13. květen 2023

Hattrick Adelekeho = výhra! Dukla-Karviná 0:3

Karvinští poprvé na jaře a podruhé v sezóně udrželi ve venkovním zápase čisté konto. Stalo se to v ideální době, výhra v Praze je před závěrečnými třemi zápasy důležitá. Třemi góly se blýskl nigerijský útočník Adeleke, v první půli ještě navíc Lukáš Budínský neproměnil penaltu.
FK Dukla Praha
sobota 13.5.2023
0:3
(0:1)
Juliska
Diváci: 1265
Rada – Barac, Piroch, Krch, Zapletal – Moulis (74. Douděra), Havelka (74. Ullman), Kozel, Šebrle (57. Buchvaldek) – Červenka (36. Hrubeš), Matějka.
Ciupa - Moses (66. Bartl), Soukeník (83. Papadopulos), Bederka, Antovski - Budínský, Boháč (77. Traore) - Mikuš, Málek (83. Mihalík), Memić - Adeleke (77. Ezeh).
Branky: 5., 68. a 73. Adeleke
ŽK: Piroch (DUK.)
ČK: 29. Zapletal (DUK.)
Rozhodčí: Berka - Vlček, Arnošt

Tah trenérů s nasazením mladého Davida Mosese na pravý kraj obrany, z kterého se Dominik Soukeník posunul na stopera, se vydařil. Fotbalisté MFK měli opět skvělý úvod, hned v páté minutě totiž domácí propadli po nákopu a Málek s Adelekem šli do brejku dva na jednoho. Ten vyřešili skvěle, několikrát si vyměnili míč a nakonec zimní posila s číslem 19 měla snadný úkol trefit opuštěnou bránu.

Hosté byli aktivnější, domácí gólman Rada po čtvrthodině vytahoval zpod břevna (ne)povedený centr Mikuše. Klíčové okamžiky duelu se odehrály krátce před třicátou minutou. Dukla znovu propadla v obraně, Adeleke pelášil na Radu, kterého napoprvé sice nepřekonal, ale vzápětí dostal  možnost pokusit se vrátit míč do sítě hlavou a dobíhajícímu Zapletalovi nezbývalo nic jiného, než míč zasáhnout rukou – sudí Berka neváhal a vytáhl rovnou červenou kartu a ukázal na penaltový puntík.

Protože v Opavě nedal Jaroslav Málek, tentokrát si vzal míč Lukáš Budínský. Bohužel kapitán MFK neuspěl, Rada jeho polovysokou střelu lapil. Hosté ze Slezska byli i přes početní výhodu téměř do konce poločasu poměrně otřesení a domácí se toho snažili využít, drželi víc míč a nebáli se hrát.

Přesto se velká šance našla, Memić však po centru Mikuše z těžké pozice míč netrefil ideálně. Zahrozil i pražský výběr, ale Krch hlavou po rohovém kopu přestřelil. V samotném závěru Nigerijec Moses poslal krásný centr na Memiće, ale ten zblízka zkušeného Radu v jasné šanci nepřekonal.

Po změně stran měl na kopačce druhý gól Adeleke, ale nebylo mu přáno, jelikož po přihrávce Davida Mosese pod sebe trefil jen břevno. Na druhé straně vypadal nebezpečně rohový kop Dukly na zadní tyč, ale neujal se. Ale přeci jen se hrdina zápasu dočkal – v 67. minutě po chybě Kozla utíkal na brankáře Dukly, kterému udělal kličku a do prázdné brány hosty uklidnil. Zákrok zápasu předvedl Jiří Ciupa na druhé straně o tři minuty později, když z úhlu zlikvidoval střelu Hrubeše, který mířil mezi nohy.

Definitivní rozuzlení přišlo vzápětí na druhé straně. Další brejk do oslabené hostující obrany, Adeleke využil skvělého pasu z kopačky Bartla, míč mu ještě jeden ze spoluhráčů sklepl a placírkou z hranice šestnáctky překonal bezmocného Radu a dokončil hattrick. Zbytek zápasu se už dohrával pouze z povinnosti, Dukla měla ještě jednu šanci v v samotném závěru po chybné rozehrávce fotbalistů MFK, ale Hrubeš těsně minul.

Karvinští zvítězili na Julisce 3:0, do utkání zasáhli tři dorostenci, z toho Aboubacar Traore vůbec poprvé. Michal Papadopulos odehrál závěrečné minuty na stoperu a Jiří Ciupa vychytal druhé čisté konto v řadě.

Domácí asistent trenéra Jiří Vágner: „Pro nás je to další domácí ztráta. Karvinou jsme sami dostali do zápasu našimi individuálními chybami. Hosté nás vyškolili v efektivitě. Zacloumal s námi gól z páté minuty, to by se doma stávat nemělo.“

Hostující trenér Tomáš Hejdušek: „Potkaly se aktuálně dva nejlepší celky jara a ukázalo se, že jsme na tom lépe. Celkové skóre s Duklou v této sezóně 8:0 není jen tak samo sebou. Těší mě i druhá venkovní nula v sezóně, protože do obrany jsme v posledních dvou týdnech museli znovu zasahovat – nejprve kvůli zranění Žídka, před Duklou se zase vykartoval Dávid Krčík. Ukázali jsme se tady jako tým a vyhráli naprosto zaslouženě. Pochvala patří celému týmu, smekám před klukama.“