10. duben 2021

Remíza potěšila! Karviná-Plzeň 1:1

Obrat v jedné sezóně Plzeň o čtyři body, což znamená s ní v obou zápasech neprohrát - kdo z vás to má? Svěřenci Jozefa Webera vybojovali v domácím prostředí remízu!
sobota 10.4.2021
1:1
(1:0)
Městský stadion
Diváci: 0
FC Viktoria Plzeň
Ciupa – Mikuš, Šindelář, Eduardo, Mazáň – Qose (70. Dramé), Jean Mangabeira – Čmelík (90. Haša), Herc (85. Ostrák), Bartošák (90. Sinyavskiy) – Papadopulos (85. Jursa).
Staněk – Havel, Kaša, Brabec, Hybš (46. Mihálik) – Káčer (84. Hořava), Kalvach, Šulc (77. Matějka) – Ba Loua (84. Kovařík), Ondrášek (46. Beauguel), Falta.
Branky: 13. Papadopulos - 52. Beauguel
ŽK: Mazáň, Čmelík - Kovařík
Rozhodčí: Hocek – Blažej, Šimáček

„JOŽKO, VÍTEJ“ – tímto hezkým choreem přivítali fanoušci kouče Jozefa Webera v domácím prostředí. Ten udělal v základní sestavě jedinou změnu oproti vítěznému utkání ve Zlíně – vykartovaného Vojtěcha Smrže nahradil uzdravený a čerstvě po karetním trestu připravený Kristi Qose.

Papírový favorit ze západu Čech začal aktivně a měl i šance – a to velké. Hned v první minutě si mezi obránce naběhl Šulc a brankář Jiří Ciupa vytáhl první zákrok. Za tři minuty pak Kalvach už skoro slavil, ale překonaného Ciupu zastoupil stoper Martin Šindelář. Hosté byli v úvodu jasně lepší, což dokreslila ještě hlavička Šulce – domácí gólman však odolával.

Domácím vyšel ve třinácté minutě první brejk a to přímo ukázkově. Lukáš Čmelík potvrdil své rychlostní dovednosti, nacentroval a před kapitánem Plzně Brabcem usměrnil míč nechytatelně do šibenice za gólmana Staňka domácí kapitán Michal Papadopulos – 1:0! Že by ovšem Viktoriáni pod tíhou jednobrankové ztráty polevili? To ne. Naopak dva excelentní zákroky musel v sedmnácté minutě předvést Jiří Ciupa – zblízka proti němu neuspěli Šulc ani Havel. V obou případech odrazil míč ještě na brankovou konstrukci.

Hosté byli i nadále lepším týmem, ovšem v koncovce jim to drhlo. Dokládá to i centr Ba Louy na Ondráška, jehož pokus vyrazil Ciupa na rohový kop. Ve třiatřicáté minutě to mohlo rázem být o dva góly. Na pětadvaceti metrech vybojoval Qose míč, napřáhl ke střele a trefil tyč!

Svoji převahu přetavili Plzeňští ve vyrovnávací gól sedm minut po změně stran – aktivní Šulc našel střídajícího Beauguela a ten je v malém vápně silný, což potvrdil na dva doteky i s otočkou – 1:1! S přibývajícím časem ubývalo šancí i zajímavých momentů. Další se našel až v 66. minutě, trocha zmatku v karvinské šestnáctce znamenalo bombu z kopačky Mihálika, která skončila na břevnu.

Karvinští makali, dřeli a vzdorovali soupeři. Hra byla dost rozkouskována několika situacemi, které řešil VAR, a pochopitelně střídáními na obou stranách. V závěrečných minutách včetně devítiminutového nastavení si však ani jeden tým vyloženou šanci už nevytvořil.

Domácí trenér Jozef Weber: „Kdyby mi někdo řekl, že z prvních dvou utkání získáme čtyři body, tak bychom to brali všemi deseti. Dnes jsme získali bod, s kterým jsme moc nepočítali, ale jsme za něho všichni moc rádi. V prvních patnácti minutách jsme vůbec nestíhali a jen díky vynikajícímu Ciupovi jsme všechny vyložené šance hostů přežili a z nádherného protiútoku dali gól. Tím pádem to pro favorita bylo těžší a poklesla i plzeňská dominance. Ve druhé půli se projevila kvalita Plzně, přišel Beauguel a vyrovnal. Pak přišla ještě jedna šance, ale v závěru díky velkému odhodlání celého mužstva jsme uhájili bod.“

Hostující trenér Adrian Guľa: „Pro nás je to ztráta, vytvořili jsme si množství příležitostí, ale nízká produktivita nás stála vítězství! Hned vstup do zápasu byl z naší strany výborný a soupeř to zázračně ustál. Cítím zklamání.“