Generální partner
Světlý režim
7. červen 2020

Ostrými se nepálilo! Karviná-České Budějovice 0:0

Fotbalisté MFK už čtyři zápasy čekají na tříbodovou radost. Jinak řečeno, po restartu FORTUNA:LIGY ještě nevyhráli. V nedělním odpoledním domácím duelu si rozdělili po bodu s Českými Budějovicemi.
MFK Karviná
neděle 7.6.2020
0:0
(0:0)
Městský stadion
Diváci: 0
SK Dynamo Č. Budějovice
Bolek – Moravec, Eduardo, Šindelář, Čonka – Qose, Hanousek (88. Guba) – Taiwo, Lingr, Ba Loua (80. Vukadinović) – Tijani (70. Kubala).
Drobný – Čolić, Havel, Talovierov, Kladrubský – Brandner (68. Kulhánek), Čavoš, Havelka (57. Javorek), Šulc, Mršić (76. Mészáros) – Schranz.
ŽK: Taiwo, Lingr - Javorek
Rozhodčí: Lerch – Šimáček, Matoušek.

Komentář

Trenéři poslali do utkání zajímavou základní jedenáctku, ve které chyběli vykartovaní Gigli Ndefe s Milanem Rundićem a zdravotně indisponovaní Vojtěch Smrž s Markem Janečkou. Na hrotu útoku dostal šanci poprvé po zimním příchodu Muhamed Tijani.

V první půli byly k vidění velice zajímavé a nadějné akce na obou stranách. Aktivitou hýřil především Adriel Ba Loua, ale ani jedna z jeho tří nadějných příležitostí gólem neskončila, protože v bráně stál zkušený Jaroslav Drobný – nakonec dle fanoušků hráč zápasu. Nebezpeční ovšem byli i hosté. Oni také ale neměli seřízená mířidla.  

Ve třiatřicáté minutě zahrozil hostující Šulc, ale Petr Bolek nekapituloval. Aktivní byl rovněž Taiwo, dokonce vstřelil, gól, bohužel z ofsajdu. Karvinští měli více ze hry, ale do konce prvního dějství gól nepadl. Příležitost měl ještě také Lingr. 

Druhá půle už nebyla tak zajímavá. Zajímavě individuálně to zkoušel středopolař Qose, bohužel míč nenamířil přesně. Po hodině hry předvedl další výborný zákrok Drobný po střele Ba Louy – tento minisouboj v celém zápase vyhrál Bundesligou ostřílený borec v bráně hostů.

S přibývajícími minutami bylo čím dál patrnější, že tentokrát gól nepadne. Nakonec se tak stalo! Karvinští přerušili dvouzápasovou sérii bez bodu, ale nevyhráli. Pozitivem je aspoň čisté konto.    

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Juraj Jarábek: „Měli jsme získat tři body, hráčům nemám absolutně co vytknout. Bohužel tomu chyběla třešnička na dortu v podobě gólu. Taktické pokyny proti kvalitnímu soupeři plnili hráči výborně. Bohužel chyběla trocha štěstí v zakončení, abychom dotlačili míč do sítě. Za výkon, týmovost a pěkný fotbal hráče chválím. V tak nabitém programu s řadou absencí si zaslouží absolutorium.“

Hostující trenér David Horejš: „Uhráli jsme bod na trávníku soupeře, který je doma nepříjemný. Bodu si ceníme.“

Rozhovory Rozhovory
čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii