14. květen 2022

Vysoká porážka na rozloučenou, Bohemians-Karviná 4:0

Takhle se Karvinští rozhodně s elitní soutěží loučit nechtěli, ale stalo se! Po špatném výkonu odjeli z Ďolíčku s prohrou o čtyři góly.
Bohemians Praha 1905
sobota 14.5.2022
4:0
(2:0)
Ďolíček
Diváci: 4028
Valeš – Dostál, Křapka, Krch, Vondra – Hronek (67. Beran), Petrák (56. Jindřišek), Květ (67. Bartek), Kovařík – Chramosta (78. Vaníček), Puškáč (56. Koubek).
Neuman – Dramé (76. Qose), Buchta, Kobouri (44. Mikuš) – Sinyavskiy (76. Sinyavskiy), Jursa, Ndiaye, Šehić – Zorvan (80. Svoboda), Chvěja (76. Zych), Bartošák.
Branky: 22., 27., 47. a 52. Puškáč
Rozhodčí: Zelinka – Mokrusch, Vyhnanovský

V Ďolíčku se na hřiště po jednozápasové absenci vrátil Lukáš Bartošák a hned s kapitánskou páskou, jelikož Michal Papadopulos dostal zápasové volno. Na lavičce náhradníků se už objevil po třízápasovém trestu Rajmund Mikuš a ještě v první půli se podíval na hřiště.

Před hlasitou kulisou začala Bohemka v Ďolíčku náporem, z čehož pramenila hned v úvodu jedna tutovka a jedna příležitost po rohovém kopu. Ovšem Vladimír Neuman si se střelou Květa poradil a Puškáč hlavičkoval v zajímavé šanci nad břevno.

Celý první poločas, vlastně celý zápas, byli domácí jasně lepším celkem na trávníku. Dění na trávníku mělo rychlý spád a rychle přicházely i góly od jednoho hráče – karvinského odchovance Davida Puškáče, který v den zápasu slavil devětadvacáté narozeniny. První gól nohou, druhý hlavou. Další šance Bohemka nevyužila a Karvinští měli pouhé náznaky, které k ničemu nevedly.

Po změně stran pokračovalo galapředstavení Davida Puškáče dál. Během úvodních sedmi minut přidal další dvě trefy. Nejprve po nedůrazném odkopu a následně si Puškáč počkal na zadní tyči, kde se míč nakonec i s trochou štěstí nakonec zjevil. Tempo domácích neopadávalo a hostující obrana musela být pořád v pohotovosti.

V závěrečných dvaceti minutách se zastřeloval Jan Chramosta, který nakonec gól nedal. Hosté ze Slezska směrem dopředu nebezpeční nebyli, proto si tak gólman Valeš zapsal do statistik pohodové čisté konto. V posledním zápase sezóny fotbalisté MFK schytali největší debakl – 0:4!

FOTO / Pavel Jiřík st.

Domácí trenér Jaroslav Veselý: „Utkání jsme chtěli zvládnout bez jakýchkoliv kalkulací a udělat tak radost sobě i divákům. Vnitřně jsem tušil, že naše výhra už nic nebude řešit. Rychlým gólem jsme Karviné vzali možnost nás kousat. Nakonec z toho bylo klidné vítězství i s nulou.“

Hostující trenér Bohumil Páník: „Mrzí mě, že toto utkání bylo jedno z nejhorších, které jsme odehráli. Do dvacáté minuty jsme přečkali nástup Bohemky, ale potom jsme dostali dva góly. Všechny čtyři góly byly po chybách stoperů. Pokud někteří hráči budou k fotbalu takto přistupovat, tak z nich nikdy pořádní hráči nebudou.“

čt 23.6. | redakce

Jaroslav Málek: Doufám, že budeme hrát dobrý fotbal

Záložník Jaroslav Málek v prvním rozhovoru vysvětluje, jaký byl hlavní důvod jeho odchodu z brněnské Líšně do Karviné. Prozradil také s kým z aktuálního kádru v minulosti hrál za jeden tým, a pochvaluje si stadion a klubové zázemí.

čt 16.6. | redakce

Jan Žídek: Nabídka z Karviné mi dávala smysl

Upřímný Jan Žídek v prvním rozhovoru pro klubový web o novém impulsu, konci v Opavě po sedmi letech a o rozhodování, proč si nakonec vybral Karvinou...

út 14.6. | redakce

Tomáš Hejdušek: Je tady příjemné klima, kluci jsou natěšení

Spokojenost a pozitivní pocity sálaly po prvním tréninku z trenéra MFK Karviná Tomáše Hejduška. V rozhovoru promluvil o nejbližším programu i novém realizačním týmu.

pá 3.6. | redakce

Tomáš Hejdušek: Musíme zase dělat radost fanouškům a vyhrávat doma

Během prvního rozhovoru po podpisu smlouvy bylo na novém trenérovi MFK Karviná vidět plno elánu do práce. Bývalý hráč se zkušenostmi například z Lotyšska hovořil o své náročnosti, požadavcích na hráče, ambicích, o druhé lize i fanoušcích.