Mlade talenty

V pátek na Apríla v Českých Budějovicích

31.03.2016 | redakce
 

V pátek na Apríla v Českých Budějovicích Jihočeský Střelecký ostrov bude dějištěm prvního utkání 21. kola Fotbalové národní ligy. Karvinští fotbalisté budou hájit druhé místo v tabulce. Pokud však zvítězí, půjdou minimálně do sobotního odpoledne do čela soutěže.

 

Kdo by si v létě pomyslel, že Karvinští budou mít na začátku dubna dvakrát tolik bodů, než exligové Dynamo? Ne, opravdu toto není apríl, ale holý fakt a nic na tom nemění ani skutečnost, že Jihočeši mají o dva zápasy méně. Karviná má 35 bodů, České Budějovice pouhých 17. S tímto však nechoďte za trenérem Jozefem Weberem. „Čeká nás trochu neznámá, protože pár zápasů kvůli příušnicím nehráli. Odhadovat jejich formu či sestavu, v jaké na nás vyrukují, je hodně složité,“ přiznává karvinský trenér.

Jedno je však jisté. Dynamo se bude na jaře snažit odčinit doslova katastrofální podzim, během kterého hned několikrát „vybouchlo“ – například v Karviné, kde prohrálo vysoko 0:5. Naopak z karvinské strany se jednalo doslova o exhibici. „Nikdo jsme takový výsledek nečekali,“ usmíval se po zápase hraném 23. září Jan Šisler, pro kterého to byla premiéra v karvinském dresu. Tu si okořenil i gólem. V Českých Budějovicích však do zápasu kvůli zraněné čelisti nezasáhne. Do sestavy se naopak může vrátit po karetním trestu Jan Sedlák.

Karvinští si znovu po čtrnácti dnech zahrají v pátek a opět pod reflektory. V Opavě z toho byla remíza, na jihu Čech se teprve uvidí. Tým trenéra Horejše se přes zimu příliš nezměnil – největší změnou je pouze odchod Zdeňka Linharta do pražské Slavie. Zimní příprava Dynamu celkem vyšla, šest výher, jedna remíza a pouze dvě prohry jsou toho důkazem.

V prozatím jediném odehraném zápase si Jihočeši poradili s Třincem v poměru 3:1, zápasy s Táborskem a Sokolovem musely být odloženy. „Začátek zvládli skvěle, potom musela jejich družstva až po dorostence do karantény,“ podotkl k virovému onemocnění Jozef Weber. Podle ohlasů z klubového webu se už v Budějovicích všichni těší na páteční zápas, vždyť se bude jednat teprve o druhé ostré utkání od listopadu.

Zápas 21. kola Fotbalové národní ligy SK Dynamo České Budějovice – MFK OKD Karviná začíná v pátek 1. dubna v 18 hodin pod dohledem hlavního rozhodčího Pavla Fraňka. Na čarách mu budou pomáhat pánové Koval a Černý.   

• Výsledky mládeže (út+st)
včera - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
před 2 dny - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
před 2 dny - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
před 3 dny - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
17.8. - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem