Generální partner
Světlý režim
Michal Gonda #8
8

Michal
GONDA

Narozen: 29.8.1982
Výška: 172 cm
Váha: 71 kg
Post: záložník

Národnost: Slovenská
V klubu od: 1.7.2010
Přišel z: FC Slovácko
Kariéra: Slovan Bratislava, Příbram, Pardubice, Dolní Kubín, Slovácko, Opava, MFK Karviná (1.7.2010 - ?)

Individuální úspěchy:

Charakteristika:

Kdo ví, jak by se kariéra Michala Gondy vyvíjela nebýt těžkých zranění, která 28letého záložníka provází. V současné době je Gonda fit, a pokud mu zdraví vydrží, může se vrátit na předchozí úroveň.

Odchovanec Slovanu Bratislava a mládežnický reprezentant do 18 a 19let se na první zahraniční angažmá vydal do Příbrami, odkud přešel na hostování do Pardubic. Po návratu do Příbrami jej angažoval třetiligový Dolní Kubín.

V zimě roku 2008 Gondu přivedlo Slovácko a dravý štírek na hřišti doslova řádil. Byl dokonce hodnocen jako nejlepším hráč klubu. 3. listopadu 2008 ale přišel moment, který Gondovi slibně se vyvíjející kariéru hodně přibrzdil. V zápase proti Fulneku si poranil vazy v koleni a bez fotbalu byl více než rok. Po uzdravení se s klubem nedohodl na prodloužení smlouvy, která mu končila v létě 2010 a jarní část sezóny 2009/2011 strávil na hostování v druholigové Opavě.

V Opavě se dařilo Gondovi navazovat na skvělé výkony ve Slovácku, ale celkově se sezónou nemohl být spokojen, protože opavský klub sestoupil do třetí ligy.

Po vypršení kontraktu ve Slovácku přišel Gonda jako volný hráč do Karviné. Klub si od hráče sliboval velké věci a šikovnému středopolaři se dařilo očekávání naplňovat. 24. října v utkání proti Žižkovu ale přišel další nešťastný moment v jeho kariéře. Během prvního poločasu si opět poranil křížové vazy v koleni. Léčba trvala šest měsíců…

Před soutěžním ročníkem 2011/2012 Gonda absolvoval kompletní letní přípravu a v zápasech patřil k nejlepším hráčům Karviné. Pokud rychlonohému pravému či střednímu záložníkovi zdraví vydrží, nikdo nepochybuje o tom, že se opět zařadí mezi opory týmu.

Statistiky hráče:

Sezóna Klub                Z M  G ŽK ČK 
2010/11 MFK OKD Karviná           16 955 0 1 0
2011/12 MFK OKD Karviná           10 754 2 2 0

Články o hráči

Další články
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo