Vyválčený bod v oslabení, Ostrava-Karviná 1:1

20.10.2018 | redakce, foto/Michal Chadim

Vyválčený bod v oslabení, Ostrava-Karviná 1:1 Dřeli na krev a jsou teprve druhým týmem v sezóně, který si z ostravských Vítkovic odváží aspoň bod. Karvinští před jedenáctitisícovou návštěvou remizovali v oslabení 1:1.

12.kolo, sobota 20.10.2018
FC Baník Ostrava - MFK Karviná  1:1  (0:1)
Branky: 73. Fleišman – 37. Guba
ŽK: Fleišman, Fillo - Ba Loua, Lingr, Letić, Panák, Berkovec
ČK: 59. Letić (KAR.)
Rozhodčí: Franěk – Kotík, Vlasjuk
FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera (46. Mešaninov), Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Jánoš (86. J. Šašinka), Hrubý, Holzer – O. Šašinka (55. Jirásek), Diop.
MFK Karviná: Berkovec – Čolić, Panák, Janečka, Moravec – Smrž, Budínský – Ba Loua (89. Krivák), Lingr (77. Dramé), Letić – Guba (74. Ramirez).
Počet diváků: 11002

Ve slezském derby museli Karvinští oželet start Tomáše Wágnera, jenž je zraněný. Jeho místo na hrotu útoku zaujal Dávid Guba. A ještě jednu změnu udělali karvinští trenéři v základní sestavě – Aleše Mertelja nahradil ve středu hřiště Vojtěch Smrž. Pozitivní zprávou byl naopak 200. ligový start Jana Moravce.

Hosté začali ve Vítkovicích zostra a hned ve třetí minutě si vytvořili tutovku – Adriel D´Avila Ba Loua dostal skvělou kolmici za obranu, ale tváří v tvář Janu Laštůvkovi neuspěl! Hráči MFK domácí tým evidentně překvapili svou aktivitou, presinkem a byli dvacet minut o něco lepším týmem. Následovala pasáž asi do osmadvacáté minuty, kdy domácí začali hráče v razicích dresech svírat, ale kromě několika centrů, které s přehledem sbíral ze vzduchu Martin Berkovec, to nemělo potřebnou kvalitu.

V sedmatřicáté minutě se Karvinští dočkali zaslouženého vedení. Prudké a přesné založení celé akce od Filipa Panáka přes Ba Loua a Lingra skončilo u Dávida Guby, který zhruba ze čtrnácti metrů otevřel skóre – 0:1! A nemuselo zůstat jen u jednobrankového vedení. Bojan Letić se dostal k ostré střele z levé strany a Laštůvka měl co dělat. Baníkovci byli v těchto minutách evidentně otřesení, protože takový průběh asi nečekali.

Navíc z následného rohu přišla další ťafka a nebezpečí po perfektně zahraném signálu - střelu však obrana zblokovala. V poslední minutě úvodního dějství pak musel domácí gólman zasáhnout proti pokusu Budínského, jenž kroutil míč hezky pod břevno.

Po změně stran se hosté nezatáhli a dál se snažili hrát hru z prvního poločasu. Naopak Baník vystřídal a chtěl co nejdřív vyrovnat. Mohlo se tak stát po dělovce Diopa, ke kterému propadl míč po nákopu Laštůvky, ovšem Martin Berkovec byl připravený a balón vytěsnil! Nepříjemnost přišla po hodině hry. Za zbytečné přidržení dostal žlutou kartu Bojan Letić, jenže to už pro něj byla druhá v tomto zápase a sudí Franěk musel tasit červenou kartu!

Hosty z Karviné tak čekala krušná půlhodinka, protože Baník logicky vycítil šanci. A tak se přesně stalo! Velkou šanci zahodili Hrubý s Diopem, ovšem v 74. minutě už bylo vyrovnáno – Fleišman z přímého kopu nedal Berkovcovi šanci. Hořký je fakt, že se o faul před exekucí standardní situace nejspíš nejednalo. Hostující hráči dřeli na krev, ale až do konce zápasu byli pod tlakem.

Největší šanci měl z totožné standardní situace po faulu střídajícího Dramého opět Fleišman, ale mířil těsně nad bránu. V hororovém závěru už Karvinští bod z horké půdy vyválčili.

Domácí trenér Bohumil Páník: „Tahle bodová ztráta nás mrzí. Ale první poločas byl z naší strany špatný ve všech směrech, takovým způsobem se nedá hrát proti Karviné, ani nikomu jinému. Po změně stran nám pomohlo vyloučení hostů i naše střídání. Spasil nás gól Fleišmana, ale jinak jsme byli v koncovce moc „hrr“.  Pro nás to znamená dva minusové body do tabulky pravdy, ale Karviná si bodovat zasloužila.“

Hostující trenér Roman Nádvorník: „Odehráli jsme velmi dobrý zápas. Baník jsme zaskočili vysokým presinkem a napadali jejich hráče po celém hřišti – s tím měli obrovský problém. V poločase jsme měli být ve vedení dva nebo tři nula a domácí by měli velké problémy s výsledkem ještě něco udělat. Smolný zápas odehrál Bojan Letić, nejprve zahodil tutovku těsně před pauzou a pak se nechal vyloučit po druhé žluté kartě. Po vyloučení Baník převzal otěže zápasu a my už neměli v deseti hráčích tolik sil. Před hráči smekám a chválím je. Celé utkání odmakali a i oku diváka se zápas musel líbit.“

• Debakly dorostenců U18 & U16
včera - Dorostencům v Moravskoslezské dorostenecké lize hrubě nevyšla poslední utkání sezóny. V domácím prostředí obě kategorie vysoko prohrály se Zbrojovkou Brno - U18 1:7, U16 3:8.

• Změna v realizačním týmu
před 2 dny - Jedné změny doznal na startu letní přípravy realizační tým. Kondičního trenéra Marka Chrobáka nahradil Petr Horák. Rozhovor s novým kondičním koučem bude k přečtení v dalších dnech.

• Los nové sezóny ve středu
před 3 dny - Ve středu 19. června proběhne v Praze losovací aktiv, na kterém bude známo rozlosování FORTUNA:LIGY pro sezónu 2019/2020. Nová sezóna startuje v pátek 12. července.

• Středeční výsledky mládeže
12.6. - Opava-U18 1:0, Opava-U16 9:1, U13-Uničov 18:2, U12-Uničov 4:6, st.žáci B-Havířov 2:4, ml.žáci B-Havířov 6:3.

• Poslední utkání žáků
12.6. - Ve středu 12.6. uzavřou sezónu domácími zápasy mladší žáci a B žáci. Týmy U13 a U12 hostí na Kovoně Uničov (17:00). Starší B žáci (16:30) v areálu Městského stadionu v Karviné Ráji přivítají Havířov, po nich (od 18:15) nastoupí ještě mladší B žáci.

• VIDEO: Vyjížďka s Wágnerem
11.6. - Zástupci LFA pozvali na vyjížďku spojenou s rozhovorem hráče měsíce dubna Tomáše Wágnera. Na zajímavý rozhovor se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže z víkendu
9.6. - Kroměříž-U18 0:1, Kroměříž-U16 6:1, Krnov-st.žáci B 0:3, Krnov-ml.žáci B 0:6.