1. březen 2020

Spravedlivá dělba bodů, Bohemians 1905-Karviná 0:0

Plusový bod z venku! Svěřenci Juraje Jarábka vezou z Ďolíčku remízu 0:0. Druhý poločas nabídl šance a velmi dobrý výkon hráčů MFK. Góly ale nepřišly.
neděle 1.3.2020
0:0
(0:0)
Ďolíček
Diváci: 4255
Le Giang – Köstl, Hůlka, Bederka, Schumacher – Bartek, Ljovin (86. Květ), Jindřišek, Mosquera (55. Vodháněl) – Pulkrab, Puškáč (77. Vaníček).
Bolek – Ndefe, Šindelář, Rundić, Moravec – Smrž (83. Hanousek), Qose, Janečka – Ba Loua, Lingr (70. Vukadinović), Taiwo (90. Eduardo Santos).
ŽK: Taiwo, Qose, Ndefe (vš. KAR.)
Rozhodčí: Zelinka – Paták, Kotík

Trenéři neměli důvod sahat do vítězné sestavy, proto v Ďolíčku vyběhla totožná základní jedenáctka jako ve vítězném domácím zápase s Teplicemi. Utkání bylo od počátku hodně bojovné, nikdo nechtěl uhnout ze souboje. Že by ale museli gólmani na obou stranách řešit něco podstatného? To určitě ne!

Karvinští svou aktivitou totiž domácí tým, jenž před čtrnácti dny porazil lídra soutěže a svého rivala z jedné pražské čtvrti, nepouštěl téměř do ničeho. A tak nejzajímavějším okamžikem prvních třiceti minut bylo vhození kelímků z naštvaného domácího kotle na procházející pořadatelskou službu. Našly se však i dvě fotbalové akce – u obou byl tradičně aktivní Adriel Ba Loua podporovaný zezadu Giglim Ndefem.  Po jednom centru se dožadovali hosté odpískání penalty, ovšem hlavní rozhodčí ani videorozhodčí nereagovali.

Opravdu první poločas toho příliš zajímavého nenabídl, a tak sudí Zelinka nenastavil ani vteřinu a šlo se do kabin. Druhá půle odstartovala určitě největšími příležitostmi celého utkání na obou stranách. Nejprve Schumacher pálil z první na zadní tyč a své umění ukázal Petr Bolek v bráně.

Hosté ze Slezska se vzápětí rychle prokombinovali až do šestnáctky, kde Janečka poslal těžký balon v plné rychlosti na Ndefeho, který jen těsně minul bránu Le Gianga. Krátce před hodinou hry to zkoušeli opět kombinačně Lingr se Smržem. Lingr sklepl už v šestnáctce na svého parťáka, který však místo zakončení volil kličku. S pomocí domácího obránce se bohužel dostal až do zámezí.

Na druhé straně Pulkrab s Jindřiškem i s trochou štěstí připravili palebnou pozici pro karvinského odchovance Davida Puškáče, avšak ten trefil pouze boční síť. Dal o sobě vědět i Taiwo po zajímavém průniku Ba Louy – mířil ale mimo. V 73. minutě se blýskl skvělým zákrokem Le Giang proti nepříjemné skákavé hlavičce Šindeláře.

Víc sebevědomí v zakončení scházelo sedm minut před koncem střídajícímu Vukadinovićovi po hezké narážečce s Taiwem. To byla šance ke skórování, bohužel srbský ofenzivní fotbalista ve vhodný okamžik nevystřelil. Dvě minuty před vypršením devadesáté minuty střílel z hranice vápna osamocený Köstl, ale do rány se mu vložil kapitán MFK Marek Janečka. V závěru si své první minuty na české prvoligové scéně ještě odbyl Brazilec Eduardo Santos.

Víc už se nestalo! Karvinští v pátém utkání po sobě nedali Bohemce gól, přesto si odvezli kýžený bod, který před zápasem chtěli získat.

Domácí trenér Luděk Klusáček: „Remíza je asi zasloužená, Karviná u nás potvrdila předchozí výsledky a prezentovala se velmi dobrým fotbalem. My jsme během celého utkání nedokázali soupeře dostat pod souvislejší tlak.“

Hostující trenér Juraj Jarábek: "Konečný výsledek odpovídá dění na hřišti. Hráče jsme nabádali k tomu, aby byli silní na míči, drželi ho a vyráželi do brejků. Očekávali jsme větší tlak domácích hlavně na začátku zápasu, ale myslím si, že jsme byli dobře připraveni. Chtěli jsme sice tři body, ale i jeden bereme.“