Generální partner
Světlý režim
Michal Gonda #8
8

Michal
GONDA

Narozen: 29.8.1982
Výška: 172 cm
Váha: 71 kg
Post: záložník

Národnost: Slovenská
V klubu od: 1.7.2010
Přišel z: FC Slovácko
Kariéra: Slovan Bratislava, Příbram, Pardubice, Dolní Kubín, Slovácko, Opava, MFK Karviná (1.7.2010 - ?)

Individuální úspěchy:

Charakteristika:

Kdo ví, jak by se kariéra Michala Gondy vyvíjela nebýt těžkých zranění, která 28letého záložníka provází. V současné době je Gonda fit, a pokud mu zdraví vydrží, může se vrátit na předchozí úroveň.

Odchovanec Slovanu Bratislava a mládežnický reprezentant do 18 a 19let se na první zahraniční angažmá vydal do Příbrami, odkud přešel na hostování do Pardubic. Po návratu do Příbrami jej angažoval třetiligový Dolní Kubín.

V zimě roku 2008 Gondu přivedlo Slovácko a dravý štírek na hřišti doslova řádil. Byl dokonce hodnocen jako nejlepším hráč klubu. 3. listopadu 2008 ale přišel moment, který Gondovi slibně se vyvíjející kariéru hodně přibrzdil. V zápase proti Fulneku si poranil vazy v koleni a bez fotbalu byl více než rok. Po uzdravení se s klubem nedohodl na prodloužení smlouvy, která mu končila v létě 2010 a jarní část sezóny 2009/2011 strávil na hostování v druholigové Opavě.

V Opavě se dařilo Gondovi navazovat na skvělé výkony ve Slovácku, ale celkově se sezónou nemohl být spokojen, protože opavský klub sestoupil do třetí ligy.

Po vypršení kontraktu ve Slovácku přišel Gonda jako volný hráč do Karviné. Klub si od hráče sliboval velké věci a šikovnému středopolaři se dařilo očekávání naplňovat. 24. října v utkání proti Žižkovu ale přišel další nešťastný moment v jeho kariéře. Během prvního poločasu si opět poranil křížové vazy v koleni. Léčba trvala šest měsíců…

Před soutěžním ročníkem 2011/2012 Gonda absolvoval kompletní letní přípravu a v zápasech patřil k nejlepším hráčům Karviné. Pokud rychlonohému pravému či střednímu záložníkovi zdraví vydrží, nikdo nepochybuje o tom, že se opět zařadí mezi opory týmu.

Statistiky hráče:

Sezóna Klub                Z M  G ŽK ČK 
2010/11 MFK OKD Karviná           16 955 0 1 0
2011/12 MFK OKD Karviná           10 754 2 2 0

Články o hráči

Další články
Rozhovory Rozhovory
út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii