Generální partner
Světlý režim
28. listopad 2021

Prohra s pachutí, Hradec Králové-Karviná 1:0

Potřetí v řadě prohráli karvinští fotbalisté o jeden gól. Tentokrát v Mladé Boleslavi s nováčkem z Hradce Králové po sporných momentech ze závěru první půle.
FC Hradec Králové
neděle 28.11.2021
1:0
(1:0)
LOKOTRANS ARENA
Diváci: 246
MFK Karviná
Fendrich – Klíma, Čech, Leibl – Mejdr, Kodeš, Rada, Urma – Dvořák, Prekop (64. Vašulín), Vlkanova (90. Kubala).
Bolek – Mikuš (69. Křapka), Eduardo, Buchta, Šehić – Jean Mangabeira – Sinyavskiy (86. Nešický), Qose (59. Stropek), Marco Túlio, Bartošák (59. Čmelík) – Papadopulos (59. Durosinmi).
Branka: 45. Rada
ŽK: Papadopulos, Qose, Bartošák, Sinyavskiy, Čmelík (vš. KAR.)
ČK: 43. Marco Túlio (KAR.)
Rozhodčí: Krejsa - Horák, Podaný

Komentář

Bílé dresy vyměnili fotbalisté MFK za zelené, jinak základní jedenáctka se oproti středečnímu slezskému derby nezměnila. Kouči Páníkovi sice již byl k dispozici Lukáš Čmelík, ale slovenský záložník zůstal na lavičce.

Od začátku se hrálo bez výraznějších šancí na obou stranách. Oba týmy si pomáhaly drobnými fauly a zápas v komorní atmosféře moc nebavil! Krátce před úvodní půlhodinou hry uviděl kapitán Michal Papadopulos žlutou kartu, která pro něj byla už čtvrtá - ve středu na Bohemce hrát nebude. Když už se schylovalo k přestávce, tak se udály klíčové momenty celého zápasu. Po intervenci VARu, který viděl šlápnutí Marca Túlia na kapitána domácích Vlkanovu, sudí Krejsa tasil červenou kartu – psala se 43. minuta.

Následně spálil velkou šanci stoper Čech, když se k němu odrazil míč na hranici malého vápna, královéhradecký hráč však přestřelil. V nastaveném čase potom hlavní rozhodčí viděl "faul" na dvaceti metrech - zkušený Rada si vzal míč a poslal jej do sítě!

Druhá půle nabídla lepší podívanou, víc ze hry měli pochopitelně díky přesile domácí, ale hosté statečně odolávali a drželi se ve hře o bodový zisk. Postupně neuspěli Prekop, Mejdr, Vašulín ani Urma. Pokus Vlkanovy zblokoval karvinský stoper Buchta a vzápětí hradecký kapitán solidně protáhl Petra Bolka – ten jasnou šanci zlikvidoval konečky prstů.

Jediné větší vzrušení na druhé straně přišlo v 90. minutě, kdy si míč navedl Čmelík – zamířil sice nad bránu, ale Fendrich mezi domácí třemi tyčemi si jistě musel oddechnout. V zápase tedy padl jeden gól a Karvinští pro středeční dohrávku na Bohemce přišli hned o trojici hráčů – vyloučeného Marca Túlia a vykartované Papadopulose s Bartošákem.

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Miroslav Koubek: „Neviděli jsme nejkrásnější fotbal ani atmosféra tomu nenahrávala. Potřebovali jsme tři body jako sůl a na mužstvu to bylo vidět. Výkon nebyl optimální, o vítězství jsme se v křeči a nervozitě strachovali až do konce. Takové výhry ale jsou nejcennější.“

Hostující trenér Bohumil Páník: „Cítíme křivdu! Zápas píská rozhodčí, který nemá žádné zkušenosti, přitom jde o obrovsky důležité utkání. Výsledek je pro nás špatný, ale mužstvo je potřeba pochválit za disciplínu. Dopředu jsme se dostávali, ale akce jsme nedotáhli do konce.“

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo