15. červenec 2023

Prohra v generálce! Karviná-Podbeskidzie 2:3

Nové dresy štěstí nepřinesly. Karvinští ve svém posledním letním přípravném utkání prohráli na domácím stadionu s polským týmem Podbeskidzie Bielsko-Biala 2:3. Svým čtvrtým gólem v přípravě potvrdil střeleckou pohodu Lucky Ezeh.
sobota 15.7.2023
2:3
(1:2)
Městský stadion
Diváci: 0
TS Podbeskidzie Bielsko-Biała
Lapeš (60. Ciupa) - Čurma (60. Hošek), Krčík (60. Bederka), Svozil (60. Žídek), Mikuš (60. Antovski) - Žák (60. Moses), Budínský (60. Málek) - Memić (60. Franko), Bartl (60. Adeleke), Papalele (60. Rezek) - Doležal (46. Ezeh).
Branky Karviné: 28. Bartl, 74. Ezeh - 32. Misztal, 45. z pen. Janota, 69. Chlumecký
Rozhodčí: Kotala

Karvinští nastoupili před poměrně slušně zaplněnou tribunou v tropickém počasí v nových dresech. A začátek, vlastně prvních dvacet minut, měli výborných! Papalele skvěle vystihl špatnou rozehrávku hostů a běžel ze levé strany na brankáře. Místo přihrávky na Martina Doležala, který se poprvé po svém příchodu objevil na hřišti, to vzal na sebe. Jeho střelu však zblokoval protihráč výborným skluzem.

Z následného rohového kopu pak míč přistál na hlavě Doležala a gólman Podbeskidzie vytáhl fantastický zákrok. A do třetice slušná šance. Po rohu z druhé strany a přetaženém míči doslova „ukradl“ Dávidu Krčíkovi míč z hlavy na brankové čáře hráč Podbeskidzie. Domácí byli v té době aktivnější a příliš toho hostům nedovolovali.

Domácí hýřili aktivitou a nakonec zaslouženě šli do vedení – po krásné akci celé ofenzivy se dostal odražený míč k nohám Daniela Bartla a ten z hranice vápna přízemní střelou na bližší tyč vstřelil úvodní gól utkání. Potom fanoušky potěšil Kapverďan Papalele, když se elegantně zbavil čtyř protihráčů, utíkal s míčem k šestnáctce, odkud však Lukáš Budínský vystřelil pouze do skluzujícího obránce hostujícího celku. Pak o sobě dal vědět opět Bartl, ale jeho hlavička ze slušné pozice nemířila mezi tři tyče.

Pak přišel zbytečný gól – po nedůrazu domácí obrany překonal Jakuba Lapeše zblízka Misztal. Do konce prvního dějství se polskému týmu podařilo skóre otočit, když se z penalty prosadil utaženou střelou Janota.

Ve druhé půli byli aktivnější hosté, karvinští hráči nepůsobili svěže a ani se nedostávali do šancí. Dvacet minut před koncem vstřelil třetí gól soupeře český obránce Martin Chlumecký, když na zadní tyči vyhrál souboj s jedním z karvinským hráčů a hlavou umístil míč mimo dosah Jiřího Ciupy, který stejně jako další hráči šli na hřiště po hodině hry.

Za pět minut se hráči MFK vrátili zpět do utkání – Jaroslav Málek poslal ze standardní situace míč přímo do ohně, kde si ho našel David Moses, od kterého se s přispěním hráče soupeře odrazil míč k Luckymu Ezehovi a ten zblízka snížil na jednobrankový rozdíl.

Jenže závěrečná čtvrthodina už vyrovnání nepřinesla, proto Karvinští podlehli polskému soupeři 2:3 a potvrdili, že v této letní přípravě se jim proti polským týmům výsledkově nedařilo.

Trenér Tomáš Hejdušek: „Soupeř nás maximálně vytrestal v produktivitě – výsledek je zklamáním. V prvních pěti minutách jsme měli dvě gólovky, poločasový stav měl být opačný. Je ubíjející, že kluci zahrají velice slušný první poločas a do kabin jdeme s mankem. Máme týden a víme, na čem pracovat. Je to jednoduché – pokud dostáváte dva nebo tři góly, musíte se zaměřit na obrannou hru celého týmu.“