3. prosinec 2014

Vítězný závěr tohoto roku, Karviná-Opava 1:0

I ve třetím vzájemném zápase tohoto půlroku platilo, že kdo dá první gól, ten vyhraje hubeným skóre 1:0. V posledním přípravném zápase se to podařilo Karviné díky gólu z kopačky Lukáše Kurušty.
středa 3.12.2014
1:0
(1:0)

Diváci: 0
SFC Opava
Branka: 45. Kurušta

Karvinští trenéři do posledního utkání postupně nasadili všechny hráče kromě obou brankářů Pindrocha s Lipčákem, Lubomíra Urgely a Jaroslava Zeleného. V bráně dostal příležitost šestnáctiletý talent Jiří Ciupa – nezklamal a navíc udržel čisté konto! Zajímavé utkání nabídlo několik zajímavých i ošemetných momentů před oběma brankami.

Velkou šanci v první půli neproměnil Matěj Fiala, když prováhal vhodnou příležitost k zakončení. A když už to vypadalo, že ke změně stran dojde za stavu 0:0, tak z druhé vlny po centru Hatoka zamířil přesně k tyči Lukáš Kurušta a domácí šli do vedení.

Do druhé půle na hřiště vyběhli zkušení borci Trousil s Janíčkem, Růžičkou a Daníčkem doplněni o druhého nejlepšího střelce týmu Lukáše Budínského.V průběhu druhé pětačtyřicetiminutovky měl dvě velmi slušné a nadějné příležitosti Milan Jurdík, ale v prvním případě vůbec netrefil bránu a druhou možnost mu výborně lapil opavský gólman. Hráč, který je v Karviné na hostování z pražské Sparty si však dvacet minut před koncem zahrál i na gólmana, když z brankové čáry vykopl míč, který směřoval za překonaného Ciupu.

V závěrečných minutých už žádná branka nepadla, a tak utkání skončilo opět „jen“ 1:0. „Kluci hráli s chutí, což ne vždy bývá ke konci podzimu pravidlem. Určitě jsme měli na to, abychom vstřelili víc než jednu branku. Soupeř zahrozil vlastně jen jednou po standardní situaci. Zápas určitě splnil účel, navíc opět byla splněna norma jednoho vstřeleného gólu, který znamenal naše druhé podzimní vítězství z tří zápasů proti Opavě,“ usmíval se po zápase asistent trenéra Josef Mucha.