Generální partner
Světlý režim
30. duben 2016

Bezproblémové vítězství, Karviná zdolala béčko Sigmy 2:0

Dvěma brankami rozhodl o výhře v 25. kole FNL záložník Jan Moravec. Karvinští se navíc touto výhrou dostali na metu 46 bodů, čímž už pět kol před koncem soutěže dorovnali klubové maximum ze sezón 2010/2011 a 2014/2015.
MFK Karviná
sobota 30.4.2016
2:0
(1:0)
Kovona
Diváci: 1319
SK Sigma Olomouc B
Pindroch – Janečka, Sedlák, Hošek, Eismann – Šisler – Moravec, Panák (76. Juřena), Budínský, Puchel (85. Puri) – Urgela (55. Zelený).
Blaha – Texl, O. Ševčík, Jemelka, Hýbl – Vichta (63. Moulis), Kalvach, Richter, Hladík (38. Habusta) – Buchvaldek (75. Látal) – A. Ševčík.
Branky: 12. a 58. Moravec
ŽK: Jemelka, Kalvach, Buchvaldek (vš. Sigma B)
Rozhodčí: Hrubeš - Pochylý, Koval

Komentář

Karvinští nastoupili do posledního utkání v měsíci dubnu s totožnou obrannou čtveřicí, v jaké zahajovali jaro proti Vyšehradu. Tedy s bekem Markem Janečkou a stoperem Janem Sedlákem, který nahradil vykartovaného Pavla Dreksu. Střed hřiště pak zaujal od začátku s maskou na obličeji Jan Šisler.

Utkání začalo pro fanoušky zajímavě, když obě strany, konkrétně Texl na té olomoucké a domácí Šisler, zkoušely štěstí ranou z dálky – sice bez úspěchu, ale na tribuně to jen zahučelo. První gól přišel poměrně záhy. Ve dvanácté minutě krásným zakončením v podobě lobu už v pokutovém území překonal brankáře Blahu karvinský rychlík Jan Moravec a poslal domácí do vedení.

Domácí byli lepším týmem, mladý hanácký mančaft to měl složité, ale i přesto se pral statečně. Další šance, i když ne tak velké, přišly po třiceti minutách hry. Nejprve Panák hlavičkoval jen do Blahy a o pět minut později olomouckého brankáře donutil k dobrému zákroku i aktivní reprezentant do 20 let Erik Puchel. Druhý a pojišťovací gól však domácí do přestávky nepřidali.

Po změně stran stojí za zmínku přímý kop Budínského, který letěl nad bránu a pak akce z 58. minuty, na jejímž konci byl opět Jan Moravec a přesnou střelou přes několik hráčů rozvlnil síť podruhé. Potom se už Karvinští nikam nehnali a rezerva Sigmy v závěru víc držela míč. Brankáře Pindrocha však nikterak neohrožovala a ten si tak v naprosté pohodě připsal svou čtrnáctou nulu v sezóně.

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Jozef Weber: „Utkání jsme měli pod kontrolou, pomohla nám rychlá branka. Výkon nebyl úplně noblesní, ale počítají se body, navíc jsme neinkasovali a udrželi jsme se na dostřel Hradci Králové a Znojmu. Musím tedy vyjádřit spokojenost.“

Hostující trenér Augustin Chromý: „Domácím gratuluji k třem bodům a přeji jim úspěšnou snahu o postup. My jsme tady přijeli s opravdu mladým kádrem, který v takových zápasech sbírá zkušenosti.“

Rozhovory Rozhovory
po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

so 9.10. | redakce

Bohumil Páník: Do konce podzimu chceme z červených zón

Nový karvinský trenér Bohumil Páník se na práci v novém klubu těší. V prvním rozhovoru po svém jmenování do funkce mluvil o tom, jak mu fotbal chyběl, jak se těší na své bývalé svěřence i na práci se zahraničními hráči. Nechyběl ani dotaz na jeho dlouholetého asistenta.

st 29.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Daniel Stropek

Stoper Daniel Stropek momentálně není stoperem, ale středním záložníkem. Jak si zvyká na novou (pro sebe) netypickou pozici? Kdy začínal s fotbalem? Proč se ve čtrnácti rozhodl po příchodu do Prahy pro Slavii? Mluví se ve Slavoji Vyšehrad o oblíbeném seriálu z fotbalového prostředí?

ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo