asistent trenéra Radim Grussmann hovořil před nedělním slezským derby o nadcházejícím zápase, ale i atmosféře - s velkou pravděpodobností bude více než desetitisícová návštěva!

Trenére, říká se, že derby nemá favorita. Při pohledu na aktuální tabulku však asi má. Jak to vnímáte před slezským derby?
Ano, když se člověk podívá na tabulku, tak by se mohlo zdát, že derby favorita má - ale opak je pravdou. V derby tato pravidla neplatí a já věřím, že to v neděli potvrdíme.

Soupeř je v laufu, ale pořád má lepší výsledky na venkovních hřištích než v domácím prostředí. Řešili jste i tuto skutečnost v taktické přípravě?
Je to tak, něco podobného jsme klukům na přípravě říkali. Ale když se podíváte na poslední domácí zápas Baníku s Teplicemi, tak to hráči z Ostravy zvládli velice dobře po výsledkové i herní stránce. Takže bych moc nespoléhal na to, že Baník doma příliš neboduje.

Kromě Amara Memiće, který pyká za vyloučení v Hradci Králové, nesmí nastoupit kvůli dohodě klubů ani Jiří Fleišman. Jak velká to je nepříjemnost?
Určitě je škoda, že takový zkušený borec, který by v tomto zápase měl určitě obrovskou motivaci, nemůže hrát. Ale to jsme věděli a alternativy na jeho pozici máme.

Jak byste charakterizoval nadcházejícího soupeře?
Všichni v klubu i fanoušci jsou už dlouhou dobu hladoví po nějakém úspěchu, což je v tomhle případě skončit na pohárové příčce. A letos jsou tomu hodně blízko, takže si za tím celý Baník tvrdě půjde.

Těšíte se na atmosféru slezského derby?
Určitě! Já osobně jsem slezské derby zažil, když jsem hrál za Opavu a ta atmosféra byla úžasná – člověka to úplně pohltí. Věřím, že se naši kluci oprostí od nějaké nervozity a naopak je ta atmosféra vyburcuje ke skvělému výkonu.

Komu se bude fandit u vás doma?
Manželka se synem budou určitě fandit Karviné. Pokud se ale ptáte na ostatní členy rodiny, tak to se budete muset zeptat přímo jich (smích).

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo