Generální partner
Světlý režim
13. říjen 2023

Hubená zasloužená výhra, Tychy-Karviná 0:1

Karvinští v říjnové reprezentační přestávce oplatili domácímu celku porážku z léta a třídenní trip, kdy pobývali v Ustroni, zakončili jednogólovou výhrou díky trefě Adelekeho. Po vyrovnané první půli, byli Slezané po změně stran jasně lepším týmem, ale zahazovali šance.
GKS Tychy
pátek 13.10.2023
0:1
(0:0)

Diváci: 0
MFK Karviná
Holec (46. Ciupa) - Hošek, Soukeník, Traore (46. Krčík), Ražnatović (75. Žídek) - Moses, Žák (46. Čavoš) - Papalele (46. Iván), Ezeh (30. Budínský), Antovski (75. Memić) - Doležal (46. Adeleke).
Branka: 71. Adeleke

Komentář

Avizované zápasové volno dostali Jiří Fleišman s Jaroslavem Svozilem, což však neznamenalo, že měli pohodu – naopak. Před zápasem měli na oválu trénink. Stejný případ byl i u brankáře Vladimíra Neumana. 

První poločas nenabídl moc šancí ani na jedné straně. Hrálo se převážně uprostřed hřiště a po šestnáctky. Nejblíže ke skórování byl Kapverďan Papalele, a těsně vedle tyče prolétla střela z přímého volného kopu z kopačky Dominika Žáka.

Po třiceti minutách potkala hráče MFK nepříjemnost, když po jednom ze soubojů byl domácím hráčem zraněn Lucky Ezeh - musel střídat a zamířil do nemocnice na šití.

Druhá půle už patřila svěřencům trenéra Jarábka, kteří podle pokynů trenérského štábu hráli vysoko a aktivně. Veliké problémy dělali domácím hráčům Alex Iván a Adeleke. Nigerijský útočník měl snad tři vyložené šance, ale proměnil až tu čtvrtou, když dvacet minut před koncem zakončil do sítě po přihrávce Alexe Ivána. Jednu možnost měl i Lukáš Budínský.

Ovšem diváci na atletickém stadionu vedle hlavní arény GKS Tychy už další gól neviděli. Český prvoligista vyhrál zcela zaslouženě a úspěšně tak zakončil třídenní minisoustředění. Po zápase se celá výprava vydala na cestu domů.

Ohlasy trenérů

Trenér Juraj Jarábek: „Po vyrovnaném prvním poločase jsme po změně stran byli jasně lepší a zahodili pět čistých šancí. Takový zápas bychom měli rozhodnout dříve a vyhrát vyšším rozdílem, protože tolik šancí si ve FORTUNA:LIZE nebudeme moci dovolit zahazovat. Těší mě udržená nula vzadu i fakt, jak k tomu kluci přistoupili.“  

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo