Generální partner
Světlý režim
29. květen 2016

Zlatá tečka, pochvaloval si trenér Weber

Jeho tým zvládl i poslední duel už tak úspěšné sezóny! Po šestihodinové cestě vyhrál ve Varnsdorfu a znovu po týdnu mohl slavit. Tentokrát celkové vítězství ve Fotbalové národní lize.

Ofenzivní zápas se hrál v sobotu ve Varnsdorfu. Domácí toužili uspět proti již jistému prvoligistovi a skončit po nepovedené sezóně nakonec aspoň v první polovině tabulky. To se jim nakonec nepodařilo. „Zápas měl grády, byl pořádně vyhecovaný a o to víc mě těší, že jsme to v závěru urvali na svou stranu,“ začal s hodnocením trenér Jozef Weber.

Jeho svěřenci vlétli do utkání, vypracovali si dvě velké šance, ale paradoxně šel do vedení domácí tým. „Naštěstí jsme brzy vyrovnali a po pár minutách dokonce skóre otočili. Začátek druhé půle nám ale po žádné stránce nevyšel a pramenilo z toho i vyrovnání Varnsdorfu,“ podotkl. Karvinští moc toužili vyhrát. Jozef Weber postupně poslal na hřiště vyšší hráče Zeleného, Panáka a Juřenu. „Tím jsme získali výškovou převahu a z rohového kopu nakonec Zbyňa Pospěch tři minuty před koncem rozhodl,“ měl radost hlavní trenér MFK OKD Karviná.

Ten si cení hlavně toho, že přestože už bylo o karvinském postupu jasno a navíc celý tým absolvoval šestihodinovou štreku do Varnsdorfu v den utkání, tak všichni dřeli do závěrečného hvizdu. Toho si moc vážím. Ale řekli jsme si, že se na dlouhou cestu nebudeme vůbec vymlouvat, i kdybychom nevyhráli,“ pronesl sympaticky úspěšný trenér, který si vítězství ve FNL enormně váží. „Druhá liga je nesmírně vyrovnaná a těžká soutěž. My jsme ji dokázali vyhrát a to hovoří za vše. V týdnu po prvních oslavách jsem si to úplně neuvědomoval, ale když teď vidím, jak jsme opět všichni šťastní, tak je moc dobře, že vezeme domů do Karviné pohár a můžeme se pyšnit celkovým vítězstvím,“ dodal Jozef Weber.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná