Generální partner
Světlý režim
10. leden 2015

Úvodní utkání roku Karviná prohrála 1:3

Domácí Ruch Chorzów vstřelil tři góly, Karvinští zásluhou Tomáše Komendy jen jeden. Polský tým tak zvládl lépe vzájemný duel a raduje se z výhry 3:1.
K.S. Ruch Chorzów
sobota 10.1.2015
3:1
(2:1)

Diváci: 0
MFK Karviná
I. poločas: Skaba – Konczkowski, Helik, Malinowski, Dziwniel – Trojak, Surma (30. Babiarz) – Szewczyk (30. Kwiatkowski), Starzyński (30. Efir), Zieńczuk – Višnakovs. II. poločas: Putnocky – Kuś, Szyndrowski, Stawarczyk, Gigołajew – Babiarz (63. Urbańczyk), Rzuchowski – Kowalski, Efir (63. Mularczyk), Kwiatkowski (63. Włodyka) – Kuświk.
I. poločas: Pindroch – Fiala, Trousil, Jovanović, Růžička – Duda, testovaný hráč, Limanovský, Budínský, Puchel – Komenda (testovaný hráč). II. poločas: Pastornický – Hatok, Leibl, Cverna, Eismann – Vaněk, Daníček - testovaný hráč, Kurušta, testovaný hráč - testovaný hráč.
Branky: 22. Višnakovs, 35. Kwiatkowski, 53. Efir – 45. Komenda

Komentář

Trenér Weber postavil do zápasu dvě kompletní jedenáctky včetně brankářů. Utkání začal Branislav Pindroch a do druhé půle naskočil Martin Pastornický. Domácí Ruch se v pohledném utkání ujal vedení ve 22. minutě, kdy se po rohu prosadil hlavou lotyšský fotbalista Višnakovs. Hráči v zeleném bohužel za dalších třináct minut inkasovali podruhé. Rychlou akci Ruchu zakončil přesně Kwiatkowski.

Nejzajímavější část první půle se odehrála na jejím samotném konci. Nejprve mohl domácí tým poslat do tříbrankového vedení Efir, ale Pindrocha nepřekonal. Vzápětí na druhé straně vytáhl domácí gólman Skaba skvělý zákrok, po kterém se míč od tyče dostal do zámezí. Po následném rohovém kopu a zmatcích v pokutovém území snížil Tomáš Komenda. Tedy hráč, který je v Karviné na zkoušku. Poločas tak skončil 1:2 z pohledu karvinského týmu.

Borci v zeleném chtěli navázat i ve druhém dějství na kontaktní gól ze závěru první půle, ale jejich plány rychle zhatil Efir, který osm minut po změně stran vrátil Ruchu dvoubrankový náskok. V závěrečných dvaceti minutách diktovali tempo hry Karvinští. Domácí se tou dobou spíše bránili, ale kýžený efekt v podobě snížení už Ruch nepovolil, a tak v deštivém dopoledni zvítězil.

„Domácí působili fotbalovějším dojmem. Dali jsme šanci klukům, kteří jsou tady na zkoušku včetně tří dorostenců. Víc se mi zamlouvala hra ve druhé půli," zhodnotil zápas trenér Jozef Weber.

Rozhovory Rozhovory
st 25.3. | redakce

Petr Horák: Hráčům chybí míč, fyzicky je ale udržujeme!

Kondiční trenér Petr Horák jde hráčům příkladem a individuální plán plní s nimi. V rozhovoru se dozvíte víc...

so 21.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - DÁVID GUBA (8.3.2020)

Ofenzivní záložník Dávid Guba je zpátky na trávníku. Minulý týden odehrál poločas za rezervní tým. Na trávníku se objevil poprvé od začátku září, kdy se mu výrazně zhoršil zdravotní stav kvůli problémům se zády, konkrétně s ploténkou.

čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii