Generální partner
Světlý režim
21. říjen 2022

Reparát doma s týmem z hlavního města! Karviná-Dukla Praha (so,15)

Sobotní odpolední zápas proti pražskému výběru bude předposledním podzimním domácím vystoupením fotbalistů MFK ve F:NL.

Karvinští v týdnu zapomínali na nešťastnou porážku v Prostějově tréninkem a pohárovým střetnutím v daleké Soběslavi. Po výhře 2:0 a postupu do osmifinále MOL Cupu splnili jeden z dílčích cílů. Nyní před nimi stojí ten hlavní, aspoň tohoto týdne! Zdolat s podporou fanoušků nevyzpytatelnou pražskou Duklu, která, stejně jako domácí, před sezónou vyhlásila za cíl postup do nejvyšší soutěže. „Doma jsme prozatím všechny zápasy s výjimkou duelu s Táborskem vyhráli. Potřebujeme tady vyhrávat a nedovolit soupeřům vozit odsud body,“ uvedl trenér Tomáš Hejdušek.

MOL Cup hrála také Dukla, v domácím prostředí hostila Slavii, které podlehla 0:4. „Ale Dukla hrála velice dobře. Trenéři tam udělali nějaké změny v sestavě, ale z toho bych závěry nedělal. Troufám si tvrdit, že Dukla, stejně jako my, má na prvním místě ligu,“ podotkl.

Záložník Lukáš Budínský si uvědomuje, že celý tým vítězství po „odevzdaných“ bodech v Prostějově nutně potřebuje. „V sobotu očekávám lepší terén než minulý týden v Prostějově. Soupeř asi bude chtít hrát fotbal. Musíme to ubojovat a urvat tři body. Oba týmy jsou po poháru, ale Dukla měla určitě těžšího soupeře než my. Musíme to zvládnout,“ uvedla karvinská dvaatřicítka.

Pražského celku se v létě ujal velezkušený trenér Petr Rada, spolu s ním i asistent Jiří Vágner, s kterým spolupracoval už v Jablonci. Začátek sezóny byl pro Duklu jako z hororu – z prvních tří duelů neuhrál armádní klub ani bod. Aktuálně je se sedmnácti body osmý. Naposledy svěřenci Petra Rady porazili doma 1:0 Táborsko.

V dresu soupeře by měl na trávník vyběhnout stoper Jiří Piroch, který v Karviné působil v sezóně 2018/2019 formou hostování z plzeňské Viktorie. Karvinou dobře zná i Roman Holiš - ten ve slezském klubu také nějaký čas působil v sezóně 2020/2021.

Vzájemné zápasy? Od sezóny 2008/2009 se oba týmy potkaly v první nebo druhé lize celkem třináctkrát. Šestkrát se radoval armádní klub, třikrát se urodila remíza a čtyři utkání vyhrála Karviná. Včetně toho posledního – 14.5.2019 hladce 3:0, kdy nyní už televizní expert Jakub Podaný neproměnil v úvodu zápasu penaltu. Jednou se oba týmy potkaly v MOL Cupu a Karvinští ve sněhové vánici zvítězili až po penaltovém rozstřelu.


Utkání 13. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY MFK Karviná – FK Dukla Praha začíná v sobotu 22. října v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Josef Krejsa. Pokladny na stadionu budou otevřeny hodinu před výkopem, bulletiny najdou fanoušci ve Fanshopu, na pokladnách a u turniketů.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo