Generální partner
Světlý režim
24. srpen 2023

Tomáš Hejdušek před Spartou: Těšíme se a máme výhodu v tom, že nemáme co ztratit

V šestém ligovém kole čeká na fotbalisty MFK těžký oříšek - hrají totiž na půdě úřadujícího mistra, pražské Sparty. O soupeři, klíči k úspěchu i zdravotním stavu svých svěřenců promluvil trenér Tomáš Hejdušek.

Trenére, jedna kvízová otázka na úvod. Víte, co se událo 21. dubna 2019?
Asi ano (úsměv). Karviná vyhrála na Spartě, že…?

…3:1!
A proč bychom to nemohli zopakovat? Na nedělní zápas se těšíme, proto jsme chtěli zpátky do ligy. Co více si přát, než se poměřit s úřadujícím mistrem a účastníkem evropských pohárů? Chceme všem ukázat, že do nejvyšší soutěže patříme.

A bude se hrát zřejmě před vyprodaným stadionem.
To je druhá věc. Je to daleko příjemnější varianta než v covidové době, kdy na stadionu nikdo nebyl. Pro nás trenéry je to ale složitější, protože není pořádně slyšet slova (úsměv). Každopádně je moc fajn vidět plné stadiony fanoušků, jak moc je fotbal baví a zajímá.

Sparta naposledy ztratila body v Teplicích, kde remizovala 1:1. Jaký zápas očekáváte v neděli?
Sparta musí každý zápas vyhrát, týden co týden. My máme výhodu v tom, že tam nemáme co ztratit. Klíč k úspěchu povede přes soudržnost, bojovnost a mít štěstí. Tomu ale musíme jít naproti!

V posledních dnech se hodně řeší obranné standardní situace soupeře, ve kterých je mistr zranitelnější. Zaměřujete se v tomto týdnu víc na nácvik standardek?
S dovolením to otočím – podívejte se, jak je Sparta silná v útočných standardních situacích. Připravujeme se tedy spíš opačně, protože určitě budeme pod určitým tlakem. A ruku na srdce, budeme mít víc útočných standardních situací, nebo budeme ve větším měřítku řešit ty obranné? Ale ano, pokud budeme na dostřel, tak se pokusíme zahrozit. Víme o tom, je to jedna z cest, jak uspět. A předpokládám, že i sami domácí si jsou vědomi určitých nedokonalostí při bránění standardních situací.

Soupeři bude scházet potrestaný kapitán Ladislav Krejčí. Je Sparta jiná s ním a bez něj?
Já si myslím, že ne. Je to pořád Sparta, která je soudržná. Veliká práce jde určitě za trenérem Priskem, který udělal partu na hřišti i mimo něj. To se ukázalo v Jablonci, kde udělal plno změn a po první půli bylo hotovo. Je vidět, že i kluci čekající na šanci jsou nesmírně kvalitní.

Může posloužit čtvrteční sparťanský večerní duel předkola Evropské ligy v Chorvatsku jako studijní materiál?
Myslím si, že některé hráče bude před odvetou šetřit. My se ale připravujeme na to nejlepší. Hrají dnes, pak cesta zpátky a v neděli s námi. Bude to pro ně náročnější, ale hráčský materiál je ve Spartě nesmírně kvalitní a je téměř jedno, kdo hraje.

Už se vám postupně vyprazdňuje marodka?
Některým klukům se šrámy pomalinku hojí, ale někteří kluci ještě nejsou ani v plném tréninku a mají individuální režim s kondičním trenérem a fyzioterapeuty. My se ještě musíme porozhlédnout a mužstvo do konce přestupního termínu doplnit.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo