17. duben 2021

Dynamo zničeno třemi góly, Karviná-České Budějovice 3:0

Fotbalisté MFK si poměrně snadno poradili s českobudějovickým Dynamem, když o osudu zápasu rozhodli dvěma trefami již v úvodních minutách Qose a Herc. Hned po příchodu z kabiny po přestávce zvýšil Eduardo. A gólman Jiří Ciupa má první ligovou nulu!
sobota 17.4.2021
3:0
(2:0)
Městský stadion
Diváci: 0
SK Dynamo Č. Budějovice
Ciupa – Mikuš, Šindelář, Eduardo, Bartošák – Qose (84. Jursa), Jean Mangabeira (87. Dramé) – Čmelík (84. Sinyavskiy), Ostrák (60. Smrž), Herc – Papadopulos (87. Haša).
Drobný – Čolić, Talovierov, Králik, Novák – Havelka (46. Diop), Čavoš – Mészáros (46. Alvir), Javorek, Mršić (76. Valenta) – Brandner (61. Jánošík).
Branky: 7. Qose, 11. Herc, 46. Eduardo
ŽK: Jean Mangabeira - Mészáros, Čolić, Čavoš
Rozhodčí: Dubravský – Kubr, Dohnálek

Domácí nastoupili bez Róberta Mazáně, který si odpykával trest za žluté karty. Na jeho místě levého beka se objevil Lukáš Bartošák, před ním hrál Christián Herc a na podhrotu operoval do šedesáté minuty Tomáš Ostrák.

Úvodní minutky patřily hostům, velký problém by domácím vznikl, kdyby Mészáros potrestal špatnou „malou domů“ v podání Rajmunda Mikuše. Ale nestalo se, slovenský záložník sice udělal brankáři Ciupovi kličku, ale zamířil jen do boční sítě. To se v dalším průběhu ukázalo jako klíčové, jelikož hráči MFK za pár minut udeřili – a rovnou dvakrát!

Po špatné rozehrávce hostujícího brankáře se hra vrátila před šestnáctku soupeře, Čmelík přihrál Hercovi, ten přiklepl Kristi Qosemu a albánský fotbalista umístěnou ranou k tyči z dobrých dvaceti metrů nedal brankáři Drobnému žádnou šanci. O čtyři minuty později po závaru v malém vápně po rohovém kopu se míč po několika pokusech o zakončení či odkopnutí dostal až k Christiánu Hercovi a ten zblízka rozvlnil síť za brankářem Drobným podruhé.

Opaření hosté se nezmohli na víc, než nepřesnou ránu Havelky. Poté zahrozili Čmelík s Jeanem Mangabeirou – celkově Karvinští zlobili hosty ze standardních situací. V závěru první půle to ještě zkoušel Tomáš Ostrák, ale jeho střela z hranice vápna skončila nad břevnem. Jestliže kouč Weber varoval v kabině o „Csaplárově pasti“, tak hned minutu po zahájení druhé půle mohl být v klidu.

Domácí využili další standardní situaci – míč se dostal až k volnému Eduardovi a ten pohodlně přidal třetí pojistku. Pár minut nato si gólman Ciupa poradil s dvěma zajímavými pokusy hostů, poté Drobný i s pomocí tyče zasahoval před Papadopulosem po další standardní situaci.

Dávno rozhodnutý duel se dohrával v relativním klidu, v závěru šlo o to, aby celý tým pomohl Ciupovi k jeho první nule v nejvyšší soutěži, a to se nakonec podařilo, i když byl málem proti hostující Novák - jeho střelu po centru Čoliće zastavila tyč.

Fotbalisté MFK zcela zaslouženě porazili Dynamo České Budějovice o tři góly a svého soupeře v tabulce přeskočili.

Domácí trenér Jozef Weber: „Jsem rád, že jsme utkání zvládli. Vítězství bylo zasloužené. Hlavně v první půli jsme hráli velmi slušně v pohybu, k vidění byly útočné akce, z kterých pramenily i standardní situace. Po přestávce nám dost pomohl brzký třetí gól, potom jsme už hru kontrolovali. Jsem rád za domácí vítězství a navíc s nulou.“

Hostující trenér David Horejš: „Hodnocení nebude dobré. Nevyšly nám vstupy do obou poločasů, navíc máme velký problém se standardními situacemi. Za stavu 0:3 na začátku druhé půle se už se zápasem dá těžko něco dělat. V následujících dvou domácích zápasech musíme zahrát tak, jako dnes Karviná – bez agresivity a osobních soubojů se fotbal hrát nedá.“

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

so 9.10. | redakce

Bohumil Páník: Do konce podzimu chceme z červených zón

Nový karvinský trenér Bohumil Páník se na práci v novém klubu těší. V prvním rozhovoru po svém jmenování do funkce mluvil o tom, jak mu fotbal chyběl, jak se těší na své bývalé svěřence i na práci se zahraničními hráči. Nechyběl ani dotaz na jeho dlouholetého asistenta.

st 29.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Daniel Stropek

Stoper Daniel Stropek momentálně není stoperem, ale středním záložníkem. Jak si zvyká na novou (pro sebe) netypickou pozici? Kdy začínal s fotbalem? Proč se ve čtrnácti rozhodl po příchodu do Prahy pro Slavii? Mluví se ve Slavoji Vyšehrad o oblíbeném seriálu z fotbalového prostředí?

ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...