2. září 2018

Důležitá domácí výhra, Karviná-Slovácko 2:1

Karvinští už zase ví, jak sladké je vyhrát doma! Poprvé od 25. února získali v utkání tři body. Po změně stran rozhodli zápas svými trefami Tomáš Wágner a Adriel Ba Loua. V neděli tak oslavili druhé vítězství za sebou a rázem mají šest bodů.
neděle 2.9.2018
2:1
(0:0)
Městský stadion
Diváci: 3265
1.FC Slovácko
Berkovec – Čolić, Panák, Janečka, Moravec – Budínský, Mertelj – Tusjak (57. Ba Loua), Lingr (67. Smrž), Letić – Wágner (82. Ramirez).
Daněk – Juroška, Krejčí, Hofmann, Reinberk – Kalabiška, Daníček, Havlík, Sadílek (78. Machalík), Petr (61. Navrátil) – Zajíc (46. Kubala).
Branky: 64. Wágner, 72. Ba Loua - 89. Navrátil
ŽK: Letić, Ba Loua - Daníček, Petr
Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Vlček

Také ve třetím utkání po sobě vsadil trenérský štáb na stejnou základní jedenáctku. Úvod utkání byl opatrný z obou stran. První větší příležitost si vypracovali domácí po rohovém kopu, který přetáhl Budínský, kapitán Janečka však skluzem míč vybojoval pro Filipa Panáka, který zkoušel technické zakončení – mířidla však neseřídil přesně.

Hosté z Uherského Hradiště poprvé pozlobili karvinskou obranu v šestadvacáté minutě, když Kalabiška čistě vybojoval míč v souboji s Janečkou a centrem jej poslal před bránu. Tam byl osamocený Havlík, a jen díky Panákovi neskončil míč v síti, protože jej vykopl před brankovou čárou. Na druhé straně mohl vzápětí odpovědět Tomáš Wágner, jenže ostrý centr Janečky nezkrotil a hlavou zamířil jen do ochranné sítě za brankou.

Hra se ve druhé půlce poločasu přelévala rychle z jedné strany na druhou, z dálky to zkoušel Budínský, ale jen protáhl gólmana Daňka. Pět minut před pauzou se stadion dožadoval odpískání pokutového kopu za potáhnutí nabíhajícího Bojana Letiće – píšťalka sudího Franka se neozvala.

Horko bylo před karvinskou bránou chvíli po změně stran. Havlíkovu střelu Berkovec vyrazil a vzápětí lapil i dorážku zcela volného Kalabišky – obrovská šance Slovácka a vlastně i největší v celém průběhu zápasu. Krátce před hodinou hry stadion bouřil, na hřiště se totiž dostala posila z Pobřeží Slonoviny Adriel D´Avila Ba Loua.

Domácí se postupně dostávali do tlaku, rychlou kličkou si Ba Loua navedl míč na střelu a jeho bomba z dvaceti metrů skončila na tyči. Vzápětí zpoza vápna nadělala skákající střela Panáka brankáři Daňkovi velké problémy. Z následného rohu už míč od Budínského našel hlavu Tomáše Wágnera a domácí šli do vedení!

Za osm minut už to bylo o dva góly, hezká akce celé ofenzivy zakončená novým mužem na trávníku do protipohybu brankáře - první start = první gól Ba Loua! Od té doby Karviná na hřišti dominovala a mohla přidat další dva góly. V jasných šancích však Ba Loua a Ramirez zklamali – první jmenovaný netrefil bránu, Ramirez pak trefil vyběhnutého hostujícího gólmana.

Zbytečné drama na závěr – z hranice vápna vystřelil Navrátil a míč se pomalinku dostal překvapivě až za Martina Berkovce. Nastavený čas už domácí zvládli s přehledem a dotáhli utkání do vítězného konce. V lize porazili Slovácko až na pátý pokus! Před reprezentační přestávkou získali tři body, celkem jich mají šest.

Domácí trenér Roman Nádvorník: „Máme velkou radost, že jsme konečně po půl roce zase zvládli domácí zápas za tři body. Tento anglický týden můžeme považovat za úspěšný - tři zápasy a tři výhry! Myslím si, že to klukům pomůže i do dalších zápasů hlavně psychicky. Z naší strany šlo o zodpovědný výkon, hráči poctivě pracovali. Za stavu 2:0 jsme měli soupeře dorazit třetím gólem, místo toho jsme hloupě inkasovali. Ale nervózní koncovku jsme zvládli.“

Hostující trenér Michal Kordula: „Věděli jsme, že domácí budou spoléhat na standardní situace. Potvrdilo se to do puntíku! Po druhém gólu naše hra ztratila veškerou organizaci. Prohráli jsme zápas, který jsme prohrát neměli.“