Generální partner
Světlý režim
10. leden 2020

Na úvod Tipsport ligy bezbranková remíza

Karvinští ve svém úvodním střetnutí v letošním ročníku tradičního zimního turnaje remizovali v Ostravě se slovenským týmem FK Pohronie 0:0.
FK Pohronie
pátek 10.1.2020
0:0
(0:0)
Ostrava
Diváci: 100
MFK Karviná
Pastornický (46. Neuman) - Ndefe (46. Putyera), Eduardo (80. Mrózek), Stropek, Čonka - Lingr, Jean Mangabeira (46. Hanousek), Bukata, Galuška - Kozban (46. Macej), Steven (65. Bielan).

Komentář

Utkání začalo v ostravském tréninkovém areálu Vista s padesátiminutovým zpožděním z důvodu pozdního příjezdu slovenského soupeře. Kapitánskou pásku oblékl na karvinské straně Ondřej Lingr, který přivedl na hřiště silně kombinovanou sestavu se třemi testovanými hráči plus dostal šanci i útočník Steven.

Od počátku se hrálo opatrně, ale docela tvrdě a ostře. První velkou šanci měl na hlavě kapitán Lingr, když rychlou akci rozjel kolmicí za obranu stoper Eduardo, Galuška potáhl míč do vápna, nacentroval před bránu, ale Lingr neumístil mimo dosah brankáře Pohronie.  Soupeř ze Slovenska byl ve vápně neškodný, to samé se ovšem dá říct i o karvinských hráčích. Ve hře bylo z obou stran plno nepřesností, ale to se dá na začátku přípravy pochopit.

Ve druhé půli měli Karvinští optickou převahu, po gólu volalo zakončení ze strany od střídajícího Putyery. Po hodině hry se dožadoval penalty Galuška, ovšem rozhodčí jeho kontakt s jedním z hráčů Pohronie nepovažoval za nikterak závažný. Šanci na skórování měl i testovaný Macej. Poslední tým slovenské nejvyšší soutěže hrozil převážně ze standardních situacích, které solidně zahrával kapitán Pellegrini. Jednou dokonce soupeř trefil tyč.

Krátce před vystřídáním stoper Edudardo vylekal gólmana Neumana, který v poločase vystřídal Pastornického, obrannou hlavičkou těsně kolem tyče. Chvíli před koncem si pak ještě mladý Neuman připsal dobrý zákrok, když vykopl pokus hráče Pohronie, ale za sebou měl ještě spoluhráče, kteří ho jistili. Víc se už nestalo, rozhodčí nenastavoval ani minutu a zápas ukončil za stavu 0:0!

Ohlasy trenérů

Trenér Juraj Jarábek: „Trápí nás stále naše stará bolístka, kterou je zakončení. Během zápasu jsme možnost několika přečíslení, ale kromě hlavičky Lingra jsme nic pořádného nevyprodukovali. Defenziva nám fungovala a bylo to v pořádku. Soupeři jsme snad kromě standardních situací nic nedovolili. Ale viděli jsme nové hráče, což bylo podstatné. Na jejich hodnocení je ještě brzy, musíme si z toho udělat určitý závěr.“

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 18.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Veliký profesionál se definitivně loučí. Stylově před vyprodaným stadionem se s ním klub jako s hráčem rozloučí. Ovšem Michal Papadopulos v klubu působí dál – jako trenér útočníků. Nejen o tom, ale i o bohaté kariéře, kterou by mu mohl leckdo závidět, hovořil v bulletinovém rozhovoru.

čt 26.10. | redakce

Martin Zedníček: Všechno už dělám naplno, pauza byla dlouhá!

Po necelých jedenácti měsících znovu navlékl dres a vyběhl na trávník. Martin Zedníček je po těžkém zranění kolene zpátky! Od začátku října si znovu užívá zápasový rytmus - zatím v třetiligovém béčku.

st 25.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Juraj Jarábek

Pohodové povídání s trenérem Jurajem Jarábkem především o jeho dalších štacích po odvolání z lavičky MFK v březnu 2021. Pochválil také našeho odchovance Ondřeje Lingra za obrovský herní progres.

út 3.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matej Čurma

Majitel dvou Slovnaft Cupů se Spartakem Trnava dosáhl s tímto klubem i na dvě třetí místa v lize, stejně tak s Ružomberkem, kam přišel už ve čtrnácti letech. Slovák Matej Čurma v rozhovoru vypráví třeba o českých trenérech, kteří jej vedli právě pod Čebraťom. A v Trnavě se setkal v jedné kabině i se svým vzorem Martinem Škrtělem…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo