Generální partner
Světlý režim
Michal Gonda #8
8

Michal
GONDA

Narozen: 29.8.1982
Výška: 172 cm
Váha: 71 kg
Post: záložník

Národnost: Slovenská
V klubu od: 1.7.2010
Přišel z: FC Slovácko
Kariéra: Slovan Bratislava, Příbram, Pardubice, Dolní Kubín, Slovácko, Opava, MFK Karviná (1.7.2010 - ?)

Individuální úspěchy:

Charakteristika:

Kdo ví, jak by se kariéra Michala Gondy vyvíjela nebýt těžkých zranění, která 28letého záložníka provází. V současné době je Gonda fit, a pokud mu zdraví vydrží, může se vrátit na předchozí úroveň.

Odchovanec Slovanu Bratislava a mládežnický reprezentant do 18 a 19let se na první zahraniční angažmá vydal do Příbrami, odkud přešel na hostování do Pardubic. Po návratu do Příbrami jej angažoval třetiligový Dolní Kubín.

V zimě roku 2008 Gondu přivedlo Slovácko a dravý štírek na hřišti doslova řádil. Byl dokonce hodnocen jako nejlepším hráč klubu. 3. listopadu 2008 ale přišel moment, který Gondovi slibně se vyvíjející kariéru hodně přibrzdil. V zápase proti Fulneku si poranil vazy v koleni a bez fotbalu byl více než rok. Po uzdravení se s klubem nedohodl na prodloužení smlouvy, která mu končila v létě 2010 a jarní část sezóny 2009/2011 strávil na hostování v druholigové Opavě.

V Opavě se dařilo Gondovi navazovat na skvělé výkony ve Slovácku, ale celkově se sezónou nemohl být spokojen, protože opavský klub sestoupil do třetí ligy.

Po vypršení kontraktu ve Slovácku přišel Gonda jako volný hráč do Karviné. Klub si od hráče sliboval velké věci a šikovnému středopolaři se dařilo očekávání naplňovat. 24. října v utkání proti Žižkovu ale přišel další nešťastný moment v jeho kariéře. Během prvního poločasu si opět poranil křížové vazy v koleni. Léčba trvala šest měsíců…

Před soutěžním ročníkem 2011/2012 Gonda absolvoval kompletní letní přípravu a v zápasech patřil k nejlepším hráčům Karviné. Pokud rychlonohému pravému či střednímu záložníkovi zdraví vydrží, nikdo nepochybuje o tom, že se opět zařadí mezi opory týmu.

Statistiky hráče:

Sezóna Klub                Z M  G ŽK ČK 
2010/11 MFK OKD Karviná           16 955 0 1 0
2011/12 MFK OKD Karviná           10 754 2 2 0

Články o hráči

Další články
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:00
MFK Karviná
AC Sparta Praha
×
Dnes v 18:00
MFK Karviná
AC Sparta Praha