Generální partner
Světlý režim
26. srpen 2023

V nových dresech na obou stranách, Sparta-Karviná (ne,18)

Karvinští se poprvé v sezóně představí v utkání od šesti hodin odpoledne v hlavním vysílacím čase O2 TV Sport. Čeká je přetěžká práce, protože se představí na stadionu mistra!

Mistr bojující na dvou frontách, plný stadion, hlavní televizní vysílací čas a oba soupeři ve zbrusu nových dresech - Karvinští premiérově ve své třetí zelené sadě, domácí ve výroční edici. Fotbalisty MFK čeká ostře sledovaný zápas. „Právě kvůli takovým zápasům jsme chtěli zpátky do ligy. Co více si přát, než se poměřit s úřadujícím mistrem a účastníkem evropských pohárů? Chceme všem ukázat, že do nejvyšší soutěže patříme,“ prohlásil odhodlaným tónem trenér MFK Karviná Tomáš Hejdušek.

Jeho tým je outsiderem, favorit bude v neděli jasný. Karvinští však rozhodně nemají v Praze co ztratit. „Naopak Sparta musí vyhrávat každý zápas. Klíč k úspěchu povede přes soudržnost, bojovnost a trochu štěstí. Tomu ale musíme jít naproti,“ přemýšlel nahlas.

Spolu s realizačním týmem chystal celý týden své svěřence na soupeře, který naposledy remizoval v Teplicích a ve čtvrtek nezvládl první duel play off o Evropskou ligu v Chorvatsku proti Dinamu Záhřeb. „Myslím si, že některé hráče bude trenér Priske před odvetou šetřit. My se ale připravujeme na to nejlepší. Hráčský materiál je ve Spartě nesmírně kvalitní a je vlastně téměř jedno, kdo hraje,“ podotkl Hejdušek.

Dánský trenér Sparty bude určitě postrádat potrestaného kapitána a vůdce týmu Ladislava Krejčího, který od Disciplinární komise LFA obdržel za vyloučení v Teplicích jednozápasovou stopku. Sparta, která se může pochlubit nejlepší ofenzivou celé F:L, je v tabulce na druhém místě s dvoubodovým mankem na zatím stoprocentního rivala z druhého břehu Vltavy.

Nejlepšími střelci týmu jsou třígóloví Jan Kuchta s Lukášem Haraslínem. Jeho krajan Rajmund Mikuš oblékající dres MFK zaostává pouze o jednu trefu - a to nastupuje na kraji obrany! Na Letné uspěli Karvinští pouze jednou v historii – před více než čtyřmi lety tam zvítězili 3:1. Od té doby však neuhráli v šesti zápasech ani bod. Poslední vzájemný zápas se hrál v Karviné a favorit vyhrál 2:1 (prosinec 2021).


Utkání 6. kola FORTUNA:LIGY AC Sparta Praha – MFK Karviná začíná v epet Areně v neděli 27. srpna v 18 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jan Machálek. Vstupenky do hostujícího sektoru jsou k zakoupení ZDE.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo