Generální partner
Světlý režim
22. srpen 2019

Vukadinović před Zlínem: Dá se tam vyhrát!

Kdo jiný by měl znát zlínské prostředí lépe než Vukadin Vukadinović, který tam tři roky působil a s klubem dosáhl maxima - šestého místa v lize a účast v základní skupině Evropské ligy. Dva dny před zápasem proti ševcům hovořil pro klubový web.
Vukadine, jak prestižně berete nadcházející ligový duel ve Zlíně, kde jste působil?
Moc se těším, Zlín mám rád, vždyť jsem tam prožil tři krásné roky – pod trenérem Páníkem jsme skončili šestí v lize a vyhráli pohár, což nám zaručilo základní část Evropské ligy. Pořád tam mám spoustu známých a kamarádů. Proti ševcům by to mohla být v sobotu moje premiéra v cizím dresu. Sice jsem tam hrál jednou se Spartou, ale do hry jsem nezasáhl.

Jak náročný duel očekáváte?
Zlínu se daří, vyhrál dvakrát za sebou, naopak my jsme minulý týden prohráli doma s Libercem, i když minimálně na remízu jsme měli. Některé šance, co jsme si vytvořili, se prostě musí proměnit. V tréninku jsme na tom dost pracovali. Budeme to mít ve Zlíně těžké, ale vím a znám to tam. Dá se tam vyhrát!

Zlín koučuje Josef Csaplár, který chce hrát za každých okolností atraktivně pro diváky. Mohlo by vám to vyhovovat?
Uvidíme! Je fakt, že trenér Csaplár preferuje ofenzivní styl, chce po hráčích, aby dávali góly, což je pro fanoušky vždy perfektní.  Mohlo by nám to sedět. Vždyť Slavia u nás také hrála ofenzivně a nějaké prostory jsme na hřišti měli. Věřím, že nějaká okénka v jejich obraně najdeme a udeříme.

Může to být ofenzivní duel?
Nám to teď moc nestřílí, v posledních třech duelech jsme dali jediný gól. Ale je pozitivní, že do šancí, chci říct vyložených šancí, se dostáváme. Jeden gól to může zlomit. Šance určitě mít budeme!

Po zdravotní stránce jste už fit?
Ano, jsem – nebylo to nic vážného. Nyní záleží na trenérovi, zda mě pošle do utkání od začátku.

Ve Zlíně pro vás začne „anglický týden“, protože hned ve středu je na programu pohárový duel MOL Cupu ve Frýdku-Místku a v neděli se představíte v Teplicích. Máte rád, když jdou zápasy v rychlém sledu?
Asi nebudu jediný, když řeknu, že mám radši zápasy než tréninky. Trenéři nás nachystají a určitě i protočí. Zvládneme to. Škoda jen, že všechny zápasy hrajeme na hřištích soupeřů. Je aspoň fajn, že před zápasem v dalekých Teplicích nepojedeme nikam daleko, Frýdek-Místek je od nás kousíček.

Jaký by byl podle vás ideální scénář pro další dny?
V ligových duelech bodovat a postoupit v poháru!
Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

×
Odehráno v 14:30
MFK Karviná
FK Teplice
×
Odehráno v 14:30
MFK Karviná
FK Teplice