Mlade talenty

Fotbalisté udělali radost karvinským dětem

02.06.2009 | Martin Ruščin - Karvinský deník
 

Fotbalisté MFK OKD Karviná nemyslí jen na fotbal. V průběhu uplynulých pěti dní absolvovali tři větší akce karvinského klubu, kterými potěšili zejména děti.

 

Minulý čtvrtek se čtveřice hráčů Radek Slončík, Hervé Christian Tchami, Vladan Milosavljev a Jan Buryán odebrala společně s trenérem mužstva Leošem Kalvodou na autogramiádu do prostor Obchodního centra Karviná, kde startoval předvíkendový bohatý program ke Dni dětí. V rámci těchto oslav, jejichž hlavní část přišla na řadu až v neděli na Masarykově náměstí, vystoupila v Obchodním centru také skupina Maxim Turbulenc, diváci zhlédli ping-pongovou exhibici a venku si děti užily nafukovacího skákacího hradu.

Ti zájemci, kteří mají rádi fotbal (a karvinský zvláště) se pak mohli stavit „na kus řeči“ s fotbalisty, kteří se neúnavně podepisovali na své fotografie a nechali se ochotně fotit s každým, kdo o to požádal. Po skončení autogramiády předvedli přítomným divákům Vladan Milosavljev s Hervé Tchamim krátký zápas ve stolním tenise, který okomentoval svými hláškami známý vtipálek Leoš Kalvoda.

„Jsme rádi, když se dostáváme do povědomí karvinských občanů nejen jako úspěšný tým na hřišti, ale také podobnými druhy akcí, které jsou určeny zejména dětem a mládeži do patnácti let,“ uvedla marketingová manažerka MFK OKD Karviná Jana Szonowská.

Fotbalový klub byla pak hodně vidět také v rámci Maxi dětského dne tuto neděli na karvinském Masarykově náměstí, který spolupořádal se Statutárním městem Karviná a dalšími významnými sponzory klubu. Vybraní fotbalisté A mužstva – Filip Juroszek, Jan Buryán, Ján Juska a Radim Diviš rozdávali dětem balonky, podepisovali se na fotky a hráli s nimi fotbal.

Zájemci z řad dětí si mohli vyzkoušet střelbu do speciálního koridoru, měřící rychlost letu míče. Kromě toho se celé odpoledne soutěžilo, třeba s Bořkem Stavitelem a jeho kamarády, závěrem všem přítomným zazpívala Dara Rolins. „Mysleli jsme na menší i větší děti a také na to, aby se tu nenudili ani rodiče. Ke spolupráci jsme přizvali druholigové fotbalisty, kteří si zahráli s dětmi, což se setkalo s příznivými ohlasy," podotkl primátor města Tomáš Hanzel, který měl nad celou akcí záštitu.

Vstup na akce, spojené se zábavou karvinských dětí, byl zadarmo. „V tomto ohledu je třeba poděkovat všem našim sponzorům, bez jejichž pomoci bychom se neobešli. Myslím, že dostatečnou odměnou pro všechny, kteří přispěli k vydařené organizaci celé akce, je vidět radost v dětských tvářích,“ dodala Jana Szonowská z karvinského fotbalového klubu.

Včera navíc druholigoví hráči MFK OKD Karviná poctili svou návštěvou dětské oddělení Nemocnice v Karviné-Ráji a popovídali si také s dětmi, které jsou momentálně ve stavu nemocných. „Děti se fotily s hráči, měly z návštěvy radost,“ dodala závěrem Szonowská.

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
před 2 dny - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
před 3 dny - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

• U11: 13. místo na MEH
2.12. - Skvěle obsazený Memoriál Evžena Hadamczika je u konce. Karvinští obsadili ve velké konkurenci 13. příčku. Z celkového triumfu se radoval maďarský MOL Vidi. Podrobnosti k turnaji během úterý.

• U14: Čtyři zápasy v Praze
1.12. - Starší žáci U14 se vydali do Prahy, kde v pátek a sobotu odehráli celkem čtyři přípravná utkání. Ve dvou pátečních duelech proti Spartě zaznamenali výhru 4:2 a prohru 0:13, v sobotních zápasech proti Bohemians 1905 zapsali dvě porážky 0:3 a 1:4.

• Freekick Challenge v Karviné
28.11. - V létě se natáčely různé zábavné a dovednostní formáty v rámci LIGA DAY. Koukněte se, jak se kvartetu Vukadinović, Puchel, Petráň a Čonka dařilo ve freekick challenge. Video najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem