Generální partner
Světlý režim
31. březen 2016

V pátek na Apríla v Českých Budějovicích

Jihočeský Střelecký ostrov bude dějištěm prvního utkání 21. kola Fotbalové národní ligy. Karvinští fotbalisté budou hájit druhé místo v tabulce. Pokud však zvítězí, půjdou minimálně do sobotního odpoledne do čela soutěže.

Kdo by si v létě pomyslel, že Karvinští budou mít na začátku dubna dvakrát tolik bodů, než exligové Dynamo? Ne, opravdu toto není apríl, ale holý fakt a nic na tom nemění ani skutečnost, že Jihočeši mají o dva zápasy méně. Karviná má 35 bodů, České Budějovice pouhých 17. S tímto však nechoďte za trenérem Jozefem Weberem. „Čeká nás trochu neznámá, protože pár zápasů kvůli příušnicím nehráli. Odhadovat jejich formu či sestavu, v jaké na nás vyrukují, je hodně složité,“ přiznává karvinský trenér.

Jedno je však jisté. Dynamo se bude na jaře snažit odčinit doslova katastrofální podzim, během kterého hned několikrát „vybouchlo“ – například v Karviné, kde prohrálo vysoko 0:5. Naopak z karvinské strany se jednalo doslova o exhibici. „Nikdo jsme takový výsledek nečekali,“ usmíval se po zápase hraném 23. září Jan Šisler, pro kterého to byla premiéra v karvinském dresu. Tu si okořenil i gólem. V Českých Budějovicích však do zápasu kvůli zraněné čelisti nezasáhne. Do sestavy se naopak může vrátit po karetním trestu Jan Sedlák.

Karvinští si znovu po čtrnácti dnech zahrají v pátek a opět pod reflektory. V Opavě z toho byla remíza, na jihu Čech se teprve uvidí. Tým trenéra Horejše se přes zimu příliš nezměnil – největší změnou je pouze odchod Zdeňka Linharta do pražské Slavie. Zimní příprava Dynamu celkem vyšla, šest výher, jedna remíza a pouze dvě prohry jsou toho důkazem.

V prozatím jediném odehraném zápase si Jihočeši poradili s Třincem v poměru 3:1, zápasy s Táborskem a Sokolovem musely být odloženy. „Začátek zvládli skvěle, potom musela jejich družstva až po dorostence do karantény,“ podotkl k virovému onemocnění Jozef Weber. Podle ohlasů z klubového webu se už v Budějovicích všichni těší na páteční zápas, vždyť se bude jednat teprve o druhé ostré utkání od listopadu.

Zápas 21. kola Fotbalové národní ligy SK Dynamo České Budějovice – MFK OKD Karviná začíná v pátek 1. dubna v 18 hodin pod dohledem hlavního rozhodčího Pavla Fraňka. Na čarách mu budou pomáhat pánové Koval a Černý.   

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii