Mlade talenty

Fotbalisté udělali radost karvinským dětem

02.06.2009 | Martin Ruščin - Karvinský deník
 

Fotbalisté MFK OKD Karviná nemyslí jen na fotbal. V průběhu uplynulých pěti dní absolvovali tři větší akce karvinského klubu, kterými potěšili zejména děti.

 

Minulý čtvrtek se čtveřice hráčů Radek Slončík, Hervé Christian Tchami, Vladan Milosavljev a Jan Buryán odebrala společně s trenérem mužstva Leošem Kalvodou na autogramiádu do prostor Obchodního centra Karviná, kde startoval předvíkendový bohatý program ke Dni dětí. V rámci těchto oslav, jejichž hlavní část přišla na řadu až v neděli na Masarykově náměstí, vystoupila v Obchodním centru také skupina Maxim Turbulenc, diváci zhlédli ping-pongovou exhibici a venku si děti užily nafukovacího skákacího hradu.

Ti zájemci, kteří mají rádi fotbal (a karvinský zvláště) se pak mohli stavit „na kus řeči“ s fotbalisty, kteří se neúnavně podepisovali na své fotografie a nechali se ochotně fotit s každým, kdo o to požádal. Po skončení autogramiády předvedli přítomným divákům Vladan Milosavljev s Hervé Tchamim krátký zápas ve stolním tenise, který okomentoval svými hláškami známý vtipálek Leoš Kalvoda.

„Jsme rádi, když se dostáváme do povědomí karvinských občanů nejen jako úspěšný tým na hřišti, ale také podobnými druhy akcí, které jsou určeny zejména dětem a mládeži do patnácti let,“ uvedla marketingová manažerka MFK OKD Karviná Jana Szonowská.

Fotbalový klub byla pak hodně vidět také v rámci Maxi dětského dne tuto neděli na karvinském Masarykově náměstí, který spolupořádal se Statutárním městem Karviná a dalšími významnými sponzory klubu. Vybraní fotbalisté A mužstva – Filip Juroszek, Jan Buryán, Ján Juska a Radim Diviš rozdávali dětem balonky, podepisovali se na fotky a hráli s nimi fotbal.

Zájemci z řad dětí si mohli vyzkoušet střelbu do speciálního koridoru, měřící rychlost letu míče. Kromě toho se celé odpoledne soutěžilo, třeba s Bořkem Stavitelem a jeho kamarády, závěrem všem přítomným zazpívala Dara Rolins. „Mysleli jsme na menší i větší děti a také na to, aby se tu nenudili ani rodiče. Ke spolupráci jsme přizvali druholigové fotbalisty, kteří si zahráli s dětmi, což se setkalo s příznivými ohlasy," podotkl primátor města Tomáš Hanzel, který měl nad celou akcí záštitu.

Vstup na akce, spojené se zábavou karvinských dětí, byl zadarmo. „V tomto ohledu je třeba poděkovat všem našim sponzorům, bez jejichž pomoci bychom se neobešli. Myslím, že dostatečnou odměnou pro všechny, kteří přispěli k vydařené organizaci celé akce, je vidět radost v dětských tvářích,“ dodala Jana Szonowská z karvinského fotbalového klubu.

Včera navíc druholigoví hráči MFK OKD Karviná poctili svou návštěvou dětské oddělení Nemocnice v Karviné-Ráji a popovídali si také s dětmi, které jsou momentálně ve stavu nemocných. „Děti se fotily s hráči, měly z návštěvy radost,“ dodala závěrem Szonowská.

• U19 ve středu už od 12 hodin
včera - Ligoví dorostenci U19 a U17 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunuly začátky zápasů - devatenáctka hraje už od 12 hodin a sedmnáctka od 14:15 hodin.

• V úterý hrají žáci U15&U14
včera - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
před 2 dny - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
17.8. - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.

• Výsledky přípravy mládeže
10.8. - Opava-U19 4:1, U15-Martin 3:1, U14-Martin 12:1, U13-Źory 2:1 a 4:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem