Vítězná partie v Polsku, Wisla Kraków-Karviná 2:3

30.06.2018 | redakce

Vítězná partie v Polsku, Wisla Kraków-Karviná 2:3 Další velmi solidní představení mají za sebou fotbalisté MFK. V Myślenicích porazili šestý tým Ekstraklasy, výsledek ovšem mohl být výraznější, protože dalších pět tutových šancí zůstalo nevyužito.

přát., sobota 30.6.2018
Wisla Kraków - MFK Karviná  2:3  (0:1)
Branky: 57. z pen. Kort, 75. Imaz - 6. Panák, 50. Budínský, 74. Šisler
Wisla Kraków: Buchalik (46. Lis) - Bartosz (46. Bartkowski), Sadlok (46. Wasilewski), Kędziora, Grabowski (46. Pietrzak) - Grym (46. Basha, 69. Imaz), Plewka (46. Laskoś) - Košťál (46. Śliwa), Wojtkowski (46. Kort), Małecki (46. Boguski) - Kolar (46. Ondrášek).
MFK Karviná: Berkovec (46. Ciupa) - Čolić (84. Galuška), Piroch (46. Dreksa), Janečka (46. Smrž), Tusjak (75. Weber) - Šisler - Moravec (46. Kalabiška), Panák (46. Budínský), Suchan (46. Letić), Puchel (22. Lingr) - Wágner (46. Ramirez).
Počet diváků: 0

I do třetího přípravného utkání naskočili karvinští borci ve žluto-černé kombinaci dresů a poměrně brzy šli do vedení. Aktivní začátek korunoval gólem už v šesté minutě Filip Panák, když využil zpětné přihrávky od Tomáše Wágnera a z deseti metrů uklidil míč po zemi k tyči do poloprázdné brány. Asi za dvě minuty mohl navýšit vedení sám Wágner, ale velkou šanci neproměnil.

Po velmi dobrých patnácti minutách přišel menší útlum, obě mužstva kupila nepřesnosti a hrálo se převážně mezi šestnáctkami - jedinou výjimkou byl průnik Jana Moravce, ovšem i s trochou štěstí si domácí obrana s brankářem poradila. Po třiceti minutách si připsal důležitý zákrok Martin Berkovec, jenž zlikvidoval sólo jednoho z hráčů domácích, který na pravé straně přešel před dva nebo tři protihráče.

Deset minut před pauzou mohl Tomáš Wágner odčinit své první zaváhání, ale hlavou v další velké šanci gól nedal, naopak zamířil přesně do prostoru mezi třemi tyčemi, kde stál brankář Buchalik. Do druhé půle poslal trenér Nádvorník sedm čerstvých jmen, obraz hry se ovšem nezměnil. Karvinští dál praktikovali svou rychlou a nápaditou hru po stranách s rychlým napadáním po ztrátě míče.

Hned po pěti minutách se prosadil hlavou po centru Letiće záložník Lukáš Budínský a zvýšil na dvougólový rozdíl. Za sedm minut bylo sníženo z penalty, kterou přesvědčivě proměnil domácí Kort. Krátce po hodině hry přišly dva momenty, při kterých se zaskvěl střídající domácí brankář – nejprve tygřím skokem zlikvidoval hlavičkový pokus Ramireze, kterému míč poslal přesným centrem Benjamin Čolić a z následného rohu mířil těsně vedle stoper Pavel Dreksa.

Třetí gól do sítě třináctinásobného polského mistra padl v 74. minutě, když po rohovém kopu hlavičkoval Dreksa a míč se po dvou odrazech dostal dostal na bližší tyč, odkud ho do sítě dopravil Jan Šisler. Radost z dvougólového vedení netrvala dlouho, z protiútoku překonal nedůslednou obranu Imaz a bylo to zase jen o gól. Definitivně mohl rozhodnout po dalším rohu a skvělém výběru místa znovu osamocený Pavel Dreksa, ale domácí brankář se zaskvěl a výborným zákrokem překazil hostům z Karviné radost.

Ve zbytku utkání se domácí, kteří do druhého poločasu vyrukovali s kvalitnější sestavou, dostali už jen k jedné větší pološanci. Karvinští si už ale zasloužené vítězství nenechali vzít.

Trenér Roman Nádvorník: „Musím vyjádřit spokojenost s obrannou fází, přestože jsme dvakrát inkasovali. Všichni do jednoho se snaží při ztrátě balónu získat ho zpátky. Malinko mě mrzí, že nejsme efektivnější v útočné fázi. Opět jsme si vytvořili několik stoprocentních šancí, které jsme nedali. Určitě by nás jejich proměnění víc uklidnilo.“

• Karviná Cup 2019 už v sobotu
včera - První ročník mezinárodního turnaje Karviná Cup 2019 se uskuteční v sobotu 20. dubna od 9 hodin ve Sportovním centru Kovona a je určen pro kategorie přípravek U8 a U10. Na čtyřech hřištích současně se představí 16 týmů. Fanoušci a rodiče jsou zváni!

• Středeční výsledky mládeže
před 2 dny - Sparta Praha-U19 2:1, Sparta Praha-U17 6:3, Hodonín-U15 1:1, Hodonín-U14 1:2.

• Juniorka v Třinci až v úterý
15.4. - Po dohodě obou klubů se 4. kolo nadstavby B mezi Třincem a Karvinou odehraje o den později oproti původnímu plánu - tedy v úterý 23. dubna od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Zlínem
14.4. - Karvinští získali v sobotu tři strašně důležité body, když doma porazili 2:0 Zlín. Na oba góly a všechny zajímavé momenty se podívejte v sestřihu na iSport.cz ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže
13.4. - U19-Brno 2:0, Zlín-U18 3:0, U17-Brno 0:6, Zlín-U16 1:1, U15-Opava 4:2, U14-Opava 0:4, U13-Opava 10:3, U12-Opava 2:14, Ostrava-Jih-st.žáci B 1:0, Ostrava-Jih-ml.žáci B 1:10.

• Dva zápasy Goje proti Belgii
11.4. - Česká reprezentace Future U17 má za sebou přípravné dvojutkání proti Belgii. Své první dva starty za národní tým posbíral Patrik Goj. V prvním utkání (2:2) nastoupil do druhého poločasu, ve druhém (výhra 4:0) odehrál v základní sestavě 60 minut!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
9.4. - a) sektor D6-řada 8- sedadlo 10, b) sektor B5-řada 3-sedadlo 19, c) sektor D4-řada 8-sedadlo 6, d) sektor E3-řada 7-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Zlínu budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Jurčák v národním týmu Future
9.4. - Od 14. do 19. dubna se v Belgii uskuteční U16 Future 4 Nations tournament. V nominaci trenéra Radka Bejbla je také karvinský Oliver Jurčák. Český nároďák čekají zápasy s Dánskem, Belgií a Švédskem.