16. duben 2016

Karviná porazila Sokolov o dva góly

Filip Panák s Lukášem Budínským rozhodli o třech bodech v hornickém derby na domácí půdě. První jmenovaný se prosadil hlavou, ten druhý pak pravačkou i s přispěním protihráčů. Obrana v čele s brankářem tak za celou sezónu inkasovala doma stále pouze jediný gól.
sobota 16.4.2016
2:0
(1:0)
Kovona
Diváci: 1372
Baník Sokolov
Pindroch – Růžička, Dreksa, Hošek, Eismann – Janečka – Moravec, Panák (54. Pospěch), Budínský (86. Juřena), Puchel – Urgela (66. Sedlák).
Dvořák I. – Kopečný, Jablonský, Vondráček, Urma – Kosak, Vrtělka, Kratochvíl, Pouček (72. Medveděv) – Dvořák II., Přeučil (46. Procházka).
Branky: 37. Panák, 52. Budínský
ŽK: Moravec - Urma, Kratochvíl, Kopečný
Rozhodčí: Váňa – Myška, Šimáček.

Karvinští vstoupili do prvního ze tří po sobě jdoucích domácích utkání velmi dobře a zahrozili nepřesnou, ale zajímavou střelou Puchla. Hra se jinak odehrávala spíš ve středu hřiště a k vážnějším situacím na obou stranách příliš nedocházelo.

Aktivní byl hlavně v první půli Puchel, který po půl hodině hlavou řádně protáhl gólmana Dvořáka tak, že to chvíli vypadalo, že se při zákroku, během kterého s námahou vyrazil míč z šibenice, zranil. Naštěstí to nebylo nic vážného a nedošlo ani k ošetření. Tutovku o pár chvil později spálil Marek Janečka, když k němu doputoval na jedenáct metrů doprostřed vápna míč. Jeho střela však skončila jen v náručí brankáře. Ale za minutu už bylo veselo – Puchel našel centrem Filipa Panáka a ten uklidil míč hlavou pod břevno – zasloužené vedení 1:0!

Začátek druhé půle Karviné rovněž vyšel, i když první šanci měl Pouček. Situaci ale vyřešil špatně, a tak udeřil Lukáš Budínský. Ten se zbavil dvou tří hráčů a tečovaný míč se s notnou dávkou štěstí dokutálel do brány – 2:0. Za dvě minuty mohl zvýšit ještě Urgela, ale přestřelil.

Od 60. minuty tempo hry uvadlo, Karvinští si byli vědomi náskoku a nikam se nehnali. To nahrávalo Sokolovu, který ale hrál pouze po vápno. K nějakému ohrožení brány Branislava Pindrocha nedošlo ani po jeho chybičce a špatném výhozu, kdy hosté zahrávali z výhodného místa standardní situaci. Karviná si tak celkem pohodlně v závěru pohlídala tříbodový zisk a dýchá hradeckým Votrokům na záda. Pokud uspěje ve středu proti Frýdku-Místku, vrátí se po dvou kolech opět na postupové příčky.

Domácí trenér Jozef Weber: „Těžký zápas, ale samozřejmě panuje spokojenost s vítězstvím. S předvedenou hrou už moc ne, nebyli jsme totiž tak dominantní jako v jiných domácích duelech. Je však důležité uznat kvalitu a sílu Sokolova. Na hráčích byla znát velká touha vyhrát, hosty jsme prakticky do vážnější šance během celého utkání nepustili.“

Hostující trenér Daniel Šmejkal: „Karviná ukázala svou sílu a klíčový zápas zaslouženě zvládla. My se v posledních zápasech trápíme střelecky a tady se to jen potvrdilo. Škoda chyby před prvním gólem, po první výraznější chybě jsme inkasovali. Obvykle to v takových zápasech bývá.“

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

so 9.10. | redakce

Bohumil Páník: Do konce podzimu chceme z červených zón

Nový karvinský trenér Bohumil Páník se na práci v novém klubu těší. V prvním rozhovoru po svém jmenování do funkce mluvil o tom, jak mu fotbal chyběl, jak se těší na své bývalé svěřence i na práci se zahraničními hráči. Nechyběl ani dotaz na jeho dlouholetého asistenta.

st 29.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Daniel Stropek

Stoper Daniel Stropek momentálně není stoperem, ale středním záložníkem. Jak si zvyká na novou (pro sebe) netypickou pozici? Kdy začínal s fotbalem? Proč se ve čtrnácti rozhodl po příchodu do Prahy pro Slavii? Mluví se ve Slavoji Vyšehrad o oblíbeném seriálu z fotbalového prostředí?

ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...