21. květen 2023

Třígólové vítězství! Karviná-Slavia B 3:0

Karvinští potvrdili, že v domácím prostředí jsou nejlepší z celé soutěže a před vlastními fanoušky vyhráli už dvanáctý zápas ze čtrnácti. Rezervu pražské Slavie zdolali přesvědčivě 3:0 po trefách Mikuše, Adelekeho a Málka.
neděle 21.5.2023
3:0
(1:0)
Městský stadion
Diváci: 2122
SK Slavia Praha B
Ciupa – Mikuš, Žák, Bederka (78. Traore), Antovski – Budínský, Boháč – Moses (63. Bartl), Málek (83. Mihalík), Memić (78. Rezek) – Adeleke (63. Ezeh).
Stejskal - Bořil (77. Hošek), Konečný, Kričfaluši (71. Švec) - Pech, Nikl, Kopáček (71. Planka), Labík - Beran (71. A. Pudil), Hájek, Šubert (71. Šmiga).
Branky: 22. Mikuš, 59. Adeleke, 61. Málek
ŽK: Rezek (KAR.)
Rozhodčí: Orel – Horák, Hádek

Trenéři MFK museli opět nedobrovolně sáhnout do obrany. Zraněného Dominika Soukeníka, který v minulém utkání hrál na stoperu, musel nahradit na této pozici uzdravený Dominik Žák. Pravá strana obrany patřila znovu po několika zápasech Rajmundu Mikušovi. Po karetním trestu se mohl vrátit Dávid Krčík, ale v týdnu onemocněl.

První dvacetiminutovka byla z domácí strany, možná i kvůli nervozitě, slabší. Naopak hosté začali slušně – nebojácně a víc drželi míč. Připsali si také první vážnější šanci, ovšem střela Pecha byla sražena na roh. Na druhé straně hned udeřilo. Před Rajmundem Mikušem se otevřel prostor, obránci hostů před ním couvali, a tak si to slovenský univerzál namířil s míčem až těsně před gólmana Stejskala a nechytatelnou střelou otevřel skóre.

Inkasovaný gól však hosty nepoložil a dál hýřili aktivitou. Hájek byl ve velké šanci, míč však lapil dobře vyběhnutý gólman Ciupa.  Druhá půle začala střelou nejzkušenějšího hráče sešívaných Jana Bořila – Ciupa v domácí bráně míč vyrazil. Deset minut po přestávce měl na hlavě gól Adeleke po centru Boháče. Bohužel nigerijský útočník, který v posledních třech duelech pětkrát skóroval, trefil pouze brankáře Stejskala.

Domácí to však nemuselo mrzet příliš dlouho. Běžela 59. minuta a po nigerijské spolupráci to bylo o dva góly. Moses utekl obránci hostů, odcentroval na přední tyč a Adeleke se zachoval jako správný útočník – z první trefil přesně! Za další dvě minuty vybuchly dvě tisícovky fandů potřetí. Memić poslal centr před bránu, kde Adeleke přihrávkou pod sebe vybídl ke střele Jaroslava Málka a nejlepší střelec MFK se trefil již podeváté v sezóně.

Domácí byli při chuti, skórovat mohl znovu Mikuš, ale proti byl Stejskal. A hned po vystřídání měl na hlavě gól Lucky Ezeh – druhý výborný zákrok brankáře Slavie během dvou minut znamenal, že se skóre neměnilo. Patnáct minut před koncem stálo při domácích štěstí, když z levé strany volný Labík už překonal Ciupu, trefil však tyč a následně si Ciupa na „kulatý nesmysl“ počkal.

Zápas se pak jen dohrával, kapitán Lukáš Budínský zkoušel z velkého úhlu překvapit Stejskala, ten se však nenechal nachytat. Po tříminutovém nastavení sudí Orel zápas ukončil.

Domácí trenér Tomáš Hejdušek: „Byl to náročný zápas hlavně po psychické stránce, a na začátku utkání to bylo vidět. Kluky musím pochválit, zvlášť za to, že hrajeme s novou obranou a potřetí za sebou jsme odehráli zápas s nulou vzadu. Také chci pochválit soupeře, u kterého je vidět práce trenéra Jarolíma. Slávisté hrají rychlý kombinační fotbal a je opravdu těžké proti nim hrát. Minulý týden dali sedm gólů Jihlavě, tentokrát jim to tam naštěstí nepadlo. Druhý a třetí gól nás dostal do pohody.“