27. únor 2016

Sedm gólů v generálce, Karviná-Vítkovice 4:3

Vyhrocený, pohledný a gólově atraktivní zápas byl k vidění na Bažantnici. Karvinští otočili proti ostravskému soupeři nepříznivý poločasový stav z 1:3 na 4:3 a zvítězili. Góly vítězů? Pospěch, Moravec, Budínský a Juřena.
sobota 27.2.2016
4:3
(1:3)
Bažantnice
Diváci: 0
MFK Vítkovice
Pindroch - Janečka, Sedlák, Hošek (50. Krbeček), Eismann - Šisler (67. Glaser) - Puri (46. Duda), Moravec, Budínský, Puchel (46. Urgela) - Pospěch (55. Juřena).
Krbeček (60. Ognyanov) - Mikula, Coufal, Taraba - Halaška (50. Býma), Wojnar (80. Vítek), Hruzík, Metelka, Hykel (75. Klejnot) - Kovařík, Musiol.
Branky: 40. Pospěch, 52. Moravec, 84. Budínský, 90. Juřena – 5. a 42. Musiol, 26. Kovařík
Rozhodčí: Cieslar

Generálka se vším všudy byla k vidění za příjemného počasí na Bažantnici. Domácí byli v první půli zranitelní směrem dozadu a hned třikrát inkasovali, přičemž si sami vytvořili minimálně čtyři gólovky. Druhá půle už byla i po hlasitém domluvení trenéra Webera o něčem jiném. Karvinští sice zahazovali jednu tutovku za druhou, přesto se jim podařilo nepříznivé skóre otočit, když v poslední minutě rozhodl o výhře Václav Juřena. Šancí však žlutočerní měli na tři zápasy.

Lépe do utkání vstoupil soupeř, který už v páté minutě šel do vedení díky dorážce neobsazeného Musiola. Za chvíli mohl vyrovnat Pospěch, který se ve vápně perfektně zbavil protihráče, ale nechal vyniknout gólmana Krbečka, který chytal opravdu dobře. V dalších šancích se postupně ocitli Puri, Puchel a znovu Pospěch, ale nic z toho. A tak opět udeřili hosté z Vítkovic - po obdobné akci, která předcházela prvnímu gólu, po nezapískaném faulu na karvinské borce.

Brankář Pindroch míč opět jen vyrazil před sebe a Kovařík pohodlně zvýšil. Za osm minut mohlo být hůř, tentokrát Pindroch zázračně vytasil levačku a zabránil z dorážky dalšímu gólu. Domácím se příliš nedařilo, hlavně pravá strana byla mdlá a všechny centry do pokutového území létaly zleva. Pět minut před přestávkou takový jeden přízemní zužitkoval konečně v gól Pospěch a snížil. Jenže za dvě minuty se trefily opět Vítkovice, konkrétně podruhé v utkání Zbyněk Musiol. V nastaveném čase první půle pak ještě protáhl Krbečka z přímého kopu Puchel.

Po změně stran se karvinská hra výrazně zlepšila a Vítkovice se v podstatě s výjimkou dvou solidních šancí pouze bránily. Navíc také začal doslova festival zahozených šancí. Jen Urgela spálil tři, z toho dvě do úplně prázdné brány. Ve 48. minutě neuspěl napoprvé v sólu Moravec, za čtyři minuty však reparát úspěšně složil a snížil na 2:3. Karvinští dál útočili, byli lepší, ale ne a ne se trefit i z těch nejvyloženějších pozic.

Povedlo se to až šest minut před koncem Lukáši Budínskému, který zakončil naprosto s přehledem a vyrovnal. V samotném závěru pak o zcela zaslouženém vítězství rozhodl Václav Juřena. „Kvalitativně jsme hráli proti druholigovému soupeři a potvrdilo se nám, že pokud budeme hrát lehkovážně ve středu hřiště, tak budeme mít problémy s každým. Pro nás to byl přínosný zápas po všech stránkách, těší mě spousta vypracovaných šancí a otočení nepříznivého skóre. I přesto máme týden o čem přemýšlet,“ shrnul nakonec vítěznou generálku trenér Jozef Weber.

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?