Generální partner
Světlý režim
13. listopad 2015

Těžký zápas Pod Vinicí, Pardubice-Karviná (so,10:15)

V pátek po obědě se vydala karvinská výprava směr východní Čechy. Zápas v Pardubicích u nejméně oblíbeného soupeře totiž začíná už v sobotu dopoledne.

V karvinském táboře panuje dobrá nálada, dvě předchozí výhry znamenají v tabulce aktuálně druhé místo. To budou svěřenci Jozefa Webera hájit u týmu, kterému v minulé sezoně darovali všech šest bodů za shodné výhry 2:1. „Pardubicím máme opravdu co vracet a zároveň tam jedeme s velkým respektem. Moc se o nich nemluví, ale mají výborně organizovaný tým, který je navíc velmi běhavý. Přesto věřím, že utkání zvládneme,“ řekl k soupeři kouč Weber.

Karvinští věří, že potvrdí výbornou defenzivu. Ve 13 zápasech totiž dostali pouhých pět branek. To bude jednoznačně výzva i pro domácí. „Ale také si budeme muset pohlídat jejich rychlé kolmé přihrávky,“ podotkl pro klubový web jeden z pardubického trenérského dua Jaroslav Míchal. „Chceme navázat na dvě poslední vítězství, ale bude to nesmírně obtížné. O tom, že jsme Pardubicím v minulé sezoně v obou zápasech podlehli, samozřejmě víme a pamatujeme si to,“ řekl Lukáš Budínský, který v zápase s Ústím nad Labem neproměnil hned v první minutě pokutový kop.

Hráčům z města perníku patří v tabulce osmá pozice se sedmnácti body a vyrovnaným skóre 17:17. Nejlepším střelcem týmu je Korejec Daewon Kim, který naposledy svým gólem z předposlední minuty zařídil v minulém kole na půdě, letos tragického, českobudějovického Dynama bod za remízu 1:1. „Ano, na toho pozor. Je to rychlostní typ hráče,“ varuje Jozef Weber

Karvinští mají na tamním stadionu negativní bilanci dvou porážek a jedné remízy. Tu uhráli 1. června 2013 po výsledku 1:1. V dalších dvou duelech padli shodně 1:2.

Utkání 15. kola Fotbalové národní ligy začíná FK Paradubice – MFK OKD Karviná začíná na stadionu Pod Vinicí v sobotu 14. října v 10:15 hodin. Hlavním rozhodčím bude Martin Nenadál a jeho asistenty na čarách pak kolegové Kříž a Černý. 

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná