Generální partner
Světlý režim
30. září 2022

Reprezentační pauza je minulost, Karvinští míří do Brna! Líšeň-Karviná (so,16)

Jediná podzimní pauza je pryč a kolotoč druhé nejvyšší soutěže se znovu rozbíhá. Fotbalisté MFK se v sobotu vydají na severovýchodní okraj Brna k duelu s aktuálním lídrem! Hraje se od čtyř odpoledne.

Karvinští fotbalisté v reprezentační pauze nelenili a kromě vítězného utkání MOL Cupu se v tréninkových jednotkách zaměřovali na věci, které je v prvních devíti kolech trápili. Pracovali jsme hlavně na taktických a herních činnostech, jeden na jednoho a další. Na pokračování druholigové soutěže se všichni těšíme. Na trávníku lídra chceme uspět – bodovat, vyhrát! Proher a bodových ztrát už bylo dost,“ prohlásil asistent trenéra Radomír Korytář.

Na začátku tohoto týdne se k týmu připojil reprezentant Sebastian Boháč, ale v sobotu určitě nenastoupí kvůli karetnímu trestu. Trenéři však mají široký kádr, aby jej dokázali vhodně nahradit. „Pro nás to bude velice náročné utkání. Domácí se jistě budou chtít na exligový tým vytáhnout a určitě neberou zápas na lehkou váhu, o čemž svědčí, že jejich trenér Milan Valachovič byl v Bzenci a sledoval náš pohárový zápas na vlastní oči,“ podotkl Korytář.

Karvinští narazí na nejlepší obranu soutěže. Líšeň v dosavadních devíti utkáních inkasovala pouze třikrát. „V sobotu to bude o prvním gólu,“ myslí si Radomír Korytář. Přiznal, že trenérský tým čerpal informace i od Jaroslava Málka, který v létě z Líšně do slezského klubu přestoupil. „Ano, Jarda je nám nápomocen,“ dodal s úsměvem. Líšeňskou minulost má také Martin Rolinek. Ten je sice kmenovým hráčem Mladé Boleslavi, ale právě z brněnského klubu ke Středočechům přestoupil a ti jej poslali do Karviné na současné hostování.

Líšeň vede F:NL s tříbodovým náskokem před Vyškovem. Před reprezentační přestávkou utrpěli svěřenci Milana Valachoviče první porážku – v nastaveném čase inkasovali v Táborsku jediný gól. A čtyři dny předtím vypadli z MOL Cupu na hřišti třetiligového Hlučína...

Aktuálnímu lídrovi na konci minulé sezóny těsně unikla baráž o F:L, když nezvládl duel na Žižkově. Líšeň i na začátku této sezóny ukazuje svou kvalitu - má nejvíc výher (6), nejvíc bodů (20) a nejméně inkasovaných gólů (3). Klub z předměstí Brna se také může pochlubit jedním z nejlepších střelců celé soutěže – pětigólovým Pavlem Vandasem.

Jediný vzájemný soutěžní zápas je starý čtyři roky – na konci srpna 2018 Karviná vyhrála u tehdy třetiligového soupeře v rámci MOL Cupu jednoznačně 4:0!


Utkání 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY SK Líšeň – MFK Karviná začíná v Brně-Líšni v sobotu 1. října v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Berka. Živý přenos poběží ZDE.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo