Generální partner
Světlý režim
9. prosinec 2022

Poslední zápas roku skončil remízou

Spravedlivou remízu 1:1 viděla stovka fanoušků v areálu U Bažantnice. Přípravné utkání na přírodní trávě přineslo několik šancí na obou stranách, ovšem prosadili se pouze Lucky Ezeh a na druhé straně Roland Galčík.
MFK Karviná
pátek 9.12.2022
1:1
(0:0)
Bažantnice
Diváci: 0
MŠK Žilina
Ciupa - Mikuš, Plesník, D. Krčík, Cienciala (46. Motyčka) - Soukeník (46. Teplan), Boháč - Moses, Žák (46. Dittmer), Memić (46. Cienciala, 68. Memić) - Ezeh (70. Brzóska).
Slávik (46. Belaník) - Kopas, Stojchevski (46. Minárik), Ndjeungoue - Kopásek (46. Anang), Sauer (62. Gomola), Iľko (46. Gidi), Bari - Galčík, Bille (46. Jambor), Essomba.
Branky: 65. Ezeh - 70. Galčík

Komentář

Na těžkém (ovšem přírodním) terénu se hrál zajímavý fotbal. Karvinští trenéři nechali záměrně poměrně vysoký počet hráčů mimo sestavu. Šanci tak dostali méně vytěžovaní hráči, dorostenci i kapitán B-týmu Pawel Brzóska. První půle tolik šancí nenabídla, ale přeci jen se pár našlo. První šanci domácích zmařil zvednutý praporek pomezního rozhodčího.

Oběma celkům nešla v chladném počasí upřít aktivita, ale zajímavých příležitostí bylo jako šafránu. Hosté ze Slovenska jednou uvnitř šestnáctky bránu přestřelili a v závěru první pětačtyřicetiminutovky po hezké přihrávce zalekl zakončení a při snaze udělat kličku brankáři Ciupovi zakopl. 

Druhá půle byla o poznání zajímavější – přišlo víc šancí i góly. Hned v úvodu Ciupa skvěle zlikvidoval tutovku Galčíka z levé strany. Karvinští odpověděli dělovkou, s kterou si brankář Žiliny poradil. Pět minut po hodině hry však zblízka na gólovou hlavičku Luckyho Ezeha uvnitř malého vápna nestačil a domácí šli do vedení. Vzápětí mohl nadvakrát zvýšil aktivní Amar Memič, ale ani nadvakrát zblízka obranu hostů v čele s gólmanem nepřekonal. 

A přišel trest – po kolmici za obranu kapitán Galčík zkušeně překonal vybíhajícího Jiřího Ciupu a vyrovnal. Karvinští mohli vyhrát, ale v závěru z rychlého protiútoku míč do sítě nedostali.    


Ohlasy trenérů

Trenér Tomáš Hejdušek: „Odehráli jsme zápas s kvalitním prvoligovým soupeřem, který je silný na míči. Kluci obstáli, remíza je spravedlivá. Zápas jsme ale klidně mohli i vyhrát, za stavu 1:0 jsme tam měli čistou šanci. Navíc vzápětí jsme inkasovali. Cením si také toho, že jsme mohli utkání odehrát na přírodní trávě.“  

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo