Generální partner
Světlý režim
27. květen 2020

Restart za bod! Opava-Karviná 0:0

Také druhý jarní výjezd znamená bodový zisk a znovu po bezbankové remíze. Po březnové plichtě v Ďolíčku s Bohemkou přivezli svěřenci Juraje Jarábka téměř po třech měsících a ligovém restartu bodík i z opavské půdy.
SFC Opava
středa 27.5.2020
0:0
(0:0)
Městské Sady
Diváci: 55
MFK Karviná
Fendrich – Harazim, Hnaníček, Žídek, Helešic – Texl (55. Mondek), Souček (77. Řezníček), Zavadil, Dordić – Schaffartzik (56. Juřena) – Železník (87. Rychlý).
Bolek – Ndefe (78. Čonka), Šindelář, Rundić, Moravec – Janečka (65. Eduardo), Smrž (46. Bukata), Qose – Vukadinović (65. Ba Loua), Lingr, Taiwo (90. Guba).
ŽK: Zavadil, Schaffartzik, Žídek - Smrž
Rozhodčí: Franěk – Novák, Váňa

Komentář

Karvinští nastoupili na exkluzivně připraveném trávníku bez Adriela Ba Louy, který zůstal pouze na lavičce - jeho pozici zaujal Vukadin Vukadinović. V prvních minutách měli domácí první standardku, která mířila nad bránu a zajímavě vypadal Taiwa, jehož finální přihrávku nakonec odvrátila opavská obrana. Navíc už od čtvrté minuty hrál Vojtěch Smrž se žlutou kartou.

Nezáživná úvodní třicetiminutovka, ve které byli fotbalovější hosté z Karviné, nabídla spíš boj.  První větší šance přišla z kopaček domácích v 35. minutě, ovšem Schaffartzik z hranice vána minul levou tyč. Zajímavější pasáže přišly v posledních osmi minutách.

Nejprve pohotově pálil Souček, ale na brankáře si zahrál Milan Rundić – ten jeho střelu zblokoval zády. V závěru půle přišel velký závar před bránou Petra Bolka, nakonec Gigli Ndefe fantasticky hasil na brankové čáře. Z protiútoku střela Vukadinoviće byla zblokována a následná dorážka Taiwa nemohla Fendricha překvapit.

Do druhé půle už nevyběhl Vojtěch Smrž, nýbrž Martin Bukata. Nebezpečně působila přízemní střela kapitána Marka Janečky, Fendrich předvedl jistý zákrok. Potom už se Karvinští radovali z gólu, jenže Taiwo dorazil míč do sítě z drobného ofsajdu. Po hodině hry vznikla před Bolkem zajímavá situace, kdy Zavadil poslal z rohu míč do ohně a na poslední chvíli nakonec vyhlavičkovával z brankové čáry Martin Šindelář.

O atmosféru se starala asi padesátka domácích fandů, která se na utkání dostala díky kvótě 300 lidí na stadionu. Na gól se ovšem čekalo dál. V pětašedesáté minutě se na hřiště dostal i Ba Loua. Zákrok zápasu předvedl gólman Petr Bolek po střele Juřeny zblízka na přední tyč. Na zkušeného brankáře si exkarvinský Juřena nepřišel ani z dorážky. Následně nehlídaný Helešic zamířil hlavou vysoko nad.

Karvinští v závěru byli aktivnější, rozhodnout mohl Ba Loua, jenže hlavou po centru mířil těsně vedle tyče. A v nastavení znovu Ba Loua, ale ve skluzu nevyužil přihrávku Lingra. Na druhé straně poslední standardka a gól z ofsajdu domácích. Nakonec tedy zasloužená remíza.

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Jiří Balcárek: „Hráli jsme doma, takže remíza je ztrátou. Karviná asi držela víc míč, ale vypracovali jsme si šance, které jsme měli proměnit. Soupeř má obrovsky kvalitní tým. Gól jsme nedostali, od toho se musíme odrazit a jedeme dál.“

Hostující trenér Juraj Jarábek: „Potvrdilo se, že to bude velice těžký zápas. Opava hrála ze zabezpečené obrany, my jsme vyráželi do brejků. Na můj vkus jsme hráli moc profesorsky. Bylo to utkání o jednom gólu, který ale nepadl. Ze svého pohledu říkám, že šlo o zaslouženou remízu. Musíme jít pokorně krok za krokem. Máme plusový bod.“

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo