Generální partner
Světlý režim
10. leden 2015

Úvodní utkání roku Karviná prohrála 1:3

Domácí Ruch Chorzów vstřelil tři góly, Karvinští zásluhou Tomáše Komendy jen jeden. Polský tým tak zvládl lépe vzájemný duel a raduje se z výhry 3:1.
K.S. Ruch Chorzów
sobota 10.1.2015
3:1
(2:1)

Diváci: 0
MFK Karviná
I. poločas: Skaba – Konczkowski, Helik, Malinowski, Dziwniel – Trojak, Surma (30. Babiarz) – Szewczyk (30. Kwiatkowski), Starzyński (30. Efir), Zieńczuk – Višnakovs. II. poločas: Putnocky – Kuś, Szyndrowski, Stawarczyk, Gigołajew – Babiarz (63. Urbańczyk), Rzuchowski – Kowalski, Efir (63. Mularczyk), Kwiatkowski (63. Włodyka) – Kuświk.
I. poločas: Pindroch – Fiala, Trousil, Jovanović, Růžička – Duda, testovaný hráč, Limanovský, Budínský, Puchel – Komenda (testovaný hráč). II. poločas: Pastornický – Hatok, Leibl, Cverna, Eismann – Vaněk, Daníček - testovaný hráč, Kurušta, testovaný hráč - testovaný hráč.
Branky: 22. Višnakovs, 35. Kwiatkowski, 53. Efir – 45. Komenda

Komentář

Trenér Weber postavil do zápasu dvě kompletní jedenáctky včetně brankářů. Utkání začal Branislav Pindroch a do druhé půle naskočil Martin Pastornický. Domácí Ruch se v pohledném utkání ujal vedení ve 22. minutě, kdy se po rohu prosadil hlavou lotyšský fotbalista Višnakovs. Hráči v zeleném bohužel za dalších třináct minut inkasovali podruhé. Rychlou akci Ruchu zakončil přesně Kwiatkowski.

Nejzajímavější část první půle se odehrála na jejím samotném konci. Nejprve mohl domácí tým poslat do tříbrankového vedení Efir, ale Pindrocha nepřekonal. Vzápětí na druhé straně vytáhl domácí gólman Skaba skvělý zákrok, po kterém se míč od tyče dostal do zámezí. Po následném rohovém kopu a zmatcích v pokutovém území snížil Tomáš Komenda. Tedy hráč, který je v Karviné na zkoušku. Poločas tak skončil 1:2 z pohledu karvinského týmu.

Borci v zeleném chtěli navázat i ve druhém dějství na kontaktní gól ze závěru první půle, ale jejich plány rychle zhatil Efir, který osm minut po změně stran vrátil Ruchu dvoubrankový náskok. V závěrečných dvaceti minutách diktovali tempo hry Karvinští. Domácí se tou dobou spíše bránili, ale kýžený efekt v podobě snížení už Ruch nepovolil, a tak v deštivém dopoledni zvítězil.

„Domácí působili fotbalovějším dojmem. Dali jsme šanci klukům, kteří jsou tady na zkoušku včetně tří dorostenců. Víc se mi zamlouvala hra ve druhé půli," zhodnotil zápas trenér Jozef Weber.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii