Generální partner
Světlý režim
2. září 2022

V Drnovicích je potřeba zabrat! Vyškov-Karviná (so,10:15)

V rychlém kvapíku pokračuje F:NL. Karvinští se v sobotu dopoledne představí proti Vyškovu. Hrát se však nebude v tomto dvacetitisícovém městě, ale v nedalekých Drnovicích, kde mají Jihomoravané svůj azyl.

Historicky první vzájemný duel čeká na oba týmy v době, kdy jsou na tom podobě – s deseti body a s neúplně dobrou náladou po dvou porážkách v řadě. Karvinští v posledních dvou venkovních duelech vždy otevřeli skóre v samotném úvodu duelu. „Jedeme tam bodovat, protože v posledních dvou zápasech jsme ztratili body úplně zbytečně. Druhou věcí je lepší a pohlednější fotbal, ale prvotním cílem je přivézt do Karviné body a nabrat zpátky zase psychickou pohodu,“ prohlásil asistent trenéra Radomír Korytář.

V Drnovicích se už druhou sezónu znovu po několika letech chodí na profesionální fotbal! Právě ve známé obci asi 2 kilometry od Vyškova, kde se v minulosti deset sezón hrála nejvyšší soutěž, hraje své zápasy vyškovský Městský fotbalový klub. Považuje Korytář za výhodu či nevýhodu drnovický azyl? „Těžko říct. Každopádně hrají tam už druhou sezónu a asi to berou za svoje domácí prostředí. Ani nevíme jestli tam v týdnu i trénují nebo jen absolvují předzápasový trénink,“ pokrčil rameny asistent kouče Hejduška.

Fotbalisté MFK ve středu podlehli doma Táborsku, poprvé v sezóně navíc nevstřelili ani gól. Sobotním zápasem nepovedený „anglický týden“ Se silami problém nebude. „Kluci jsou natrénovaní, třetí duel v šesti dnech zvládnou. Tréninky ladíme tak, aby byli fyzicky v pohodě,“ dodal Radomír Korytář.

Trenérem Vyškova je exkarvinský stoper Jan Trousil a jeho asistentem bývaly trenér MFK Karviná Josef Mazura. Ze známějších hráčů působí ve Vyškově Tomáš Weber, Martin Macej, Ondřej Vintr, Pavol Ilko či Michal Klesa. Vyškovští fotbalisté mají po šesti kolech deset bodů za tři vítězství, jednu remízu a dvě porážky. Naposledy prohráli na pražské Julisce s Duklou 0:2.


Utkání 7. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY MFK Vyškov – MFK Karviná začíná v Drnovicích v sobotu 3. září v 10:15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Tomáš Batík. Živý přenos poběží ZDE.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo