Generální partner
Světlý režim
20. říjen 2022

Tomáš Hejdušek před Duklou: Bylo by pěkné navázat na poslední vzájemný zápas

Pohárový týden, nadcházející soupeř Dukla, poslední vzájemný duel a absence trenéra Petra Rady na lavičce - to byla témata, o kterých dva dny před domácím zápasem promluvil trenér MFK Karviná Tomáš Hejdušek.

Poslední vzájemný duel s Duklou skončil před více než třemi lety jasným vítězstvím Karviné 3:0. Chtělo by to zopakovat, že?
Kdybychom na to navázali, tak by to bylo pěkné (úsměv). Doma jsme prozatím všechny zápasy s výjimkou duelu s Táborskem vyhráli. Potřebujeme doma vyhrávat a nedovolit soupeřům vozit odsud body.

Oba týmy za sebou mají pohárový duel. Může hrát nějakou roli, že Dukla hrála s těžím soupeřem o den později než vy v Soběslavi?
Přestože Dukla hrála se Slavií velice dobře, tak by z toho žádné závěry nedělal. Stejně tak ani z našeho utkání v Soběslavi. Troufám si tvrdit, že Dukla, stejně jako my, má na prvním místě ligu. Ve včerejším zápase jsem viděl určitě změny v sestavě. Myslím si, že sobotní druholigový zápas je pro oba týmy důležitější.

V Soběslavi jste ale vyhráli 2:0 a postoupili do osmifinále...
...a udrželi jsme čisté konto, což mě před sobotou moc těší. Kluci hráli opravdu zodpovědně.

Trenér Rada je v trestu, nesmí na lavičku a bude pouze na tribuně. Myslíte si, že může mít na soupeře jeho absence nějaký vliv?
Myslím, že ne. Hráči vědí, co mají hrát a v realizačním týmu má své blízké spolupracovníky, kteří jsou s trenérem na jedné vlně. Nějaké informace si ale určitě předají.

Dokážete si představit, že byste nemohl koučovat svůj tým ze střídačky?
Určitě. Mám kolem sebe realizační tým, který je na stejné vlně a taháme za jeden provaz – stejně tak to má určitě i Dukla. Za mě je tedy úplně jedno, jestli je trenér na lavičce nebo na tribuně.

Už se vám stalo, že jste byl během zápasu vykázán na tribunu, nebo jste nemohl být na lavičce od první minuty?
Zatím ne. Ale od začátku této sezóny rozhodčí rozdávají poměrně často karty, což je pro mě nová zkušenost. Mám jich už poměrně dost. Předtím jsem ve své trenérské kariéře totiž žádnou nedostal (smích).

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo