Generální partner
Světlý režim
9. prosinec 2022

Poslední zápas roku skončil remízou

Spravedlivou remízu 1:1 viděla stovka fanoušků v areálu U Bažantnice. Přípravné utkání na přírodní trávě přineslo několik šancí na obou stranách, ovšem prosadili se pouze Lucky Ezeh a na druhé straně Roland Galčík.
MFK Karviná
pátek 9.12.2022
1:1
(0:0)
Bažantnice
Diváci: 0
MŠK Žilina
Ciupa - Mikuš, Plesník, D. Krčík, Cienciala (46. Motyčka) - Soukeník (46. Teplan), Boháč - Moses, Žák (46. Dittmer), Memić (46. Cienciala, 68. Memić) - Ezeh (70. Brzóska).
Slávik (46. Belaník) - Kopas, Stojchevski (46. Minárik), Ndjeungoue - Kopásek (46. Anang), Sauer (62. Gomola), Iľko (46. Gidi), Bari - Galčík, Bille (46. Jambor), Essomba.
Branky: 65. Ezeh - 70. Galčík

Komentář

Na těžkém (ovšem přírodním) terénu se hrál zajímavý fotbal. Karvinští trenéři nechali záměrně poměrně vysoký počet hráčů mimo sestavu. Šanci tak dostali méně vytěžovaní hráči, dorostenci i kapitán B-týmu Pawel Brzóska. První půle tolik šancí nenabídla, ale přeci jen se pár našlo. První šanci domácích zmařil zvednutý praporek pomezního rozhodčího.

Oběma celkům nešla v chladném počasí upřít aktivita, ale zajímavých příležitostí bylo jako šafránu. Hosté ze Slovenska jednou uvnitř šestnáctky bránu přestřelili a v závěru první pětačtyřicetiminutovky po hezké přihrávce zalekl zakončení a při snaze udělat kličku brankáři Ciupovi zakopl. 

Druhá půle byla o poznání zajímavější – přišlo víc šancí i góly. Hned v úvodu Ciupa skvěle zlikvidoval tutovku Galčíka z levé strany. Karvinští odpověděli dělovkou, s kterou si brankář Žiliny poradil. Pět minut po hodině hry však zblízka na gólovou hlavičku Luckyho Ezeha uvnitř malého vápna nestačil a domácí šli do vedení. Vzápětí mohl nadvakrát zvýšil aktivní Amar Memič, ale ani nadvakrát zblízka obranu hostů v čele s gólmanem nepřekonal. 

A přišel trest – po kolmici za obranu kapitán Galčík zkušeně překonal vybíhajícího Jiřího Ciupu a vyrovnal. Karvinští mohli vyhrát, ale v závěru z rychlého protiútoku míč do sítě nedostali.    


Ohlasy trenérů

Trenér Tomáš Hejdušek: „Odehráli jsme zápas s kvalitním prvoligovým soupeřem, který je silný na míči. Kluci obstáli, remíza je spravedlivá. Zápas jsme ale klidně mohli i vyhrát, za stavu 1:0 jsme tam měli čistou šanci. Navíc vzápětí jsme inkasovali. Cením si také toho, že jsme mohli utkání odehrát na přírodní trávě.“  

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 21.1. | redakce

Jiří Ciupa à la Jack Grealish: Pauza byla dostačující

S brankářem a odchovancem MFK Jiřím Ciupou byla probrána dovolená, první týden přípravy i jeho nová image...

út 17.1. | redakce

Tomáš Hejdušek po prvním tréninku: Bylo vidět, že klukům kolektiv chyběl

Po skončení první společné tréninkové jednotky roku 2023 mluvil trenér Tomáš Hejdušek mimo jiné o pozitivním nastavení hráčů, plánu na tento týden, vysvětlil příchody nových tváří a zmínil také zařazení dvou dorostenců a dvou hráčů B-týmu do tréninkového procesu prvního týmu.

pá 6.1. | redakce

Lukáš Budínský: Zimní příprava budou galeje!

V podzimní části zasáhl Lukáš Budínský do devíti duelů a po návratu do karvinského dresu zapsal tři góly a tři asistence. Aktuálně si ještě užije poslední víkend a od začátku nového týdne začne společně s ostatními hráči pracovat na kondici - zatím ještě individuálně pod dohledem sporttesterů.

út 20.12. | redakce

Rajmund Mikuš: Na sebe bych si nevsadil, ale v obraně se cítím lépe než na křídle

Již třetí sezónu kroutí v barvách MFK Rajmund Mikuš! Zatímco v předchozích dvou prvoligových zaznamenal pouze jednu trefu, v té aktuální (druholigové) má na svém kontě čtyři přesné zásahy. Zároveň je nejlepším střelcem týmu.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo