Mlade talenty

Kurušta: Z gólu jsem měl velkou radost

23.06.2011 | David Kubáň
 

Kurušta: Z gólu jsem měl velkou radost Lukáš Kurušta nedávno reprezentoval Českou republiku na memoriálu Bannikov na Ukrajině. O svých dojmech a pocitech z turnaje se nám svěřil v rozhovoru pro oficiální internetové stránky.

 

V předchozích reprezentačních utkáních sis vytvořil plno šancí, ale nedokázal si je proměnit. Nebylo už pro Tebe čekání na první gól frustrující?

Strašně jsem chtěl dát gól, ale když chceš hodně, tak máš smůlu, že to prostě nedáš. Kolikrát jsem přehodil gólmana a třeba hráč mi to vykopl z brankové čáry...

Střelecky ses konečně prosadil v utkání o 5. místo proti Polsku. Jak branka padla?

Padla za stavu 0:1 na 1:1 z penalty. Gólman se pohyboval ze strany na stranu, tak jsem to kopl doprostřed a bohužel jsem ho trefil. Naštěstí se míč odrazil zpátky ke mně, udělal jsem kličku a skóroval do prázdné branky. Měl jsem velkou radost.

Jsi rozený útočník, ale v reprezentaci jsi nastoupil na pravé straně zálohy. Jak se ti na netypickém postu hrálo?

Poslední dobou jsem v karvinské U19 nastupoval pod trenérem Mašlejem v záloze, takže jsem zvyklý a hrálo se mi celkem dobře.

Během šesti dnů jsi odehrál čtyři zápasy v základní sestavě. Bylo to pro tebe hodně fyzicky náročné?

Sáhl jsem si na dno sil, byla to pro mě velká zkušenost.

Měla Česká reprezentace na lepší umístění než konečné šesté místo?

To bezpochyby. Minimálně na třetí místo jsme měli. Kdybychom udrželi vedení proti Srbsku, tak hrajeme o bronz a tam bychom podle mě uspěli.

Věříš, že sis svými výkony v dresu U16 řekl o další pozvánky do reprezentace?

Doufám, že ano. Snad jsem trenéra Csaplára dostatečně přesvědčil.

Měl si možnost navštívit tréninkové centrum Dynama Kyjev, zaujaly tě tréninkové podmínky slavného ukrajinského klubu?

Tam už jsou někde jinde. Mají osm vyhřívaný hřišť, to nemá žádný klub České republice. Pořádají všelijaká soustředění už od ročníku 2002, organizují různé kempy společně se Šachtarem Doněck...

V příští sezoně bude karvinský dorost U19 vést Radomír Korytář. Těšíš se na spolupráci s uznávaným mládežnickým trenérem?

Určitě se těším. Tréninky budou tvrdší, ale věřím, že nám dá více zkušeností a půjdeme nahoru.

Jak strávíš letošní dovolenou?

Moc času mít nebudu, odpočinu si doma a 6. července opět začínáme.

• U19 ve středu už od 12 hodin
včera - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
včera - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
před 2 dny - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
17.8. - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.

• Výsledky přípravy mládeže
10.8. - Opava-U19 4:1, U15-Martin 3:1, U14-Martin 12:1, U13-Źory 2:1 a 4:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem