Generální partner
Světlý režim
1. březen 2020

Spravedlivá dělba bodů, Bohemians 1905-Karviná 0:0

Plusový bod z venku! Svěřenci Juraje Jarábka vezou z Ďolíčku remízu 0:0. Druhý poločas nabídl šance a velmi dobrý výkon hráčů MFK. Góly ale nepřišly.
Bohemians Praha 1905
neděle 1.3.2020
0:0
(0:0)
Ďolíček
Diváci: 4255
MFK Karviná
Le Giang – Köstl, Hůlka, Bederka, Schumacher – Bartek, Ljovin (86. Květ), Jindřišek, Mosquera (55. Vodháněl) – Pulkrab, Puškáč (77. Vaníček).
Bolek – Ndefe, Šindelář, Rundić, Moravec – Smrž (83. Hanousek), Qose, Janečka – Ba Loua, Lingr (70. Vukadinović), Taiwo (90. Eduardo Santos).
ŽK: Taiwo, Qose, Ndefe (vš. KAR.)
Rozhodčí: Zelinka – Paták, Kotík

Komentář

Trenéři neměli důvod sahat do vítězné sestavy, proto v Ďolíčku vyběhla totožná základní jedenáctka jako ve vítězném domácím zápase s Teplicemi. Utkání bylo od počátku hodně bojovné, nikdo nechtěl uhnout ze souboje. Že by ale museli gólmani na obou stranách řešit něco podstatného? To určitě ne!

Karvinští svou aktivitou totiž domácí tým, jenž před čtrnácti dny porazil lídra soutěže a svého rivala z jedné pražské čtvrti, nepouštěl téměř do ničeho. A tak nejzajímavějším okamžikem prvních třiceti minut bylo vhození kelímků z naštvaného domácího kotle na procházející pořadatelskou službu. Našly se však i dvě fotbalové akce – u obou byl tradičně aktivní Adriel Ba Loua podporovaný zezadu Giglim Ndefem.  Po jednom centru se dožadovali hosté odpískání penalty, ovšem hlavní rozhodčí ani videorozhodčí nereagovali.

Opravdu první poločas toho příliš zajímavého nenabídl, a tak sudí Zelinka nenastavil ani vteřinu a šlo se do kabin. Druhá půle odstartovala určitě největšími příležitostmi celého utkání na obou stranách. Nejprve Schumacher pálil z první na zadní tyč a své umění ukázal Petr Bolek v bráně.

Hosté ze Slezska se vzápětí rychle prokombinovali až do šestnáctky, kde Janečka poslal těžký balon v plné rychlosti na Ndefeho, který jen těsně minul bránu Le Gianga. Krátce před hodinou hry to zkoušeli opět kombinačně Lingr se Smržem. Lingr sklepl už v šestnáctce na svého parťáka, který však místo zakončení volil kličku. S pomocí domácího obránce se bohužel dostal až do zámezí.

Na druhé straně Pulkrab s Jindřiškem i s trochou štěstí připravili palebnou pozici pro karvinského odchovance Davida Puškáče, avšak ten trefil pouze boční síť. Dal o sobě vědět i Taiwo po zajímavém průniku Ba Louy – mířil ale mimo. V 73. minutě se blýskl skvělým zákrokem Le Giang proti nepříjemné skákavé hlavičce Šindeláře.

Víc sebevědomí v zakončení scházelo sedm minut před koncem střídajícímu Vukadinovićovi po hezké narážečce s Taiwem. To byla šance ke skórování, bohužel srbský ofenzivní fotbalista ve vhodný okamžik nevystřelil. Dvě minuty před vypršením devadesáté minuty střílel z hranice vápna osamocený Köstl, ale do rány se mu vložil kapitán MFK Marek Janečka. V závěru si své první minuty na české prvoligové scéně ještě odbyl Brazilec Eduardo Santos.

Víc už se nestalo! Karvinští v pátém utkání po sobě nedali Bohemce gól, přesto si odvezli kýžený bod, který před zápasem chtěli získat.

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Luděk Klusáček: „Remíza je asi zasloužená, Karviná u nás potvrdila předchozí výsledky a prezentovala se velmi dobrým fotbalem. My jsme během celého utkání nedokázali soupeře dostat pod souvislejší tlak.“

Hostující trenér Juraj Jarábek: "Konečný výsledek odpovídá dění na hřišti. Hráče jsme nabádali k tomu, aby byli silní na míči, drželi ho a vyráželi do brejků. Očekávali jsme větší tlak domácích hlavně na začátku zápasu, ale myslím si, že jsme byli dobře připraveni. Chtěli jsme sice tři body, ale i jeden bereme.“

Rozhovory Rozhovory
čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii