23. únor 2020

Uragán z první půle rozhodl! Karviná-Teplice 3:0

Karvinští zvládli i druhý domácí zápas na startu jara. Po výhře nad Zlínem si poradili s přehledem s Teplicemi a mají šest jarních bodů. O výhře bylo jasno už v první půli, kdy se krásně trefili Lingr, Taiwo a Janečka.
neděle 23.2.2020
3:0
(3:0)
Městský stadion
Diváci: 2452
FK Teplice
Bolek – Ndefe, Šindelář, Rundić, Moravec – Smrž, Qose, Janečka (69. Bukata) – Ba Loua (78. Vukadinović), Lingr (84. Kubala), Taiwo.
Grigar – Vondrášek, Shejbal, Čmovš, Hyčka – Trubač, Mareček, Kučera, P. Mareš (46. Knapík), Moulis (46. J. Mareš) – Řezníček (82. Ljevaković).
Branky: 17. Lingr, 22. Taiwo, 43. Janečka
ŽK: Ndefe, Ba Loua - Mareček, Čmovš, J. Mareš
ČK: 67. Mareček (TEP.)
Rozhodčí: Lerch - Blažej, Šimáček

Vítězná sestava se sice dle staré pravdy nemění, přesto karvinští trenéři do základní jedenáctky oproti vstupnímu vítěznému utkání proti Zlínu sáhli. Na stopera se vrátil uzdravený Milan Rundić a do zálohy se postavil Marek Janečka – místo tak nezbylo pro Marka Hanouska.

Domácí potřebovali vyhrát a změnit proti neoblíbenému soupeři historii. Za svým cílem šli od prvních minut. Dokládá to třeba rychlý brejk pět na dva. Taiwo to vzal na sebe, ovšem s jeho technickou střelou si Tomáš Grigar poradil. Vojtěch Smrž zkoušel napodobit svoji parádu z minulého kola a opět po rohovém kopu zkoušel štěstí z dálky, tentokrát mu střela nesedla.

V sedmnácté minutě už bylo veselo – Smrž našel centrem na zadní tyči Qoseho, ten hlavou vrátil intuitivně pod sebe Ondřeji Lingrovi a tomu jen stačilo nastavit hlavu, 1:0! Teplice hrály tvrdě, někdy až za hranou, což se jim vymstilo po změně stran. Ovšem zpátky do prvního poločasu. Několik minut po prvním zásahu přišel i druhý! Po chybě obrany Teplic odcentroval Ba Loua na Lingra, ten míč elegantně pod nohama přenechal Abdulrahmanu Taiwovi a ten z dvanácti metrů uklidil míč do šibenice, 2:0!

Fotbalisté MFK hráli v pohodě, Tepličtí si nic pořádného nevytvořili, ale zkušený gólman Petr Bolek byl stále ve střehu. Největší šanci hostů měl tři minuty před pauzou Řezníček, jeho dělovku Bolek vyrazil a dorážka Moulise skončila mimo. Na druhé straně se naopak mohlo slavit potřetí. Taiwo přihrál do vápna Lingrovi, ten nehamounil a našel ještě v lepší pozici kapitána Marka Janečku, který oslavil gól na dva dny přesně po dvou letech! 3:0 před poločasem? To dlouho na Městském stadionu v Karviné-Ráji nikdo nepamatuje.

Hned od úvodu druhé půle tempo hry trochu opadlo. Akorát Čmovš zahřál Bolka po rohovém kopu. Domácí dominovali a bavili fotbalem. Ofenzivní esa Ba Loua s Lingrem a Taiwem byla k nezastavení a neustále větrala průchozí obranu severočeského týmu. Čtvrtý gól ale ne a ne přijít. Fanouškům to příliš nevadilo, užívali si luxusní tříbrankový náskok a pěknou hru svých miláčků.

V 67. minutě šly navíc Teplice do deseti, po druhé žluté kartě musel do sprch Lukáš Mareček, když poslal zbytečně k zemi Milana Rundiće. Zajímavou příležitost měl ještě střídající Martin Bukata, ovšem v poslední chvíli uklouzl a nepříliš razantní střela z velice dobré pozice nenadělala Grigarovi žádné potíže. Radovat se mohl ještě Qose, ale jeho pokus srazil jeden z teplických hráčů mimo. Na druhé straně se něco pokoušel vymýšlet Řezníček, který se zbavil tří protihráčů, ale proti Šindelářovi už neuspěl.

Karvinští věděli, že utkání zvládnou a konec si užívali. Čtvrtý gól mohl nakonec přidat v poslední minutě Vukadin Vukadinović, ale skvělým zákrokem se blýskl Grigar, když střelu vytáhl z šibenice nad bránu. Domácí poprvé v prvoligové historii dokázali Teplice porazit, nyní jednoznačně 3:0 a začínají dýchat na záda Zlínu, který má už pouze o dva body víc.

Domácí trenér Juraj Jarábek: „Takový zápas se pokaždé moc dobře hodnotí – šance, tři góly. Hlavně v první půli měl od nás tempo a užívali jsme si ho. Poděkování patří všem hráčům a realizačnímu týmu. Všichni tvrdě pracujeme a tohle je odměna i pro naše výborné fanoušky.“

Hostující trenér Stanislav Hejkal: „Utkání pro nás dopadlo příšerně hned ze dvou důvodů – prohráli jsme a máme vykartované dva důležité hráče. Neměli jsme kvalitu, střed pole ani odražené míče. S nasazením či srdíčkem nebyl problém, myslím si, že nám chyběla herní kvalita od zkušených hráčů. Ve druhé půli jsme zkusili hru na tři obránce, ale ničemu to nepomohlo.“