24. leden 2024

Dva údery ze vzduchu! Karviná zdolala Radnički Niš 2:0

Konfrontace se srbským soupeřem dopadla velice dobře. Fotbalisté MFK pod umělým osvětlením zdolali díky dvěma gólům hlavou Martina Doležala Radnički Niš. Divoký duel byl okořeněný potyčkou a vyloučením na obou stranách. Další zápas hrají svěřenci trenéra Jarábka v pátek ráno českého času.
FK Radnički Niš
středa 24.1.2024
0:2
(0:2)

Diváci: 0
I. pol.: Ciupa - Krčík, Traore, Svozil, Fleišman - Žák, Budínský - Iván, Ezeh, Regáli - Doležal. II. pol.: Lapeš - Traore, Krčík (75. Budínský), Bederka - Memić, Moses, Boháč, Ražnatović - Ayaosi - Ezeh (65. Žák), Adeleke.
Branky: 30. a 43. Doležal

Lepší vstup do utkání v poměrně slušné kulise na přípravný zápas měl srbský soupeř – velkou šanci však nevyužil. Hráčům MFK dělal problémy vysoký presink, aktivita a fyzická vyspělost soupeře s několika hráči s výškou nad 190 cm. Po deseti minutách se hra vyrovnala a postupně Karvinští přebírali iniciativu.

Šanci měl Martin Regáli, ale gólman srbského týmu jej vychytal. Pak se ukázala efektivita slezského klubu. Odměnou za slušný výkon byl po třiceti minutách první gól – exkluzivní centr Martina Regáliho si mezi dvěma stopery našel hlavou Martin Doležal a nechytatelně umístil míč k tyči!

Druhý gól krátce před poločasovým hvizdem padl podobně, akorát z druhé strany. Vše začal dobrým výkopem Jiří Ciupa, Karvinští ve středu hřiště získali míč, Dávid Krčík jej posunul na pravou stranu na Alexe Ivána a ten našel přesným centrem znovu hlavu Doležala, který si opět našel prostor mezi oběma stopery a bylo to už o dva góly.

Do druhé půle kouč Jarábek prostřídal a soupeř byl znovu na začátku lepší díky napadání a vysokému presinku. Velké šance však neměl, avšak proti dvěma těžším střelám výborně zasáhl gólman Lapeš, který se prostřídal s Jiřím Ciupou. Karvinští se soustředili na brejky a postupem času začali být hráči Radnički Niš nervózní z aktuálního skóre. Zbytečná agresivita vyvrcholila potyčkou, po které Dávid Krčík a jeden hráčů srbského týmu uviděli červenou kartu a museli ze hřiště.

S blížícím se závěrem mohli fotbalisté MFK skóre ještě vylepšit, ovšem ve dvou velkých šancích selhali – Traore z metru po centru netrefil prázdnou bránu a rychlý brejk nezakončil do finální podoby Ayaosi, kterého vychytal gólman Radnički. Proto ve druhé půli gól nepadl a utkání skončilo vítězstvím MFK Karviná 2:0!

Trenér Juraj Jarábek: „Zasloužené vítězství s čistým kontem proti soupeři, který měl výškovou převahu – z toho mám upřímnou radost. Celkově kluci odvedli velice dobrou práci, byla tam vidět kvalitní organizace hry. Závěr byl poměrně agresivní, soupeř neunesl dvoubrankové manko a vyvrcholením byla vzájemná potyčka a vyloučení po jednom hráči na obou stranách. Přesto jsme ještě mohli přidat další gól, ale dvě velké příležitosti jsme nevyužili.“