Generální partner
Světlý režim
2. duben 2016

Weber: Závěr první půle? Zásadní moment utkání

Bláznivý zápas na Střeleckém ostrově vítěze nepoznal, byť k blíže k třem bodům měli po většinu zápasu domácí. Karvinští však ukázali velkou morální sílu a dotáhli i dvoubrankové manko. Ostatně nejen o tom mluvil po utkání i hlavní trenér MFK OKD Karviná.

Trenére, zhodnoťte, prosím, tento bláznivý zápas?
Určitě dostál přívlastku aprílový. Lidé na stadionu viděli nadprůměrné druholigové utkání s osmi brankami. Náš výkon byl poznamenaný slabší první půlí, po změně stran už to bylo mnohem lepší, ale paradoxně jsme museli dohánět dvoubrankové manko. S blížícím se závěrem utkání jsme prostřídali, změnili rozestavení a dokázali jsme vydřít aspoň bod. Toho si velmi cením, protože kluci šli úplně na doraz.

Deset minut před koncem to nevypadalo vůbec dobře, prohrávali jste o dva góly. Věřil jste, že se s tím dá ještě něco dělat?
Ano, protože druhou půlku jsme si vytvořili dost šancí. Dařilo se nám ze stran a hlavně s příchodem Pospěcha jsme byli nebezpeční i v šestnáctce domácích. Škoda jen, že jsme čtvrtý gól vstřelili tak pozdě. Kdyby přišel dřív, tak ještě domácí pozlobíme. Ale na kdyby se nehraje, navíc jsme měli štěstí na konci první půle (úsměv).

Ano, přežili jste břevno Kaloda a hned za minutu Urgela vyrovnal. Ukázaly se tyto okamžiky jako klíčové?
Velmi důležitý moment. Domácí to trochu srazilo a my jsme na ně od začátku druhé půle vletěli. Vytvořili jsme si dvě dobré šance, ale zpět do reality nás vrátil Šimák.

Na hřišti soupeře jste vstřelili čtyři góly, přesto máte pouze bod. Není to skoro až hřích?
Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že v Budějovicích vstřelíme čtyři góly, tak bych si byl jistý, že vyhrajeme. Vždyť nás až do tohoto zápasu zdobila výborná defenziva. Ale určitě je dobře si to vybrat v jednom utkání, snad se s tím srovnáme a příště už to zase bude v pořádku.

O to víc jsou čtyři inkasované góly zvláštní v tom, že v základní sestavě se objevilo hned šest defenzivních fotbalistů.
To mělo své důvody, i když vymlouvat se na absence Šislera s Moravcem by nebylo vhodné. Zvažovali jsme nasazení ofenzivního Sandera Puriho, ale po příjezdu z reprezentačního srazu ve středu večer se cítil unavený. Samozřejmě jsme měli respekt i z domácího Kaloda se Šimákem. Ale souhlas, už dva góly do poločasu bylo na náš vkus až příliš.

Vypíchl byste z tohoto nadstandardního utkání nějaké hráče?
Z domácího mužstva určitě Kaloda s Šimákem. Když má Honza den, tak do druhé ligy nepatří, což byl přesně tento případ. Do 60. minuty jsme s ním měli velké problémy. Od nás pak Urgiho s Pospěchem, kteří se zásadně zasloužili o vyválčení jednoho bodu.

Právě Urgelu jste poslal na úkor Pospěcha od začátku a tento tah vám dokonale vyšel.
Říkal jsem, že oba nám ještě pomůžou a v pátek to byl přesně ten případ. Urgi to rozběhal a dal dva góly, Zbyňa tomu našemu tlaku ve druhé půli také hodně pomohl gólem a asistencí. V jiných zápasech to zase může být naopak. Pokud chceme být úspěšní a hrát nahoře, je potřeba mít dva kvalitní útočníky. Tentokrát to klaplo a do dalších zápasů se máme o co opřít. Také je to o tom, že budou muset zkousnout fakt, že ne vždycky budou na hřišti oba současně.

Nejlepší střelec minulé sezóny prokázal v tomto zápase velmi dobrý cit pro výběr místa, souhlasíte?
Stoprocentně. Před prvním gólem šel na první tyč a u druhého odvedl dobrou práci Pospěch a Urgi pouze číhal na dorážku. Tak to má přesně být. Oba se chovali přesně tak, jak se útočník má chovat.

Pamatujete si, kdy naposledy jste jako trenér se svým týmem dostal v jednom mistrovském zápase čtyři góly?
No, v Karviné určitě ne (smích). Takže to pak muselo být v sezóně 2013/2014 v Plzni, kde jsme s Bohemkou prohráli 0:5.

A víte, kdy Karviná naposledy dostala v ostrém zápase čtyři góly?
Ne.

Před dvěma lety symbolicky v Českých Budějovicích, ale s tím rozdílem, že tenkrát prohrála 0:4.
(smích) Zajímavé. My teď máme aspoň ten bod.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná