Generální partner
Světlý režim
16. září 2023

Těsná prohra gólem ze závěru zápasu, Karviná-Teplice 0:1

Fotbalisté MFK si hodně zavařili, když nezvládli domácí duel s Teplicemi. Hostům stačila jedna podařená akce, kterou dotáhli do finální podoby. Pozitivem zápasu jsou však návraty po zranění.
MFK Karviná
sobota 16.9.2023
0:1
(0:0)
Městský stadion
Diváci: 2268
FK Teplice
Holec – Čurma, Bederka, Svozil, Fleišman – Traore (59. Boháč), Budínský (72. Moses) – Memić, Čavoš (80. Ezeh), Papalele (59. Bartl) – Adeleke (72. Doležal).
Grigar - Mareček, Chaloupek (79. Dramé), Mićević - Knapík - Radosta, Hronek (71. Křišťan), Havelka (61. Jukl), Krsmanović (61. Hora) - Fila, Yasser (71. Vachoušek).
Branka: 82. Fila
ŽK: Traore, Budínský - Havelka, Grigar, Radosta, Mareček
Rozhodčí: Petřík – Podaný, Hurych

Komentář

Celý tým při nástupu vyjádřil skrz speciálně vyrobená trika podporu zraněnému Rajmundu Mikušovi. V základní sestavě se poprvé od 13. srpna objevil uzdravený kapitán Lukáš Budínský. První ligové minuty polykal vedle něj mladý Aboubacar Traore. Po zranění skočil rovnou do základu i uzdravený Matej Čurma.

Začátek měli domácí slušný a hned si vytvořili i gólovou příležitost díky chybujícímu brankáři Grigarovi. Jenže Adeleke gól nedal, naopak teplický muž mezi třemi tyčemi svou chybu napravil. Hosté poctivě bránili a vyčkávali, bohužel domácí se do pořádné šance nedostali s výjimkou hlavičky Adelekeho po vysokém nákopu Čavoše. Proto jediný rozruch nastal po třiceti minutách hry – po hromadné strkanici rozdal sudí Petřík několik žlutých karet.

Druhá půle měla obdobný průběh. Až po hodině hry mohl udeřit ze vzduchu znovu velmi aktivní Adeleke. Vyskočil nejvýš, ale nezamířil přesně. O pět minut později to zkoušel chytrou technickou střelou Čavoš a Grigar se jen modlil, ať míč neskončí za jeho zády.

Jediná povedená akce hostů z Teplic skončila gólem na začátku poslední desetiminutovky. V rohu u brankové čáry se Vachoušek zbavil Bederky s Čurmou, míč adresoval na zcela volného Filu, který si na deseti metrech od brány zpracoval míč a levačkou jej poslal za brankáře Holce, který v utkání neměl téměř žádnou práci. 

Ve zbývajícím čase si domácí žádný soustavný tlak nevytvořili a utkání skončilo jejich porážkou, už třetí v řadě. Vůbec poprvé v sezóně vyšli svěřenci trenéra Hejduška gólově naprázdno.


Ohlasy trenérů

Domácí trenér Tomáš Hejdušek: „Obrovské zklamání. Bohužel jsme neměli dostatečnou kvalitu na to, abychom se dostali do více šancí. Inkasovali jsme gól z jediné střely na branku. Dostali jsme se do hodně nepříjemné situace.“

Hostující trenér Zdenko Frťala:
„Těžké utkání se šťastným koncem pro nás. Utkání bylo hodně soubojové a přerušované. Povedla se nám jedna akce, byli jsme šťastnější."


Rozhovory Rozhovory
po 1.7. | redakce

Rajmund Mikuš: EURO vyhraje Španělsko

Slovenský (spíš) záložník rozhodl sobotní duel ve Stonavě proti GKS Tychy. Po utkání mluvil o prvním týdnu přípravy, novém trenérském týmu, dovolené i evropském šampionátu.

so 22.6. | redakce

VIDEO: První rozhovor s novým koučem Martinem Hyským

Patnáctiminutové interview před zahájením letní přípravy s trenérem Martinem Hyským. Probráno bylo plno témat...

út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo