Generální partner
Světlý režim
14. květen 2022

Vysoká porážka na rozloučenou, Bohemians-Karviná 4:0

Takhle se Karvinští rozhodně s elitní soutěží loučit nechtěli, ale stalo se! Po špatném výkonu odjeli z Ďolíčku s prohrou o čtyři góly.
Bohemians Praha 1905
sobota 14.5.2022
4:0
(2:0)
Ďolíček
Diváci: 4028
MFK Karviná
Valeš – Dostál, Křapka, Krch, Vondra – Hronek (67. Beran), Petrák (56. Jindřišek), Květ (67. Bartek), Kovařík – Chramosta (78. Vaníček), Puškáč (56. Koubek).
Neuman – Dramé (76. Qose), Buchta, Kobouri (44. Mikuš) – Sinyavskiy (76. Sinyavskiy), Jursa, Ndiaye, Šehić – Zorvan (80. Svoboda), Chvěja (76. Zych), Bartošák.
Branky: 22., 27., 47. a 52. Puškáč
Rozhodčí: Zelinka – Mokrusch, Vyhnanovský

Komentář

V Ďolíčku se na hřiště po jednozápasové absenci vrátil Lukáš Bartošák a hned s kapitánskou páskou, jelikož Michal Papadopulos dostal zápasové volno. Na lavičce náhradníků se už objevil po třízápasovém trestu Rajmund Mikuš a ještě v první půli se podíval na hřiště. 


Před hlasitou kulisou začala Bohemka v Ďolíčku náporem, z čehož pramenila hned v úvodu jedna tutovka a jedna příležitost po rohovém kopu. Ovšem Vladimír Neuman si se střelou Květa poradil a Puškáč hlavičkoval v zajímavé šanci nad břevno.

Celý první poločas, vlastně celý zápas, byli domácí jasně lepším celkem na trávníku. Dění na trávníku mělo rychlý spád a rychle přicházely i góly od jednoho hráče – karvinského odchovance Davida Puškáče, který v den zápasu slavil devětadvacáté narozeniny. První gól nohou, druhý hlavou. Další šance Bohemka nevyužila a Karvinští měli pouhé náznaky, které k ničemu nevedly.

Po změně stran pokračovalo galapředstavení Davida Puškáče dál. Během úvodních sedmi minut přidal další dvě trefy. Nejprve po nedůrazném odkopu a následně si Puškáč počkal na zadní tyči, kde se míč nakonec i s trochou štěstí nakonec zjevil. Tempo domácích neopadávalo a hostující obrana musela být pořád v pohotovosti. 

V závěrečných dvaceti minutách se zastřeloval Jan Chramosta, který nakonec gól nedal. Hosté ze Slezska směrem dopředu nebezpeční nebyli, proto si tak gólman Valeš zapsal do statistik pohodové čisté konto. V posledním zápase sezóny fotbalisté MFK schytali největší debakl – 0:4!

FOTO / Pavel Jiřík st.


Ohlasy trenérů

Domácí trenér Jaroslav Veselý: „Utkání jsme chtěli zvládnout bez jakýchkoliv kalkulací a udělat tak radost sobě i divákům. Vnitřně jsem tušil, že naše výhra už nic nebude řešit. Rychlým gólem jsme Karviné vzali možnost nás kousat. Nakonec z toho bylo klidné vítězství i s nulou.“

Hostující trenér Bohumil Páník: „Mrzí mě, že toto utkání bylo jedno z nejhorších, které jsme odehráli. Do dvacáté minuty jsme přečkali nástup Bohemky, ale potom jsme dostali dva góly. Všechny čtyři góly byly po chybách stoperů. Pokud někteří hráči budou k fotbalu takto přistupovat, tak z nich nikdy pořádní hráči nebudou.“

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
po 1.7. | redakce

Rajmund Mikuš: EURO vyhraje Španělsko

Slovenský (spíš) záložník rozhodl sobotní duel ve Stonavě proti GKS Tychy. Po utkání mluvil o prvním týdnu přípravy, novém trenérském týmu, dovolené i evropském šampionátu.

so 22.6. | redakce

VIDEO: První rozhovor s novým koučem Martinem Hyským

Patnáctiminutové interview před zahájením letní přípravy s trenérem Martinem Hyským. Probráno bylo plno témat...

út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo