Generální partner
Světlý režim
9. prosinec 2022

Poslední zápas roku skončil remízou

Spravedlivou remízu 1:1 viděla stovka fanoušků v areálu U Bažantnice. Přípravné utkání na přírodní trávě přineslo několik šancí na obou stranách, ovšem prosadili se pouze Lucky Ezeh a na druhé straně Roland Galčík.
MFK Karviná
pátek 9.12.2022
1:1
(0:0)
Bažantnice
Diváci: 0
MŠK Žilina
Ciupa - Mikuš, Plesník, D. Krčík, Cienciala (46. Motyčka) - Soukeník (46. Teplan), Boháč - Moses, Žák (46. Dittmer), Memić (46. Cienciala, 68. Memić) - Ezeh (70. Brzóska).
Slávik (46. Belaník) - Kopas, Stojchevski (46. Minárik), Ndjeungoue - Kopásek (46. Anang), Sauer (62. Gomola), Iľko (46. Gidi), Bari - Galčík, Bille (46. Jambor), Essomba.
Branky: 65. Ezeh - 70. Galčík

Komentář

Na těžkém (ovšem přírodním) terénu se hrál zajímavý fotbal. Karvinští trenéři nechali záměrně poměrně vysoký počet hráčů mimo sestavu. Šanci tak dostali méně vytěžovaní hráči, dorostenci i kapitán B-týmu Pawel Brzóska. První půle tolik šancí nenabídla, ale přeci jen se pár našlo. První šanci domácích zmařil zvednutý praporek pomezního rozhodčího.

Oběma celkům nešla v chladném počasí upřít aktivita, ale zajímavých příležitostí bylo jako šafránu. Hosté ze Slovenska jednou uvnitř šestnáctky bránu přestřelili a v závěru první pětačtyřicetiminutovky po hezké přihrávce zalekl zakončení a při snaze udělat kličku brankáři Ciupovi zakopl. 

Druhá půle byla o poznání zajímavější – přišlo víc šancí i góly. Hned v úvodu Ciupa skvěle zlikvidoval tutovku Galčíka z levé strany. Karvinští odpověděli dělovkou, s kterou si brankář Žiliny poradil. Pět minut po hodině hry však zblízka na gólovou hlavičku Luckyho Ezeha uvnitř malého vápna nestačil a domácí šli do vedení. Vzápětí mohl nadvakrát zvýšil aktivní Amar Memič, ale ani nadvakrát zblízka obranu hostů v čele s gólmanem nepřekonal. 

A přišel trest – po kolmici za obranu kapitán Galčík zkušeně překonal vybíhajícího Jiřího Ciupu a vyrovnal. Karvinští mohli vyhrát, ale v závěru z rychlého protiútoku míč do sítě nedostali.    


Ohlasy trenérů

Trenér Tomáš Hejdušek: „Odehráli jsme zápas s kvalitním prvoligovým soupeřem, který je silný na míči. Kluci obstáli, remíza je spravedlivá. Zápas jsme ale klidně mohli i vyhrát, za stavu 1:0 jsme tam měli čistou šanci. Navíc vzápětí jsme inkasovali. Cením si také toho, že jsme mohli utkání odehrát na přírodní trávě.“  

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo