Generální partner
Světlý režim
13. duben 2024

Těžká nedělní šichta! Baník Ostrava-Karviná (ne,15)

Základní část F:L spěje rychle ke konci! Fotbalisty MFK čeká předposlední výjezd, který je zároveň tím nejkratším. Slezské derby před bouřlivou kulisou slibuje zajímavou podívanou.

Po bodovém zisku s čtvrtfinalistou Evropské konferenční ligy čeká na svěřence trenérů Bielana, Vlka a Grussmanna další těžká zkouška ve více než jedenáctitisícovém kotli. „Celý Baník je už dlouhou dobu hladový po nějakém úspěchu, což je v tomhle případě skončit na pohárové příčce. A letos jsou tomu v Ostravě hodně blízko, takže si za tím celý Baník tvrdě půjde,“ přemýšlel nahlas jeden z trenérů Radim Grussmann. Nejen on, ale celý tým se těší na parádní atmosféru. Věřím, že se naši kluci oprostí od nějaké nervozity a naopak je ta atmosféra vyburcuje ke skvělému výkonu,“ usmál se.

Chybět budou stoprocentně potrestaný Amar Memić a po dohodě klubů i Jiří Fleišman, který patří ostravskému celku a v Karviné hostuje. Jeho absence mrzí, ale Grussmann je přesvědčený, že bude kvalitně zastoupen. „Určitě je škoda, že takový zkušený borec, který by v tomto zápase měl určitě obrovskou motivaci, nemůže hrát. Ale to jsme věděli a alternativy na jeho pozici máme,“ řekl.


Karvinští moc dobře vědí, že Baník je lepší na hřištích soupeřů. Ovšem před čtrnácti dny doma po dlouhé době vyhrál a odnesly to Teplice. V domácím prostředí získal ostravský klub 18 bodů, venku 25. „Po výsledkové i herní stránce to zvládli. Takže bych moc nespoléhal na to, že Baník doma příliš neboduje,“ zdvihl varovný prst před derby Radim Grussmann. „Když se člověk podívá na tabulku, tak by se mohlo zdát, že derby favorita má - ale opak je pravdou. V derby tato pravidla neplatí a já věřím, že to v neděli potvrdíme,“ zakončil optimisticky jeden z koučů MFK.

Nažhavený ostravský klub drží vytoužené čtvrté místo, které na konci sezóny znamená vstupenku do předkola evropských pohárů. Tým kouče Pavla Hapala vyhrál poslední tři ligové duely a v tabulce má aktuálně 43 bodů.

Oba týmy jsou protkané hráči i členy realizačního týmu, kteří působili v obou klubech. I proto je pro celý hornický region utkání tak prestižní. Domácí půjdou do slezského derby určitě v dobrém rozpoložení, ale tak to bylo i v karvinské sestupové sezóně. A výsledek posledního měření sil na ostravské půdě? Karvinská výhra 3:1 „upečená“ během úvodních sedmadvaceti minut.

Podzimní vzájemný zápas v Karviné Baník otočil ve svůj prospěch na začátku druhé půle třemi góly. Nejlepší střelci? Na ostravské straně devítigólový Ewerton, na karvinské čtyřgólový Adeleke.


Utkání 28. kola FORTUNA:LIGY FC Baník Ostrava – MFK Karviná začíná na Městském stadionu v Ostravě v neděli 14. dubna v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jan Machálek. Vstupenky do hostujících sektorů C1-C3 jsou k dispozici ZDE.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo