Generální partner
Světlý režim
27. květen 2016

Ve Varnsdorfu o celkový triumf ve FNL

Oslavy postupu jsou od středečního rána minulostí, je potřeba se zase soustředit! Před karvinskými fotbalisty je ještě jeden cíl, vyhrát ve Varnsdorfu a tím si zajistit prvenství ve Fotbalové národní lize.

Připravit tým na poslední duel po vyčerpávající, ale skvělé sezóně završené postupem už kolo před koncem, není jednoduché. Trenérům se však přístup jejich svěřenců k tréninku po po oslavách líbí. „Chceme druhou ligu vyhrát, přeci jen se to nepodaří každý rok,“ správně poznamenal trenér Weber. V sobotu v podvečer to však chce zvítězit na hřišti Varnsdorfu, který zažil špatnou sezónu. V tom případě by týmy Karviné i Hradce Králové byly na šestapadesáti bodech (HK už má všechny zápasy odehrány), ale pro MFK OKD hovoří lepší vzájemná bilance zápasů (0:1 a 2:0).

Po podzimu byl Varnsdorf na sestup (v Karviné remizoval v srpnu 0:0), jarní část už má o poznání lepší. „Samotného mě to překvapilo, jak na to byli špatně. Do spodku tabulky tento tým určitě nepatří,“ tvrdí Jozef Weber. „Vanďák“ aktuálně tahá sérii tří výher v řadě a neprohrál už pět zápasů. Poslední porážku utrpěli svěřenci Romana Veselého 24. dubna od Znojma – 0:6! Zisk čtyřiatřiceti bodů stačí momentálně osmou příčku.

Karvinští však nehrají pouze o celkové prvenství ve FNL. Půjde i o jarní neporazitelnost a například o sedmnáctou nulu Branislava Pindrocha. „Defenziva je základ. Neradi bychom si statistiku pouhých patnácti inkasovaných branek pokazili v závěrečném zápase,“ dodal Weber, který rovněž držel s hráči „basu“ a po oslavách dorazil čerstvě oholený.

Utkání 30. kola Fotbalové národní ligy FK Varnsdorf - MFK OKD Karviná začíná v sobotu 28. května v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Julínek, na čarách mu budou pomáhat kolegové Hájek a Vitner.  

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná