Sedm gólů a porážka! Karviná-Ml. Boleslav 3:4

05.08.2018 | redakce

Sedm gólů a porážka! Karviná-Ml. Boleslav 3:4 Nestranný fanoušek si musel lebedit! Prvnímu domácímu utkání Karviné nechybělo nic. Bohužel domácí zápas výsledkově nezvládli, přestože vstřelili tři góly, tak odešli poraženi, a po třech kolech tak stále mají nula bodů.

3.kolo, neděle 5.8.2018
MFK Karviná - FK Mladá Boleslav  3:4  (1:1)
Branky: 45. z pen. Budínský, 58. Wágner, 87. Ramirez - 23. Komlichenko, 56. Konaté, 62. vl. Janečka, 83. Ladra
ŽK: Konaté, Král, Mareš (vš. MB.)
Rozhodčí: Marek – Nádvorník, Horák
MFK Karviná: Berkovec – Čolić, Janečka, Kocsis, Letić (87. Dramé) – Mertelj – Moravec, Budínský, Panák (70. Ramirez), Tusjak – Wágner.
FK Mladá Boleslav: Šeda – Pauschek, Chaluš, Král, Keresteš – Takács, Hůlka – Přikryl (64. Diviš), Ladra (90. Mareš), Konaté (80. Křapka) – Komlichenko.
Počet diváků: 3357

I s maďarským univerzálem Kocsisem, jenž nastoupil na stoperu vedle kapitána Marka Janečky, vyběhli Karvinští do prvního domácího utkání nové sezóny. Ještě před úvodním hvizdem obdržel předseda klubu Jan Wolf dres a kytici k životnímu jubileu, které oslavil v sobotu 28. července.

Do první šance se dostala Mladá Boleslav, z první zakončoval Takács těsně vedle, i přesto vylekal karvinský stadion. Obrovskou šanci měli po dvaceti minutách domácí, jenže ve skluzu Filip Panák ani vzápětí hlavou Tomáš Wágner skóre neotevřeli. Na druhé straně se vzápětí prosadili hosté – Přikryl centroval na Konatého, ten vrátil hlavou na malé vápno, kde byl Komlichenko dříve než Berkovec, a byl z toho první gól utkání.

Domácí po inkasovaném gólu začali být nebezpeční. Dvě výborné šance měl po střelách z dálky Lukáš Budínský, ale v obou případech se vyznamenal brankář Šeda – první ránu vytáhl z šibenice, druhou potom Budínský umisťoval na zadní tyč, jenže mladoboleslavský gólman se stihl natáhnout. Šest minut před pauzou měl na hlavě gól znovu Wágner, ale na centr z pravé strany úplně nedosáhl. Domácí tým svíral hosty s koučem Weberem, ale možná chybělo i trochu štěstí.

Další hlavičkové zakončení ve 42. minutě dopadlo stejně - Wágner na zadní tyči hlavičkoval tentokrát do připraveného Šedy. Gólová radost přišla až v nastavení první půle, když po faulu na Moravce zachoval chladnou hlavu Lukáš Budínský a z penalty vyrovnal. Karviná čekala na premiérový gól ve FORTUNA:LIZE 225 minut!

Po změně stran se rozjela gólová přestřelka. Nejprve se prosadil z dorážky Konaté a šikovně do protipohybu nedal Berkovcovi šanci. Vedení vydrželo hostům jen dvě minuty. Tusjak poslal nadýchaný centr do ideální pozice na Tomáše Wágnera a ten se konečně mohl radovat. Rána do domácího sebevědomí přišla v 62. minutě. Vysoký míč od Přikryla poslal dezorientovaný kapitán Marek Janečka z hranice šestnáctky za záda Berkovce.

Když sedm minut před koncem přidal čtvrtý gól Ladra, zdálo se, že je jasno. Domácí tým se ovšem nevzdal -  v 86. minutě mohl snížil Kocsis, hlavou po rohovém kopu však těsně minul. Za minutu vykřesal zbytky naděje střídající Eric Ramirez, po centru Letiće a zmatku v šestnáctce mu přiťukl Moravec a právě venezuelský útočník se nejlépe zorientoval a zblízka prostřelil Šedu.

Víc už domácí nestihli. Středočeši poprvé od postupu MFK do nejvyšší soutěže dokázali ve Slezsku vyhrát a získali první tři body do tabulky. Karvinští zůstávají na nule.

Domácí trenér Roman Nádvorník: „Náš výkon byl oproti minulým dvěma utkáním o sto procent lepší, i přesto se mi ale utkání nehodnotí lehce. Dostali jsme hloupé a laciné góly. Snažili jsme se hrát, měli plno centrů do vápna a několik jasných šancí, které se nám nepodařilo dohrát do gólu. Pro nás to byl ohromně důležitý zápas, který nám nevyšel výsledkově. Kluci pracovali do poslední minuty a snažili se až do závěrečného hvizdu duel zvrátit.“

Hostující trenér Jozef Weber: „Moc hezký zápas a kvalitní zápas, který se musel líbit. Třikrát jsme vedli, dvakrát se domácím podařilo vyrovnat. Pro nás je to důležité vítězství, pro domácí naopak krutá porážka.“

• Debakly dorostenců U18 & U16
včera - Dorostencům v Moravskoslezské dorostenecké lize hrubě nevyšla poslední utkání sezóny. V domácím prostředí obě kategorie vysoko prohrály se Zbrojovkou Brno - U18 1:7, U16 3:8.

• Změna v realizačním týmu
před 2 dny - Jedné změny doznal na startu letní přípravy realizační tým. Kondičního trenéra Marka Chrobáka nahradil Petr Horák. Rozhovor s novým kondičním koučem bude k přečtení v dalších dnech.

• Los nové sezóny ve středu
před 3 dny - Ve středu 19. června proběhne v Praze losovací aktiv, na kterém bude známo rozlosování FORTUNA:LIGY pro sezónu 2019/2020. Nová sezóna startuje v pátek 12. července.

• Středeční výsledky mládeže
12.6. - Opava-U18 1:0, Opava-U16 9:1, U13-Uničov 18:2, U12-Uničov 4:6, st.žáci B-Havířov 2:4, ml.žáci B-Havířov 6:3.

• Poslední utkání žáků
12.6. - Ve středu 12.6. uzavřou sezónu domácími zápasy mladší žáci a B žáci. Týmy U13 a U12 hostí na Kovoně Uničov (17:00). Starší B žáci (16:30) v areálu Městského stadionu v Karviné Ráji přivítají Havířov, po nich (od 18:15) nastoupí ještě mladší B žáci.

• VIDEO: Vyjížďka s Wágnerem
11.6. - Zástupci LFA pozvali na vyjížďku spojenou s rozhovorem hráče měsíce dubna Tomáše Wágnera. Na zajímavý rozhovor se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže z víkendu
9.6. - Kroměříž-U18 0:1, Kroměříž-U16 6:1, Krnov-st.žáci B 0:3, Krnov-ml.žáci B 0:6.