13. srpen 2023

Prokletá koncovka! Pardubice-Karviná 2:1

S třetí porážkou v řadě se musí vyrovnat fotbalisté Karviné. Na východě Čech neproměnili několik tutových šancí, dvakrát inkasovali a podařilo se jim snížit až v nastaveném času. Suma sumárum - prohra o jeden gól!
FK Pardubice
neděle 13.8.2023
2:1
(1:0)
CFIG Arena
Diváci: 2887
Budinský – Surzyn, Halinský, Donát, Tischler (74. Kukučka) – Vacek – Sychra (46. Matoušek), Darmovzal (71. Šimek), Hlavatý, Pikul (63. Patrák) – Černý (63. Krobot).
Ciupa – Mikuš, Bederka, Svozil, Ražnatović (65. Hošek) – Boháč (59. Krčík), Žák (59. Ezeh) – Memić, Budínský (75. Málek), Papalele – Adeleke (59. Doležal).
Branky: 39. Tischler, 55. Matoušek - 90. vl. Halinský
ŽK: Vacek - Ražnatović, Boháč, Svozil
Rozhodčí: Berka – Mokrusch, Kříž

Realizační trenér musel udělat několik změn v sestavě kvůli zraněním a nemocem. Poprvé v sezóně od začátku utkání vyběhli na hřiště například Andrija Ražnatović nebo Dominik Žák. Domácí začali aktivně a obrana MFK byla v prvních čtyřech minutách v pohotovosti, stejně jako realizační tým, který hned zkraje zápasu musel ošetřit kapitána Lukáše Budínského.

První závar v šestnáctce Pardubic hosté nedotáhli, Adeleke trefil zblízka jen gólmana Budinského. Jinak se hrál vyrovnaný duel bez větších šancí na obou stranách. Góly padaly s blížícím se koncem první půle. Ten, který platil, vstřelili domácí – centr kapitána Černého si na zadní tyči našel Emil Tischler a hlavou zblízka otevřel skóre.

V pětiminutovém nastavení první půle se Karvinští radovali z vyrovnání. Po odraženém míči se ke střele dostal neobsazený Jiří Bederka a s pomocí teče rozvlnil síť a v karvinském táboře propukla radost. Jenže během chvíle bylo smutno, jelikož VAR odhalil ofsajd, tudíž gól nemohl platit. Do kabin se tak šlo s výsledkem 1:0 pro Pardubice.

Po návratu z kabin svěřenci trenéra Hejduška zahodili dvě velké šance a pykali za to. Nejprve se Mikuš perfektně zbavil protihráče a už z brankové čáry poslal míč pod sebe, ovšem přidal na razanci a Adeleke to měl se zpracováním složité. Vzápětí střídající Matoušek přihrál přesně do běhu Adelekemu, ale tomu nebylo přáno – trefil tyč a od ní se míč odrazil do náručí gólmana Budinského.

A na druhé straně se trestalo. Pikul našel křížným pasem přesně Matouška, ten využil rychlosti, obešel Ciupu a zakončil do prázdné brány. Na to reagoval realizační tým hned trojitým střídáním a při troše štěstí se mohli Karvinští brzy vrátit do zápasu. Ovšem Lukáš Budínský nechal zblízka vyniknout brankáře Viktora Budinského, který tygřím skokem zabránil jistému gólu.

V 73. minutě se domácí radovali potřetí, ale VAR, stejně jako v první půli na druhé straně, odhalil ofsajd a gól Pardubic neplatil. Během několika minut viděli domácí fanoušci další dvě velké příležitosti – Krobot po zpětné přihrávce přestřelil a tečovaná střela Matouška skončila těsně vedle brány.

Pak nedoskočil na centr Memiće útočník Martin Doležal a Rajmund Mikuš trefil z přímého kopu břevno. Karvinští se dočkali až v úplném závěru, kdy se od Halinského odrazil míč po hlavičce Doležala. Srovnat se hostům už ale nepodařilo!

Domácí trenér Radoslav Kováč: „Jsme rádi, že jsme tento strašně důležitý zápas zvládli a dostali Karvinou pod sebe. Měli jsme i štěstí, pomohly nám tyče. Bylo to nervózní, ale počítají se body.“

Hostující trenér Tomáš Hejdušek: „Je to pořád stejná písnička - v některých věcech jsme nedůslední. Bohužel musíme v každém zápase sahat do obrany, máme nějaké zdravotní problémy. Takže může to být i nějakou nesoučinností. Určitě si nemyslím, že Pardubice byly herně lepším týmem. Na bod jsme měli. Ale pokud si venku vytvoříme pět gólových šancí a vstřelíme pouze jeden gól, navíc po chybě gólmana, tak nemůžeme být úspěšní.“